Otec nevesty

• Česko Otec nevěsty (viac)

Dlhoroční manželia Billy a Ingrid sú prekvapení, keď ich najstaršia dcéra Sofia príde na návštevu do Miami a zoznámi ich s novým priateľom Adanom a ich spoločnými plánmi na život v Mexiku. (HBO Max)

Enšpígl

Hrozně me sedla tahle romanticko-zábavně dojemná věcička, kterou za doprovodu kubánských rytmů táhne s elegnací sobě vlastní můj super oblíbenec Andy Garcia, úplně jsem dostal chuť nikoli na svatbu, ale nějaký doutníček a karibskej rum, takže je na čase ukončit koment a dohrát si v sobě chutě tohoto filmu. ()

BIG.NINE.CF

Taková ta romantika. Když se potká otec ženicha hipster s multimiliardovým jměním a otec nevěsty uctívající tradice, který všechno vybudoval od píky, tak je jasný že to nebude konvenční svatba. Pop-cornovka na večer s drahou polovičkou. V titulcích druhá nejlepší verze Get lucky hned po té od Helia. ()

Aljak

Na prvý pohľad tuctová svadobná komédia, ale napokon to bolo oveľa lepšie ako som prvotne očakával. Aj keď scenár bol viacmenej prvoplánový a šablónovitý, tak tomuto filmu veľmi pomohli najmä zaujímavé postavy a predovšetkým výborné dialógy, ktoré obsahovali kopu dôvtipných narážok a sarkastických vsuviek. Neustále doťahovanie svadobných otcov sem tam prechádzalo až do extrémov, ktoré boli často zbytočné, ale inak to bolo fajn. Hispánska exotika a šarm to v mnohom zachránili, takže to bolo určite nad hranicou priemeru. Dávam silné 3* (mám chuť dať 4*, ale až také dobré to nebolo). ()

Chen

Na rozdíl od druhé filmové adaptace knihy se Stevem Martinem má tahle minimum komediálních prvků. Je to spíše rodinné drama, které nepřekvapí, ale ani nenudí a to hlavně díky obsazení. Je to onen film, který si pustíte během líného nedělního odpoledne, aniž bych vás vysloveně nadchl, nebo naopak zklamal. ()

M.i.k.e

poloromantická pseudokomedie využívající všechny myslitelná klišé, která běží a skončí přesně tak jak divák čeká.Otec tradicionalista, který všem rád zdůrazňuje jak přišel do země s ničím, vdávající se dcera, která na tradice tak úplně není, ženich který není kubánec, druhá dcera, která kašle na tradice a pravidla úplně a do toho jeden rozvod. Mít to tak o půl hodinky méně, byla by to teoreticky průměrná oddechovka. Skoro dvě hodiny je ale zatraceně hodně...40% ()

• Film, ktorý pozerá rodina v posteli počas búrky, je Casablanca (1942). (lupene)
  • Představitel Billyho Herrery, Andy Garcia, je také jako jeho postava imigrant z Kuby. (Zix.)