Real Time with Bill Maher

USA, 2003, 60 min

Réžia:

Keith Truesdell

Účinkujú:

Bill Maher, Larry Miller, D.L. Hughley, Bob Odenkirk, Rob Reiner, Margaret Cho, Sofia Karstens, Arj Barker, Fred Armisen, Moby, Jason Alexander (viac)

BigDeal

Billa Mahera síce spoznávam len krátku dobu, ale vyzerá to tak, že zo všetkých podobných amerických moderátorov mi názorovo sedí najlepšie. A to hlavne vďaka jeho cynizmu a skepticizmu (aj keď sem tam mi príde arogantnejší, než by bolo treba). V porovnaní s rovnako liberálnymi The Daily Show a The Colbert Report si myslím, že Bill Maher býva najtrefnejší. Jon Stewart a Stephen Colbert vidia svet možno trošku ružovejší ako naozaj je, zato sú však (momentálne najmä Stephen Colbert) oveľa vtipnejší. ()

sirien

Upřímně, nemám Mahera rád. Show dělá dobrou, názorově s ním souhlasím, ale ne můj vkus je příliš útočný, aniž by byl adekvátně k tomu dostatečně vtipný/charismatický, takže to vyznívá agresivně a navíc k tomu je občas dost povrchní a rád si dochází pro "cheap shoty". Oliver / Stewart / Colbert jsou určitě lepší. Tím nechci říct, že by byl Maher špatný, jeho stand-upy jsou dost vpohodě a Real Time je docela sledovatelná show, jen ne úplně pro mě. ()

drake31

Bill Maher sa vryl do môjho týždenného rozvrhu od momentu ako som videl Religulous niekedy v roku 2010. Od vtedy týždeň čo týždeň som sledoval ako sa Bill čertí, je hlasom rozume ako aj hlasom hlúposti a zastaraných mentalít a tendencii. Týždeň čo týždeň som sledoval ako do show prináša zaujímavých, sofistikovaných, nudných, či kontroverzných hostí... ktorých nakoniec prekrikuje či sa urazí na nich keď mu vehementne oponujú. Bill je rozhodne veľkou osobnosťou, a záleží na každom jedincovi do ktorého kempu sa človek zaradí keď dôjde na otázku "Máš rád Billa Mahera?". Niekoľko rokov dozadu by som doslova zakričal rezonančné "ÁNO!", no posledných pár rokov (áno Trump ma na tom nemalú zásluhu) som viacej a viacej sledoval túto show len zo sily zvyku, a Bill sa mi začal protiviť viacej a viacej. Bolo to pár mesiacov od kedy som videl jeho show naposledy, a veruže mi nechýba. Možno preto lebo každodenná seansa doomscrolling na Twitteri mi dáva dostatok negativity a toxicity, a presedieť hodinu počúvať Billa ako sa neustále sťažuje a vyplňuje New Rules tými najhlúpejšími, nit-picky, častokrát ani nie tak vtipnými výtkami je strata času a nervov. Rešpektujem ho, a že si ide svojsky za svojim a nepodľahne tlaku kritiky ktorú priťahuje svojimi výrokmi, či sa prílišne stará o to čo si iný myslia, ako aj to že ide roky rokúce bez poľavenia v kvalite show - HBO mu dáva ďalšie dva roky, takže Bill sa rozhodne nestratí. Naučil som sa mnohé keď som sledoval túto show, a práve tie lekcie mi umožnili si uvedomiť že Bill je vcelku nafúkaný idiot a nie idol ktorým som si myslel že je jedenásť rokov dozadu, a som rád že teraz dokážem tento skill využiť v reálnom svete. Podobne ako mnohé iné show, aj Real Time with Bill Maher vypadlo z môjho rebríčka obľúbených programov, a dnešnej dobe je len pre mňa show u ktorej si občas pozriem klip na sociálnych médiách a to mi bohato stačí. ()

thunnus

Byť bych s mnohými názory pana Mahera souhlasil, ze začátku se docela dobře bavil (zejména New Rules je lahůdka) a zejména oceňuju odvahu, s jakou se naváží snad do všech hodnot, které jsou Američanům vlastní jako kožich Leoši Marešovi, nemůžu si odpustit několik výtek, zejména když vidím zdejší nekritické vychvalování tohoto pořadu. Inu tedy: Za prvé mi vadí, že Bill Maher zjevně cenzuruje a manipuluje s názory, podsouvá ty svoje a hlavně si do svého pořadu téměř výlučně vybírá lidi, kteří s ním v drtivé většině diskuze souhlasí a sdílejí jeho hodnoty. Za druhé mi přestává být i sympatický sám Maher, nejde ani to, že nepokrytě přiznává, že bere drogy a už vůbec ne jeho známé kontroverzní názory na náboženství, kde bych s ním naopak souhlasil, ale spíše mi vadí jeho arogance a sebestřednost, se kterou prezentuje své názory jako pravdu a prodává sebe a svou pravdu, pokud by někomu prospěla lekce pokory, určitě by to byl on. Za třetí, ono mě přestává bavit, když slyším stále stejné argumenty, stále podobný styl (často záchodového) humoru a stále stejné názory. Maher ač sám sebe prohlašuje (a také jím je) za kontroverzního, nikdy skutečně nejde "do hloubky", byť ale tímhle problémem trpí všechny Americké show, a tahle není ještě zdaleka nejhorší a připouštím, že je to komedie, ne vážná debata, vzhledem k vážnosti témat si tuhle výtku ale neodpustím. Proč volím hodnocení jaké volím? Přes všechny argumenty proti, které jsem uvedl, jsou mi totiž lidé jako Maher než republikánští štváči a pohunci, kteří prezentují své názory, které se bez problému dají nazvat bigotními, šovinistickými až nenávistnými, mnohem milejší, nejen že je to sranda. Když se podívám na internetová videa jiného Billa - Whittla, tak si nemůžu odpustit, že Maher je mi stokrát názorově blíž. Ač sám egoista totiž není tak bezohledný (dá se říct přímo krutý) jako oni. ()

DJ_bart

"I love the transgender community, but when you're transgender and can't take vagina jokes, you don't need vagina. You're already a giant pussy." ____ Bill Maher, notorický cynik a zarytý liberál a demokrat, který si dělá prdel z liberalismu a demokracie? Jaká nehoráznost! Sice nemusíte zcela souhlasit s Maherovou optimisticky nihilistickou kritikou politický korektnosti, sněžných vloček, sociálních stereotypů, a debilismu americký vlády, ale musíte bezprecedentně uznat, že jakožto levicově orientovaný komentátor (bezpochyby jeden z nejtalentovanějších nejen v rámci mainstreamu) má koule větší než španělský býk napumpovaný testosteronem a ochočený Antifou atakující trumptarda s MAGA kšiltovkou - poněvadž krom svého notorického cynismu dokáže svým rétorickým fištrónem a obscénními hláškami ["Being a nazi is like being a lesbian who wants to lose her virginity. It's just great!"] nekompromisně tnout do živého, co se nedostatků a pokrytectví současný Ameriky týká - a přesně v těchto proprietách kupříkladu pravicová show Bena Shapira strádá - je pramálo osobní a přespříliš afektovaná.... ____ "If you don't like nowadays standards, then you are not a woke person. You're just a douchebag." ()