Chris Vaughn sa po ôsmich rokoch služby v špeciálnej jednotke vracia do rodného mestečka. Plánuje pracovať v miestnej píle tak ako jeho otec a mnohí kamaráti. Píla je však už tri roky zatvorená. Šerif Watkins ho zvezie domov, kde žijú rodičia, sestra Michelle a malý synovec Pete. Chris sa stretne s dávnym kamarátom Rayom, ktorý ho s ďalším bývalým spolužiakom, Jayom Hamiltonom, pozve na futbalový zápas. Bol to práve Jay, kto zavrel pílu, ktorú zdedil po otcovi, aby namiesto nej otvoril kasíno. Po zápase Jaye všetkých pozve do kasína, kde Chris spozná v jednej zo striptízových tanečníc bývalú priateľku Deni. Večierok sa neskončí dobre, Chris si všimne, že krupiér podvádza, a vyvolá bitku. Podľahne však presile, Jayov zástupca Booth ho poreže a nechá ležať na ulici. Kým sa Chris zotavuje, zblíži sa s Petom a odmietne Jaya, ktorý mu ponúkne miesto šéfa ochranky v kasíne. Namiesto toho ho zažaluje za napadnutie. Skorumpovaný šerif však jeho žalobu odmietne. Situácia sa vyhrotí, keď Chris dostane správu, že Pete leží v nemocnici, pretože sa zfetoval drogou, ktorú dostal od ochranky. Vtrhne do kasína a zdemoluje ho. Zatknú ho, ale získa na svoju stranu porotu a sľúbi, že ak bude zvolený do funkcie šerifa, vyčistí mesto od korupcie a drog. Skutočne sa mu podarí vo voľbách zvíťaziť a s Rayom, ktorého prehovorí, aby mu robil zástupcu, sa pustí do práce. U Bootha nájdu drogy a zatknú ho. Kým ho Chris stráži na policajnej stanici, Ray stráži Vaughnovu rodinu. Ďalší deň v ranných hodinách polovica Jayových mužov zaútočí na stanicu a druhá napadne Vaughnovu rodinu. Nastáva rozhodujúce stretnutie nepriateľských síl, ktorého výsledok určí ďalšie smerovanie života v mestečku. (TV JOJ)

Spiker01

Skvělé, jako malej jsem to miloval. Kráčející skála je jeden z několika filmů, kvůli kterým jsem zbožňoval the Rocka ještě předtím, než se prosadil v širokém měřítku. Nic hlubokomyslného, to opravdu ne. Film si na nic nehraje a jde přímočaře za svým, vesměs akčním pojetím příběhu, a to i ačkoli má za zády ten skutečný. O ten se však zřejmě jen malinko otírá, jelikož je primárně přizpůsoben Dwaynovi na ruku a on se tak může náležitě vyřádit. Nebyl by to však Rock, kdyby u sebe neměl parťáka, který má za úkol občas odlehčit atmosféru a tím se pro tento film stal Johnny Knoxville, což je podle mě dobrá volba...90% ()

genetique

Rock sa snaží obnoviť slávu klasických akčných nárezov v štýle Schwarzeneggera z osemdesiatych rokov. Svojou postavou síce Arnieho nedobieha, no myslím, že výberom žánru, akčnou nadupanosťou a takisto príjemnejším herectvom sa mu to určite darí! A jeho filmom budem len rád, len keby ostal v podobnom žánri. 80%. ()

Marek1991

Toto je taký silácky film so šťastným koncom. Možno v praveku by to bolo považované za rozumné, no doba sa zmenila a aj napriek tomu, že je to podľa skutočného príbehu, to bolo v mnohých momentoch až k neuvereniu. Svojho času som hrával Wrestling na Playstatione a ani by ma vtedy nenapadlo, že raz bude ten svalnáč The Rock hercom Dwayneom Johnsonom, ktorý bude svoju muskulatúru využívať na akčné filmy, plné zbraní a bojového umenia. Tu sa na to hodil, aj keď film je celkom krátky a funguje vlastne na sentimente a túžbe po spravodlivosti. Z hľadiska kriminalistiky to je rarita, ktorá však tým pádom nemá nejaký jasný odkaz. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chtěl jsi mě zabít škrabkou na brambory?" Mám rád akční rychlovky, při kterých má pravdu ten, kdo má větší obvod bicepsů. Takže Vaughn. Ano, až tak jednoduché to je, ale mě vždycky potěší, když vidím, jak korupce, hazard, násilí a prodej drog mizí z ulic mávnutím kouzelného proutku. Tedy spíš dřevěného hranolu, ale kdo by hleděl na detaily. ()

Gemini

Další z řady akčních filmů "na motivy skutečné události" plný spousty nečekaného a dobře zahraného. Jenže co naplat, když vás Rockovo osobní kouzlo a pár pěkných děvčat dovedou přesvědčit, že vlastně o nic nejde, my si na nic nehrajeme, jenom seďte a moc nepřemýšlejte. Drobné plus za povedenou krysu, šerifa Michaela Bowena a je to slušných 60%, nic víc, nic míň. ()

• Okres Kitsap County v štáte Washington má v skutočnosti veľmi nízku kriminalitu. Nemožno sa teda čudovať, že sa niektorým obyvateľom "reklama" vo filme nepáčila. (ČSFD)
  • Dwayne Johnson (Chris Vaughn) se ve většině případů nenechal zastupovat kaskadérem. Jen v některých nebezpečných scénách za něj zaskočil jeho bratranec Tanoai Reed. (vlachino)
  • Ve sceně, kdy Chris Vaughn (The Rock) a Ray Templeton (Johnny Knoxville) rozebírají auto, Ray rozbije narázníkem jeho přední sklo, ale v následující scéně je vidět, že sklo je nepoškozené. (Guilemot)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)