Jigeumbuteo Syotaim!

• Južná Kórea 지금부터, 쇼타임! (viac)
Južná Kórea, 2022, 19 h 16 min (Minutáž: 72–76 min)

Cha-woong Cha (Hae-jin Park) je populární, i když poněkud zatrpklý jevištní a televizní kouzelník se zálibou ve velkoleposti. Jeho triky oslňují publikum, ale většina lidí neví jednu zásadní věc – má skupinu tajných „zaměstnanců“. Ti ovšem nejsou jen nějací obyčejní lidé, ale opravdoví duchové. Jednoho dne se setká se Seul-hae Go (Ki-joo Jin), mladou ale své práci oddanou policistkou. Ta ho přesvědčí, aby se připojil k policii a pomohl jí za pomoci jeho schopností i mrtvých „zaměstnanců“ dopadat zločince a trestat ty, kteří si to zaslouží. (mikki089)

Amalberga

Kdy už se konečně Korejci vybodnou na tu osudovou karmickou lásku přesahující několik životů a podobné nesmysly? Jinak by to bylo za pět. ()

ainny

Popravdě mě to do sebe nevcuclo tak, jak jsem čekala. Vlastně mě nejvíc bavili tři duchové a generál. Jejich živé protějšky jak kdy. Konec byl moc natažený a poslední díl tuplem. Vážná linka týkající se minulosti, zlého ducha a masových vražd mě dokonce místy i rušila a nebavila, takže i když jsem seriál dokoukala a kvůli světlým momentům dám čtyři hvězdy, znovu už si ho asi nepustím. ()

mikki089

Naprosto skvělá oddechová show, u které se člověk nenudí. Od romantické zápletky mezi hlavními herci po chemii mezi celým hereckým obsazením, vše do sebe nádherně zapadalo a fungovalo to. Graficky byl seriál také pěkně zpracovaný. ()

Vavča

Cha Cha Woong (Park Hae Jin) je kouzelnická hvězda, která vše měří penězi a nemá čas na nic jiného, než urvat status magického mistra číslo 1. Má proto skvělé předpoklady, slouží mu partička duchů, výměnou za obětní jídlo. Jeho triky jsou tak dechberoucí. Ko Seul Hae (roztomilá a křehká Jin Ki Joo, která je nemotorná, tvrdohlavá a stejně neodolatelná) jako mladá policistika touží kariéře detektiva, ale stále se jí nedaří splnit předpoklady. Jednou narazí na hvězdu magie a začnou spolu vyšetřovat případy, které by živí nemohli vyřešit. První dva díly absolutní nátřesk, Park Hae Jin si užívá roli sebestředného, arogantního magického spratka, který si díky svým zaměstnancům může ledacos dovolit. Roztomilá Jin Ki Joo věrohodně předvádí charakter svědomité policistky a ty dva protiklady spolu nepasují, ale musí spolu vyjít a přináší to řadu humornných situací. Krimi linka ok, romance se přidává jen postupně po malých drobečcích a vůbec neruší. Jsou zde povedené a nezapomenutelné momenty, jak služby duchů, nebo magické představení, kde dělá Jin Ki Joo asistentku. Prvních devět dílů super na rozhraní 4/5 hvězd, bohužel pak se nám do svojské kombinace romance, fantasy, krimi dostávají klišé (a ještě k tomu hrbolatě provedená), nešvary v podobě minulých životů, dávného zla. Seriál v těchto pasážích prostě ztrácí svoje původní kouzlo, začíná být navíc roztahaný a pomalý. Karmickou linku považuji za zbytečný filler, případně bych to podstatně osekal, už kolem 11 a.12. dílu jsem cítil, že se sérií zápasím, místo abych ji sledoval, a užíval si ji. Pak se to trochu zlepší a závěrečný souboj měl vše ukončit, a tady to mělo v dílu 14 skončit, bohužel pak jsou ještě dva díly a seriál teda nějak doklopýtá do finále, ale je prostě zkažen. Postrádá to drive, lehkost, originalitu. Přitom ze začátku je tady vše, co si můžete přát, vtipná zápletka, dobré herecké obsazení, nejen skvělá hlavní dvojka, ale i duchové, nemluvě o tom, že zde v cameo roli šamana září herecký univerzál Kim Won Hae. Je to tedy těžké účtování 3,5 hvězdy a určitě si dám někdy reprízu kvůli hlavní dvojce. ()

skorpik42

Nejako som sa nevedela k tomuto seriálu odhodlať, ale veľké množstvo pozitívnych recenzií ma presvedčilo, aby som tomu dala šancu. Treba uznať, že nápad bol skvelý, zápletka v poriadku, aj medzi hlavnými hrdinami to iskrilo, o humore netreba, bolo ho tu viac, ako v iných seriáloch. Bohužiaľ, posledné diely už boli zbytočným naťahovaním a keby bol o 2 diely menej, nič sa nestane. Inak príjemný seriál, ale na 90% sa k nemu už nevrátim, nakoľko vo mne nezanechal tan správny "wow efekt". ()

• Na soundtracku se mimo jiné podílela členka jihokorejské skupiny (G)I-DLE Soyeon, která pro seriál složila i nazpívala úvodní píseň „Freak Show“. (mikki089)