Počítačový programátor Simon (Jeremy Sisto) pracuje pre veľkú softvérovú spoločnosť, nestíha termíny, ba čo viac, v byte sa mu z ničoho nič začnú objavovať záhadné prázdne balíčky. Aj keď sa usiluje svoj byt zabezpečiť a opevniť, každý deň v ňom pribudne nový balíček, ale všetky sú prázdne a v celom dome sa dejú čudné veci. Simon podozrieva všetkých svojich susedov, správcu domu, starého vynálezcu, osamelú sestričku aj bezdomovca so psom. Jeho strach prerastá v paranoju, ktorá mu znemožňuje pracovať. Začína trpieť nákupnou horúčkou a kupuje tovary, ktoré vôbec nepotrebuje, ba dokonca bytostne neznáša. Keď však začnú navôkol zomierať ľudia, Simon pochopí, že niečo skutočne nie je v poriadku. A balíčky prichádzajú a prichádzajú. Ale prázdne sú len zdanlivo. V skutočnosti obsahujú vírus 1.0. Aké je jeho tajomstvo? (TV JOJ)

darkrobyk

,,Já tě nemiluju." ,,Já tebe taky ne." ,,Poď dovnitř." A já miluju bizarní filmy. Hnědé filtry, tajemný činžovní dům plný zvuků a kamer, výborná hudba (Terry Huud) od melancholie až k industriálu s nádavkem skvělých Sigur Ros (Hun Jord), přeludy, sny, fetišistický klub, lehké s/m, počítače a viry. Během filmu se mi vybavovala celá řada snímků, nejvíce asi eXistenZ od D.Cronenberga, ale jako celek to bylo originální. Velmi potěšili - U.Kier, L.Henriksen, ale i J.Sisto zahrál svoji tragickou postavu velmi dobře. Deborah Kara Ungerová mi v určitých momentech připomínala elfku...Výborný film, skvělé zakončení, ale kdo dává přednost příběhu, bude nejspíš velmi zklamán. ()

lennyd

Simon je obyčejný programátor, pracující na části kódu pro jednu softwarovou společnost. Začíná se opožďovat s termíny, navíc se mu v bytě začínají objevovat záhadné prázdné balíčky. I když se snaží byt zabezpečit, balíčky se stále objevují, navíc se v celém domě začne dít něco divného. Každý ze sousedů se zdá mít jistou úchylku při nakupování (Simon sám neustále kupuje krabice mléka, ač mléko nesnáší). Navíc začínají umírat lidé, přijde Simon včas na to co se děje? ... Aáá co se komu udělal, opět jeden z filmů, který se strašně těžko hodnotí. Na jedné straně naprosto dokonalý námět (po skončení filmu vás nutí přemýšlet, co kdyby "to" bylo doopravdy, bude?), perfektně temná atmosféra, k čemuž napomáhá zvláštní způsob kamery - na straně druhé vcelku neznámí herci (tuším že Deborah Unger je z nich nejznámnější), herecké výkony pokulhávají. Ale i tak, ten námět, ten námět, perfekt... Bacha na viry :) ()

gusman

V životě jsem nepochopil jenom dva filmy. Donnie Darko a tohle dílko. Hustá atmosféra jako přírodní čerstvé mléko, svět kostky smíchaný s matrixem a prostě naprosto originální styl filmu (produkce Rumunsko / Island hodně napovída:-). Absolutně jsem ten film nestihl a nejhorší je, že mám dojem, že pokud si to pustím podruhé, nic se nevysvětlí. I kvůli tomu hodnotím 4. hvězdičkami. ()

Madsbender

Zo začiatku temne psychedelické, diváka všemožne odradzujúce nepríjemné audiovizuálne peklo, ktoré s pribúdajúcimi minútami stráca na tejto atraktívnej pekelnosti. Posledná tretina odviala zvyšok toho dobrého, keď sa dvojica Renfroe - Thorsson vytasila s násilnou vysvetľovačkou (čo je filmový prvok, ktorým vzhľadom na úroveň prevedenia opovrhujem a necháva ma chladným podobne, ako hrdinov úžasné plány výstredných zlosynov, ktorý trpia obsedantne-kompulzívnou poruchou čo do nutkania im všetko do detailu objasniť) a ja len bezmocne zalamujem rukami a pýtam sa: prečo?! Výborne našliapnuté, ale zle dohrané. Sista príliš nemusím, ale pár sympatií si uchmatol a Udo Kier je parádny. Postavu Lancea Henriksena, votrelec-nevotrelec, vytrvalo ignorujem. Táto hra na cronenbergovské čosi nevyšla. 30% ()

petero

Áno. Pre počítačových bláznov a paranoikov, čo vyjdú z bytu iba keď už majú umrieť od hladu, to musí byť celkom slušný nárez. Pre mňa je to len ďalší nedotiahnutý príbeh (možno v tom je jeho čaro), ktorý len približne nahliadne (ako hlavná postava) do príbytkov svojich čudných susedov. Všetci sú tu nejakým spôsobom divný (čomu zodpovedá obsadenie hercov), absolútne nič sa nevysvetlí a príbeh skončí keď to najmenej očakávate. Trošku nudne podané. Atmosférou mi to pripomínalo Pí alebo Cube Zero (príbeh sa odohráva v jednom dome), ktoré sú o dosť zaujímavejšie. ()

• Natáčení probíhalo v Rumunsku, převážně v Bukurešti. (Terva)
  • Jeff Renfore a Martein Thorsson si v kategorii nejlepší scénář odnesli cenu AQCC, kterou jim udělil filmový festival Fant-Asia v Kanadě. (Terva)
  • Adam, hlava robota, byl dabován dvěma herci, Udo Kierem a Jeremy Sistem. (Cheeker)