Nevyřešená vražda Beverly Lynn Smithové

• Kanada The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith
Kanada, 2022, 3 h 2 min (Minutáž: 41–51 min)

Vychladlý případ vraždy, který se táhne přes čtyři desetiletí. Přátelství vzešlé ze záliby v rybaření se zvrhne. Podlá policejní taktika. Tento dokumentární seriál, spojující svědectví z první ruky a rozhovory s odborníky, rodinné archivy a vzácný přístup ke klíčovým aktérům, zkoumá neutuchající záhadu hledání spravedlnosti. (Prime Video)

Warhorr

Tak to byla pecka. První díl je vyloženě jak z nějaké mystery kriminálky, slušný mindfuck na konci. Člověk nechápe, na co se vlastně dívá, proč se tohle děje, když se má řešit vražda. Jenže všechno má své odůvodnění. Epizoda Úlovek je vážně Top. Další díly už na intenzitě krapet uberou, jelikož se to začne ubírat směrem klasického vyšetřování, ale je to zcela pochopitelné a vlastně i správné. Divák je dobře naladěn a pak už se jen čeká, čím a jak to celé vyvrcholí. Výpovědi hlavních podezřelých se neustále mění, jednou vinu přiznají, poté ji zas odvolají, žádná lehká práce pro detektivy, až jsem začal mít z podezřelých pořádné nervy. Misky vah se tady neustále převrací ze strany na stranu. Pro někoho nebude vůbec jednoduché udělat si vlastní obrázek. Rodina je přesvědčena a já se přiznám, že taktéž. Smithovi nevěřím ani nos mezi očima, jediné slovo a stejně tak jeho manželce. Dokument automaticky řadím mezi Top 5 letošních true crime. ()

Steparu

Skvěle natočeno. O případu jsem se dozvěděl teprve z tohoto dokumentu a popravdě rád bych viděl další. Co se týče samotné vraždy tak jen zkráceně. Pokud jde o hlavního podezřelého jsem na straně obhajoby. Pokud jde o samotný čin, nic co by vybočovalo. ()