darkrobyk

Rok 1840 - Londýn. Napínavé drama, jehož hlavní postavou je doktor T. Bolton (B. Karloff), který se snaží učinit operace bezbolestnými. Experimentuje s uspávacím plynem, který vyrábí z několika chemikálií. Důležitou složkou je opium, a tak není divu, že když provádí experimenty sám na sobě, propadá se do děsivých snů, které si nepamatuje, a navíc se stává na plynu závislý. Ten ale stále není dokonalý, první demonstrace selže, avšak doktor se nevzdává. Dokonce se spolčí i s londýnským podsvětím, aby mohl svoji práci dokončit. Zaplete se tak i do zločinů a vražd. Šerosvitná kamera, celková ponurost a jedna efektní smrt dávají snímku nádech hororu. Samozřejmě dnes by se divák jistě dočkal výživného gore, mně tu ale jeho absence nevadila. Divákům přivyklým akčním snímkům asi přijde tenhle film pomalý, mně tedy ne. Za mě spokojenost, doporučuji ovšem spíše příznivcům starých filmů a sběratelům. Karloff v roli rozkládajícího se lékaře skvělý. ()

liquido26

Boris Karloff se snaží objevit účinné anestetikum, provádí experimenty na sobě a přitom se z něj stává závislák. Námět byl určitě zajímavej, i když hororem bych to nenazval. Boris Karloff hraje skvěle jako vždy. Christopher Lee taky potěší. Sice tam není moc, ale pokud ano, tak to rozhodně stojí za to. No ale jinak mě tento film příliš neoslovil. Atmosféra a herci fajn, ale to je asi tak vše. Příběh je příliš pomalej, žádné výrazné momenty a název se k filmu příliš nehodí. ()

Oktavianus

Žánry krimi a drama v tomto filmu najdeme. Ale thriller či horor? To ani náhodou. Moc potěší účast veterána Karloffa a naopak mladého Christophera Lee, jinak jde však o dlouhý a nezábavný film. Když jsem si četl děj, zadoufal jsem, že to bude alespoň něco jako Lupiči mrtvol, ale ani to se nestalo. Poměrně zklamání, za které z části nemůže film, jako spíš má očekávání, ale ani sám o sobě snímek nestojí za moc. ()

JimiH

Gotický horor ve kterém exceluje Boris Karloff. Tempo děje je z dnešního pohledu velmi pomalé a příběh plyne po snadno odhadnutelné trajektorii, přesto se tvůrcům daří servírovat napínavé scény. ()

• Aj keď bol film natočený v roku 1958, do distribúcie sa dostal až v roku 1962. (beso74)
  • Vtedajším cenzorom sa podarilo pred uvedením filmu úspešne odstrániť 3 scény: pohľad zblízka na amputáciu nohy, scénu, v ktorej Joe (Christopher Lee) bodne nočného strážnika do chrbta, a scénu, v ktorej Thomas Bolton (Boris Karloff) hodí kyselinu Joeovi do tváre. (beso74)
  • Film sa začal natáčať pod pracovným názvom Doctor of the Seven Dial. Štúdiu MGM sa však nepozdával, obávalo sa, že názov obsahujúci Seven Dial (miestna časť Londýna) nebude pre neanglických divákov dostatočne atraktívny. (beso74)