Když hrabivý bandita Alameda Slim začne spřádat plány, jak se zmocnit mléčné farmy Patch of Heaven, tři odhodlané krávy spojí své síly s karatekoněm Buckem a celou plejádou dalších zvířecích obyvatel statku, aby společnými silami dokázali svůj domov zachránit. Ve spolupráci s tajemným lovcem lidí Ricem se vydávají na cestu skrze nehostinnou západní krajinu, během které musí překonat všechny padouchy i nástrahy divočiny a polapit zákeřného Slima, na jehož hlavu byla vypsána velká odměna. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Naprostým právem zapomenutá Disneyovka. Už z úvodu je vidět, jak je to celé nefunkční a zoufalý pokus jet dál s tradicí 2d animovaných filmů ve stejném mustru, který nejen že už v té době, s čím dál tím větší oblibou 3d animace, skoro nikoho nezajímal, ale hlavně tady nedělá doslova nic jiného, než že jen jede striktně podle toho mustru. Takže tu jsou muzikálové scény, postavy, které se ze začátku mezi sebou vůbec nemusí, ale nakonec se spřátelí, jednoduchá zápletka o boji dobra a zla... nápad to sice nějaký má, ale všechno to působí úplně bez duše, jako by to začalo vznikat ještě předtím, než Planeta pokladů v kinech naprosto propadla (přitom pro mě osobně je Planeta pokladů jedna z nejlepších Disneyovek vůbec) a tvůrci tak začali tušit, že tohle bude ještě větší propadák, ale zároveň to museli dokončit a tak to celé co nejvíc odflákli. Ani já jsem donedávna nevěděl, že něco takového vůbec vzniklo a teď už vím proč. Naštěstí to aspoň netrvá moc dlouho, ale i tak mě to stihlo začít nudit... 2* ()

kaylin

No, čekal jsem, že to bude pořádná kravina, ale byl jsem docela mile překvapený z toho, že ten příběh je docela zajímavý a celkem pěkně ujetý. V hlavní roli tři krávy, které chtějí dopadnout nebezpečného zločince, to celé v odlehčeném westernovém stylu. Jak říkám, nečekal jsem nic, dostal jsem pak překvapivě zajímavý výsledek, který není zábavný vždy, když se o to snaží. ()

Han22

Na Disneyovku nového tisíciletí to nebylo špatný. 2D bylo v roce 2004 už totálně out... ale Disney naštěstí neservíruje další srdervoucí příběh, ale prostou úletovou zábavu. Tři krávy se vydávají polapit padoucha na Divokém západě, aby zastavili dražbu farmy. Krávy (dáma v klóbrcu, osvícená new age dívka a lidová ženština) jsou vtipné stejně jako ostatní postavy a naštěstí se nesnaší hnát příběh do sentimentu, ale jen bavit. Je to pro menší diváky, ale bavilo mě to. ()

rublik05

Jako malý jsem byl z této pohádky hrozně nadšený, ten nápad s Divokým západem se mi moc líbil, plus k tomu ty neskutečny sympatické postavy, prostě paráda. Dnes však musím uznat, že U nás na farmě je jednoznačně jedna z těch slabších disneyovek, která dnes již nenabízí nic extra zajímavého, kromě zbytečně užvaněných dialogů a z dnešního pohledu docela průměrné animace. Chyběl mi i nějaký pořádný humor, hlášky, cokoliv. Emoce rovněž téměř žádné, příběh slabý jak čajíček, celkově docela zklamání. 4/10. ()

C0r0ner

Nejvtipnější scéna je, když tam krávy a prasata krkaj. To už samo o sobě není nic moc. Děj taky za moc nestojí a celkově je to takový nepříliš záživný animák, který nemá divákovi moc co nabídnout, ať do originality, nebo zábavnosti. Hlavní kráva Osvaldová má ale perfektně sedící dabing a stopáž je přiměřená, takže nakonec proč ne. 60% ()

• Keď Alameda Slim (Randy Quaid) zistí, že mu jeho kumpán dlhodobo zakrýva hlavou jeden z posledných neodkúpených pozemkov na mape, môžme si všimnúť, že na pozemku "Dixon Ranch" sa v rôznych prestrihoch mení farba značky a v jednom dokonca chýba úplne. Znovu sa objaví, až keď mu pomocník vysvetľuje, že sa mu na gauči jednoducho sedí pohodlne.
    (Hudino)