Venuše

• Španielsko Venus

Lucia je tanečnice na útěku před mafií poté, co ukradla pytlík extáze. Se svou sestrou a neteří se ukrývá ve starém činžovním domě zvaném Venuše. Tam však narazí na zlovolné nadpřirozené síly. (HBO Max)

verbal

Chujmovi Balakéru se 85 minut dařilo úspěšně páchat to, co mu jde nejlíp. Vcelku originální, roztomile brutální, solidně gradující a skvěle zahranou jednopanelákovku, byť kapku předvidatelnou, rozhodně však evidentně nenavozující vhodnou atmosféru k prstění sester či jiných příbuzných. V 86. minutě mu však někdo ze štábu hodil do kafe piko, a on, místo aby to dotáhl do pořádně makabrozního satanistického konce, vyvrcholil přitepleným narkáčským myslomrdem. A to, jakožto zdejší expert na vysrkávání škeblí a nabubřelé kokoty nekompromisně trestám odnětím dvou rozškrábaných puchýřů. ()

J*A*S*M

V detailech možná o něco uspokojivější žánrovka než několik posledních Balaguerových filmů (pár scén je fajn), ale jako celek bohužel ani ne. Chtělo by to mnohem míň nudný gangsterky a mnohem víc tlusté posluhovačky a kosmické hrůzy. Mimochodem, už podruhý během ani ne měsíce v novém hororu vyřeší postava rozříznuté břicho tak, že si ho zasvorkuje, nadopuje se práškama a vesele vyrazí do akce. Vyserte se na to tvl. Úplnej závěr - myšleno ten odchod z bytovky - natolik mimo, že to film skoro srazilo ještě o hvězdu níž. 5/10 ()

LIVINGDEAD

Hodinu se nic neděje, stupidní příběh o vyvolené, trapný konec a já jsem kurva zase zbytečně ztratil 100 minut života. 😡😡😡😡 ()

ricci.s

Krásna tanečnica Lucia ukradne drogy a ukryje sa u svojej sestry. Tá však odrazu zmizne a Lucia sa bude musieť postarať o jej malú dcéru, o tú však majú záujem staré strigy zo susedstva, ktoré sa snažia vzkriesiť démona. Neviem, čo je horšie, či byť napospas starým škaredým bosorkám, alebo byť prenasledovaný ozbrojenými zabijakmi, ktorí ju skôr či neskôr tak či tak objavia. Keďže sa však jedná o talentovaného Balaguera, tak je jasné, že krvou sa šetriť nebude. Čarodejnícka línia filmu mi však prišla trochu zanedbaná a s výnimkou jednej sexi cicatej démonickej bytosti toho film až tak veľa neponúka, ako keby Jaume nevedel, na ktorý žáner sa koncentrovať viac. Tým pádom je trochu škoda, že atmosféra išla bokom, no na druhej strane je to aspoň celkom akčné, napínavé a zábavné. Spokojnosť. ()

EvilPhoEniX

Balaguero utržen z řetězů a pořád ve formě! Po jeho kultovce Rec dost možná natočil svůj nejlepší hororový počin. Konečně za letošní rok můžu zařvat mou oblíbenou frázi Jízda jak sviň! Balaguero zde šikovně zkombinoval dva subžánry, kde na straně první tu máme krimi s drogovými dealery a na straně druhé okultický horor s čarodějnicemi a oba žánry mi velmi sedí, takže výsledek nemohl dopadnout špatně. K dispozici má vysoce atraktivní hlavní hrdinku Ester Expósito ( kde po dosledování okamžitě půjdete mrknout, zda nemá video na pornhub a minimálně olíznete TELEVIZOR!), která je tanečnicí a uteče z práce s batohem plným drog a ukryje se v bytě své sestry. Nasraní drogoví dealeři prohledávají město, ale na hlavní hrdinku číhá i jiné nebezpečí, v bytovém komplexu jsou také čarodějnice, které chtějí vzkřísit démona, První hodina se teprve rozjíždí, ale dobře se to sleduje i díky krásné Ester, aby to v závěru mohlo vypuknout v docela slušnéj brutální masakr ( nic šílenýho, ale letos zatím nejkrvavější žánrovka bez debat). Povedla se i atmosféra, která je místy nepříjemná, je tu i nějaký ten menší dějový zvrat, celý film má skvělé tempo, parádně graduje a v pár scénách film ve mně evokoval Martyrs i Inside, což je parádní vizitka! Finále je sice trochu přitažené za vlasy, hlavní hrdinka tu dostává šíleně zabrat, je pomalu celá od krve a plná otevřených ran, ale jak vezme brokovnici, je to ten správný Female Heroism se vším všudy.  Trochu zamrzí, že ten ceckatý démon se tu vyřádí jen v jedné scéně, protože vypadal božsky a zasloužil by si více prostoru a samozřejmě Ester neukáže kozičky, což zamrzí úplně nejvíc, jinak bych s plným počtem neváhal. Velmi slušná Španělská JAZDA. 8/10, ()

Psychor

Škoda, že Jaume Balagueró nenašel odvahu natočit čistokrevný lovecraftovský horor a v plné míře tak diváka konfrontovat s nefalšovaným kosmickým strachem. Během projekce Venus sice můžeme spatřit určité záblesky kosmické hrůzy, avšak v některých aspektech snímek z tradičního lovecraftovského schématu hrubě vybočuje, což mi bohužel brání udělit nejvyšší hodnocení. Lovecraftovy povídky obvykle bývají žánrově jednolité a především se v nich nikdy nevyskytuje šťastný konec, jenž navíc v případě Venus vyznívá až směšně. Oceňuji Balaguerovu snahu o určitou tvůrčí invenci, avšak zde bych se bohatě spokojil s komplexním a opravdu důsledným naplněním žánrových konvencí. I tak se bezesporu jedná o jeden z nejlepších filmů minulého roku, což jsem ostatně naprosto exaktně predikoval na jeho diskuzním profilu. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku Venus uděluji čtyři silnější hvězdy. ()

Eliott

Ale jo, v zásadě se mi to líbilo. Nicméně jsem očekával mnohem víc k omáčce okolo záhadného domu a jeho podivných obyvatelích. I tak to však bylo celkem zajímavé, jen by neškodilo, být dílo tak strašidelné jako bylo krvavé. Těžko říct zda jsem to v průběhu někdy viděl i na ty čtyři hvězdy, ale závěr mne spíše zklamal. V každém případě byly úctyhodně zpracované obě příběhové roviny, z nichž mohla být hlavně ta hororová část (a obzvláště v místě jejich průniku), klidně mnohem obšírnější. 60% ()

darkrobyk

Španělé, čarodějnice a démoni, to bývávalo zárukou hororové kvality, ale časy se mění. Né že by ten film byl úplně špatný, ale nevyužitý potenciál čarodějnic hodně zamrzí. Být to alespoň o dvacet minut kratší, jdu s hodnocením výše. Nevadí mi pomalé filmy, vadí mi, když nudí. Poslední čtvrtina má šťávu, spousty krve, akci a ďábelské očekávání, což však zcela nenahradí vše předchozí. Slušné jsou noční můry, brouci lezoucí z nohy i služebnice v koupelně. Rozprsklá hlava rozhodně pobavila. Závěr byl více fantastický, než je zdrávo - možné spoilery - protože s rozpáraným břichem, byť spíchnutým, zkrátka nikam nedolezete, natož abyste si vyskakovali. Popravdě jsem držel palce během rituálu a těšil se na příchod ženského démona. Zajímavé je, že polovina postarších španělských hereček vypadá jako čarodějnice....nechci ani spekulovat proč. 3,5* ()

Cappuccino

Venus načrtol toľko pekných tém a žánrov, no pritom nič z toho nevyužil. Navyše v prvej polovici je extrémne nevýrazný. Tá poriadna jazda sa rozbieha až na záver, čo je škoda. ()

pornogrind

Dle zdejších kladných recenzí od hororových kolegů jsem čekal parádní hororovou jízdu a logicky jsem tak byl natěšenej jak malý děcko. O to větší přišlo zklamání. Samozřejmě, že velkým plusem filmu především pro pánský diváky bude obsazení fešné Ester Expósito. Čekal jsem ale, že se rozdovádí daleko víc. Většinu filmu se toho moc záživnýho neděje a já se tak převážnou část stopáže spíš nudil. Alespoň částečně to zachraňuje poslední třetina. Vše ale zabíjí(pro mě) stupidní konec. Pár povedenejch scén se tu sice najde ale jako celek mě to neoslovilo. V tomhle případě musím jít proti proudu a dát Venus jenom 2 hvězdy. ()

Vančura

Když na ten film začala před časem lákat na svém Instagramu Ester Expósito, zpozorněl jsem, a rovněž jméno režiséra znělo slibně. Bohužel ale už od samotného rozjezdu, který je jak dokonale přes kopírák ohraných klišé, je postupně čím dál víc zřejmé, že jakákoli očekávání zůstanou v tomto případě nenaplněna, a přišlo mi to takřka nesnesitelně nudné. Výsledný dojem se trochu spraví v závěru, kdy se tam konečně děje něco zajímavého, ale celkově mi to bohužel přišlo jako slabota. ()

kingik

Zkušený režisér Jaume Balagueró bojuje s ospalým i tak trochu žánrově rozpolceným scénářem. Počáteční thriller vystřídá horor. Neustále přemýšlí, jak vylepšit a rozpohybovat každou scénu ve svém filmu, protože většina filmu působí staticky a je překvapivě pramálo hororově laděná. A měl spásný nápad v obsazení hlavní hrdinky. Blonďatá Ester Expósito se svým chirurgicky upraveným hrudníčkem, zřejmě tímto způsobem přišla ke svým obřím vnadám, je ztělesněním pohlavní aktivity, která přepadne nejednou nejednoho diváka v málo výrazných pasážích filmu. Historka o prokletém věžáku kdesi v Madridu, v němž nájemníci v minulosti záhadně hynuli v hojném počtu, je totiž poměrně nezajímavě podaná. Pochopitelně se dozvíme, že majitelka domu a její dvě přisluhovačky uctívají ženského démona, který má ve všem zlém pařáty, a jehož delikátní korunovace se blíží s nastalým zatměním Slunce. Krasavice Lucía, která ještě před pár hodinami tančila v nočním klubu coby go-go tanečnice, pláchne s taškou naditou drogami, ubytuje se u své sestry právě v tom nechvalně známém věžáku a s obavami čeká, až se po její horké vaginální stopě vydají původní majitelé halucinogenních tablet. Děj nemá smysl příliš rozebírat. Delší dobu to má spíše tendence thrilleru a nemá to moc velký spád. Z hororového hlediska se skoro vůbec nic nekoná. Prsatku občasně vyděsí nějaký její strašidelný sen v podobě noční můry, občasně kontroluje její nožem při útěku poraněné stehno a kamarádí se svojí malou neteří, kterou v bytě zanechala její máma, co náhle beze stopy zmizela. Horor se dostavuje velmi pozvolna, skoro až neznatelně. Nohsled, co pátrá po uprchlém prsatém zázraku, umírá ranou do hlavy v bytě majitelky domu. To byla taková první hororovější scéna filmu po rozvláčném průběhu. Čekal jsem, že to režisér rozjede ve finální části. Takřka v ničem se v ní nepředvedl, nikterak neexceloval. Dojezd byl takový slabší. I tak je třeba ocenit poměrně krvavější režisérův přístup k filmu, kdy to v potřebných chvílích mělo celkem grády. Určitě hlavní atrakcí filmu je jeho herečka v hlavní roli. A španělský horor je vždy poněkud odlišný od zbytku světové produkce, takže jeho primitivní živočišné sklony nejsou nikdy ke škodě diváka. 7/10 ()

Omnibus

"Grázl jak vůl klečí... divák vzteky brečí." Já taky. Krásně se rozvíjející filmová květinka a tak zbytečně pohnojená, chlévskou scenáristickou mrvou. Viz čtyři komparzisti, kteří přišli, sedli a jen čuměli, nikdo neví proč, či naprosto nesmyslná scifi odbočka s planetou Lama-su/nésu a záhadou, kde se vzala, tu se vzala, kde se asi ukrývala (v prdeli scenáristy, řekl bych). A humornou scénou, kdy mafiánský macho pochopil (na rozdíl ode mně) a pokleká před zlodějskou go-go kikinou, řečenou Břichopižla nesmrtelná. Tuto korunovanou koninu bych škrtnul a do krásně vybydleného a vykydleného paneláku Venus poslal i zbylé zfetované badass, zablbnout si. Nikoli s letlampou, ale se zubatou. S pošahanýma matrónama a s k čemusi (nevíme k čemu) vyvolenou Albou. Njn. Kdyby si film vystačil jen s čajovou párty kolem naftalínové madam, dobře rostlou služebnou (kříženec maminky z Barbara a pramáti všech čarodějnic ze Zugarramurdi) a půdou, kam sektářky chodily věšet prádlo, čili vlezlé a prolhané psychopaty, mohlo to být i za čtyři obětovaná děťáka. Takhle s bídou za tři. ()

Kudly4

Tak v tomhle věžáku, bych nechtěl bydlet, ani kdybych měl za to dostávat milion měsíčně ! Jaume Balagueró (REC), je zpět a to ve skvělé formě. Velice originální Horor. Překrásná tanečnice Lucia ukradne drogy, těm nejhorším lidem a uteče ke své sestře, no a tady začíná čarodějnický teror (to stím zatměním bylo super). Do toho průběžně sledujeme drogový dealery, kteří nakonec zjistí, kde se nachází a vyrazí za ní do věžáku smrti. Velikým plusem, už do samého začátku, je ta překrásná, španělská kočka Ester, do které jsem se asi zamiloval. Samozřejmě jsem si musel vygůglit její fotky, ale to asi nebudu jediný =) Jak píše EvilPhoEniX, jediná škoda, že neukázala kozičky. Každopádně, výborná podívaná, skvělá atmosféra, krvavé je to dost (ten balvan v koupelně, co rozmáčkně frajerovi hlavu, to bylo šílený !), každá brutálnější scéna, byla opravdu nechutná, finále, kdy se Lucia totálně sjede a vezme věci do svých rukou, bylo sice trochu úsměvné, ale bylo to stylové zakončení. Kdyby to mělo o něco lepší tempo, nebo o 15 minut kratší stopáž a viděl Ester nahoře bez (doufám, že to není naposled, co jsem ji v Hororu viděl), asi bych tu pátou * pálil taky. Za mě, jeden z nejlepších Hororů, který jsem za poslední dobu viděl. (5. hodnocení, 3. komentář) ()

SeBig odpad!

Jono, ale co mi tahle ujetá sračka jako měla dát? Protože mě to teda nebavilo. Nic mě nevyděsilo, nuda příběh, nesympatický držky až na tu jednu pěknou holku a tot jako vše. ()

Arsenal83

Mysteriózna kriminálka s krvou, ale horor pre mňa určite nie. Film je v podstate bez strachu. Od tej nadprirodzenosti, ktorá mohla nejaký údes priniesť, sa postupne ustupuje. Chaotická a rozprávačsky málo pútavá záležitosť nasiaknutá krvou, pri ktorej úzkosť zažijete len pri paralelnom sledovaní nejakej relácie s Matovičom. ()

Chrustyn

Řemeslně slušný ale herecky a příběhově nezajímavý a ničím originální horor se standardní zápletkou strašidelného domu. ()

rollman1

Ale jo, proč ne. Režisér skvělého RECu si tentokráte bere na paškál temný barák, kde se dějí nekalé věci. Je škoda, že první polovina se nese v ryze thrillerové vlně a na druhou, temnější a krvavější půlku zbyde tak méně času. Kdyby se víc příběh zaměřil na hrůzné výjevy, tlustého drtiče hlav a udělal by z finále spíš krvavou vybíjenou (Možnost tam byla), tak bych byl malinko spokojenější. Ve výsledku je to totiž malinko zmatené a až satirický konec je možná trošku zbytečný. I tak jsem ale ochotný dát tu 4. hvězdu za to, že jsem se nenudil, hlavní hrdinka byla sympatická, i když jsem se díval níž, než na její obličej (mrk, mrk) a dostal jsem i trochu té krve. Jedna gore scéna vyloženě boží, pár nepříjemných scén je zde taky, takže za pokus to určitě stojí. Příště ale víc té temnoty a méně gangsterky. ()

TheEvilTwin

Na béčko velmi dobrý, koukatelný, hravý a zábavný výsledek. Spojení okultismu, gangsterské naháněčky a duchařiny překvapivě vyšlo a ačkoliv tahle kombinace na papíře zní hloupě, film se povedl. Těžko řict, jestli je pozitivní pocit spokojenosti zásluhou neuvěřitelně krásné hlavní herečky nebo celkovým dílem, no každopádně výsledkem je fajn originální a rychle odsýpající zábava. ()