Edith a Marlene

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Osudy legendární zpěvačky Edith Piaf v kontrastu s druhou ikonou 20. století Marlene Dietrich se staly námětem pro hru maďarské autorky Évy Pataki. Inscenace divadelního souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v režii Janusze Klimszi je diváckým fenoménem především díky představitelce hlavní role Haně Fialové. Ta získala v roce 2015 za roli Edith Piaf Cenu Thálie. Hana Fialová dovedla svou Piaf k absolutní dokonalosti. Její pěvecký a herecký projev je vzácnou ukázkou ztotožnění a splynutí se ztělesňovanou postavou, je koncentrovanými emocemi, které herečka dokáže s neopakovatelnou přirozeností dát najevo. V jejím drsném a živočišně brutálním projevu se promítají veškeré pády, šrámy a bolesti francouzské šansoniérky. (Česká televize)

rivah

Výborná Hana Fialová jako Edith a slabší Eva Zbrožková jako Marlene. Ovšem kromě Fialové je hra ostatních slabá, poplatná úrovni ostravské muzikálové scény. ()

Amonasr

Představení jednoznačně vévodí dokonalý výkon a dokonalý zpěv Hany Fialové coby Edith Piaf. Pokud bych hodnotil jen ji samotnou, bylo by to pět hvězdiček, a ještě třikrát podtržených, za neuvěřitelnou reinkarnaci nejlepší světové šansoniérky všech dob. Zbytek už je jen běžný průměr, který převyšuje ještě výkon orchestru a nenápadná, nicméně o to účinnější režie. Díky zjevení Hany Fialové však pod čtyři hvězdy ani jako pro celek jít nemůžu, s ní zde vše stojí a padá. ()

ostravak30

Tak konečně také divadelní záznam od nás  z Ostravy. Slavná pěvecká diva a slavná herečka. Hudba Edith Piaf mě vždy fascinovala, mám ji rád, ona měla neskutečně zajímavý hlas. A jak můžeme vidět i zde, tak i osud. Kdo ho nezná či neznal, tak si, stejně jako já, jistě přišel na své, neboť se toho hodně dozvěděl. To vše je protkáno slavnými melodiemi. Faktem je, že se mi úplně nelíbila scéna a kulisy, ale jinak dobré představení. ()