Srpen 1945. Válka už snad definitivně končí i na mimoevropském bojišti a svět po atomové bombě jakoby vstupoval do úplně nové éry. Nastává čas poválečné obnovy, čas pokroku, který si ale někteří stále pletou s profitem. A je to také čas tvrdého zúčtování se zrádci ve vlastních řadách. Foyle se konečně dočkal jmenování svého nástupce a připravuje se na dlouho plánovanou cestu do Ameriky. Potom ale v novinách zahlédne zprávu o procesu s Jamesem Devereauxem. Mladík z vážené rodiny, příkladný student Etonu a vojenské akademie v Sandhurstu poté, co padl do německého zajetí, vstoupil do řad Britského Freikorpsu, čímž se dopustill vlastizrady a je téměř jisté, že bude odsouzen k trestu smrti. Foylovi se ale na celé záležitosti něco nezdá. Při hledání pravdy bude muset nahlédnout do hluboké minulosti, a to i té své. (Česká televize)

IvcaSammet

Epizoda, která mě donutila se podívat na celý seriál. Tím samozřejmě mířím na roli Andrewa Scotta, který mi zase a znovu dokázal, že dle mého žebříčku tím nejlepším a nejtalentovanějším hercem absolutně právem. Přiznám se, že mi epizoda přišla hodně odlišná od ostatních, a to nejenom samotnou kriminální zápletkou, ale i celkovým zpracováním, hlavně tedy z pohledu kamery. Možná jsem si ale podobných úhlů v předchozích dílech jenom nevšimla. Každopádně na mě i taková maličkost jako je záběr kamery udělala obrovský dojem, protože dokonale dodala na atmosféře. Možná je to všechno jenom mým "osobním zájmem" o postavu, kterou Andrew hraje, ale mám pocit, že právě The Hide měl tu nejsilnější atmosféru. Celkově epizodu hodnotím jako jednu z nejlepších, ale znovu zdůrazním, že je dost možné, že za to může právě Andrew. Jeho výkon byl opravdu dechberoucí, asi se ho budu muset někdy zeptat, jak to dělá, že se dokáže tak věrohodně rozbrečet "na povel" :) ()