Foylova válka - Série 7 (2010) (séria)

Zabíjení času (S07E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Killing Time

Červenec 1945. Válka skončila, v zemi však stále pobývají spojenečtí vojáci, kteří čekají na odjezd domů. A jejich soužití s domácím obyvatelstvem nemusí být vždy bezproblémové. V Hastingsu řeší poměrně choulostivou záležitost. Velitel americké vojenské základny požádal radnici o dočasné zavedení rasové segregace coby způsobu řešení vzrůstajícího počtu střetů mezi bílými a barevnými vojáky. A to není jediný problém. Hodně zlé krve nadělaly také vztahy mezi americkými vojáky a místními děvčaty. A co teprve, pokud se jednalo o vojáka tmavé pleti. Foyla mezitím trápí série loupežných přepadení, jejichž oběťmi jsou bohatí podnikatelé, někdo by řekl váleční šmelináři. Brzy však bude muset řešit ještě závažnější zločin. (Česká televize)

IvcaSammet

I přes to, že se epizoda soustředila spíše na osudy postav, než kriminální zápletku, a i přes to, že jsem pořád nějak nestrávila rozpad "původního tria", Killing Time si stále udržuje stejnou laťku jako předchozí díly. Možná je to ale kvůli silnému tématu, které tvůrci vybrali. ()