Kráľ Tulsy - Série 1

(séria)

castor

Staré časy jsou pryč, kroutí hlavou vysloužilý gangster Dwight Manfredi nad moderními vymoženostmi: způsoby komunikace, kafe jen do kelímku, kreditky či obchody, kde neberou hotovost. Přesto sype hlášky. Streamovací služba Paramount+ na to vůbec nejde špatně, s Taylorem Sheridanem několikrát pomohla do sedla stárnoucím hvězdám: Helen Mirren a Harrison Ford právě odstartovali se seriálem 1923, charismatický Sam Elliot táhl 1883 o Duttonových předcích, Kevin Costner roky vévodí oblíbené sérii Yellowstone. A teď Slyovo charisma… tvůrci na něm a jeho přednostech seriál vyloženě postavili. Stallone moc dobře ví, že je za vrcholem, nicméně sledovat ho v jeho první seriálové roli je obrovská radost. Právě Sheridan, ač nevypráví nějak objevně, si diváka stejně jako u Yellowstonu zaháčkuje velice rychle. Přitom i tady platí to samé: z hlediska příběhu se toho vlastně moc nestane a dění na obrazovce by se dalo bez větších obtíží vměstnat do menšího počtu epizod. Ale prostě Sly je Sly. Gangstera, jehož vyjednávání je založené hlavně na přesně mířené ráně, mu každopádně věříme měrou vrchovatou. Máme tu šéfa motorkářského gangu, zkorumpované poldy i federální agenty, kteří z přítomnosti bývalého newyorského kápa nejsou nadšení, a hlavně Dwightovy bývalé kumpány (kteří určitě sehrají podstatnou roli u avizované druhé série). Rozhodně nečekejte akční hody, když už ale akce přijde, přál bych si ji intenzivnější a syrovější. Tak třeba příště. ()

Spiker01

Neskutečná role pro stárnoucího Slye, kterýmu je reálně 75 a člověk mu věří, že zbuší každýho. Na každej jeden díl jsem se hrozně těšil každý týden a vždy to uteklo jako voda. Po pár dílech to sice zvolnilo, ale stejně jasnej pětikvalt a jeden z prvních must see serošů až k nám konečně dorazí SkyShowtime. Jen doufám, že bude druhá sezóna i se Slyem. Sheridan opět zaválel a v trošku zas jiném seriálu. ()

PogoJoe

Tolik stupidních nerealistických nesmyslností nakupených skoro v každém díle, hlavně v druhé polovině 1. řady, se jen tak nevidí. Skoro jako by to psal desetiletý kluk, který má o mnohém naivní představy. Nicméně Sly je zde opět ohromně charizmatický a celé to táhne. Zezačátku mě to bavilo a dobře se na to koukalo. Ale pak se začaly hromadit ty stupidnosti, jedna WTF situace za druhou a hlavně přišel příšerně trapný "záporák" bez kapky charismatu, přehrávající a směšný vůdce motorkářského gangu, takový holohlavý prďola s brejličkami - kolosální castingový přešlap. Ale díky Slyovi jsem dodíval do konce a i ostatní vedlejší postavy jsou mi celkem sympatické. ()

Lachtaan

Sylvester Stallone je takový borec, že i v tomhle věku dokáže utáhnout roli nekompromisního mafiána a místo toho, aby ji zkoušel v nějakém zaměnitelném béčkovém filmu, po němž neštěkne ani jorkšír, dostali jsme jeho stále neutichající testosteron formou povedeného televizního krimidramatu v kulisách nehostinné Oklahomy. První půlka série má rozhodně větší drajv, ale po událostech zbytku stejně stojím ve frontě na oznámené pokračování. [viděno na SkyShowtime] ()

Padme_Anakin

Úplně ze všeho nejdřív musím napsat, že stárnoucí Sylvester Stallone je neskutečný bourák, na ty roky vypadá fantasticky a má pořád to ohromné chlapácké charisma, nechala jsem se tím jeho gangsterem unést a vtáhnout do příběhu v Tulse, kde začíná znova od začátku, tzv. od píky.. Za mě skvělá série, nechybí nadhled, humor, napětí, akce, všechno pěkně vyváženě namíchané, herci příjemní a sympatičtí, spousta mně neznámých tváří potěšila a zpestřila můj filmový svět, těším se na pokračování.. ()