Rammstein: Angst

(hudobný videoklip)
všetky plagáty

TheDarKnig

Nepříjemný a velmi temný sociální komentář o znásobení odcizení, bezohlednosti, nenávisti, xenofobie a rasismu kvůli dosahu televize a hlavně internetu (sociálních sítí), kdy se šílenci v svěracích kazajkách dostávají velmi lehce ke slovu a nakonec někteří i k moci. Pak už stačí jenom... postrkovat. Všichni jsme to poslední roky sledovali a všichni to nadále budeme muset sledovat, možná až do konce civilizace. Ale sakra, Rammsteini umějí vše podat fakt neuvěřitelně chytlavě v úžasně zlověstných, detailně propracovaných klipech, které jsou až po okraj naplněné vizuálním symbolismem. Alle haben Angst vorm schwarzen Mann ()

MM_Ramone

Pieseň "Angst" je v poradí ôsma skladba z ôsmeho radového štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Zeit". Vyšiel dvadsiateho deviateho apríla roku 2022 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku songu "Angst" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Vznikol pod režisérskou taktovkou Roberta Gwisdeka. Vizuálne a technicky je to na prvoligovej profesionálnej úrovni, tak ako som si v prípade klipov tejto Neue Deutsche Härte formácie už zvykol. V tomto smere stále držia laťku hodne vysoko. Temne ladený videoklip navyše v sebe nesie aj znepokojujúce posolstvo o vzájomnom odcudzení, emočnom vákuu a podprahovej izolovanosti, ktoré cielene doliehajú na ľudí v tejto dobe chladného materializmu, vyfabrikovanej pravdy a zákernej virtuálnej reality. ***** ()

nigga

Další naprostá vizuální a hudební pecka (ten řezavej riff je boží), to ladění do červené a bíle se mi dost líbilo a ty vykřeněný roztleskávačky jsou ďábelský :-D. 100% ()

Rocky88

Tohle dílo se z fleku může zařadit mezi ty největší bomby od R+. Hudební nářez (nedostanu to z hlavy, i kdybych chtěl), textová trefa (jako vždy) a grafická vypiplanost (směle obstojí srovnání se Sonne či Deutschland). Posledních 20 vteřin klipu je šťavnatou třešní na tomhle dortu. ()