ARTHUR: Prekliatie

• Česko Arthur: Prokletí (viac)

Alex je už od detstva fanúšik filmu Arthur a Minimojovia. Na svoje 18 narodeniny ho jeho najlepší priatelia prekvapia a vezmú do domu, kde sa film točil. Nikto z nich netuší, že ide o zlovestnú a smrteľnú pasť. Z detského sna sa čoskoro stává hrozná nočná mora. (Magic Box)

jefff

IMDb i trailer naznačoval, že nepůjde o žádný velký hororový zážitek. Přesto jsem chtěl podpořit evropský horor a do kina se vydat. Bylo to opravdu hodně špatné. Luc Besson přichystal zvláštní scénář bez nosného nápadu a do hlavní role obsadil svou dcerku Thalii. Ta byla z celého osazenstva asi nejzajímavější. Zbytek (ne)herců byl vyloženě divácky stresující. Herci byli skutečně strašní a jejich chování a pohyb před kamerou byl zoufalý. Celková pointa filmu vysvětlená v krátké závěrečné řeči policisty je vyložený gól a divák musí jen zírat, co že to slavný Besson napsal. A hlavně proč. Režie má některé dobré chvilky, ale vesměs nemá co nabídnout. Celé dílo postrádá logiku - tedy já ji až do konce filmu nenašel. Jak tohle mohlo jít do kin nechápu. Ale byl to unikátní zážitek. Na podobné "horory" člověk už moc nenarazí, zvlášť ne v kině. A strašidelné to je zhruba stejně jako samotný zdroj inspirace Arthur a Minimojové. ()

LIVINGDEAD odpad!

Tak hloupý konec jsem ještě neviděl. To bylo tedy parádní vysvětlení příběhu. Jak taková francouzská píčovina mohla jít do kin? ()

tron

Kokos, to čo bolo? Nech už budete od tejto blbosti čakať čokoľvek, zrejme nakoniec dostanete niečo, čo ste fakt nečakali. Už zápletka je úplne absurdná. Besson najskôr motív Arthura a Minimojov podojil v detskej sérii a keď netieklo nielenže mlieko, ale už ani krv, rozhodol sa z toho ako producent a scenárista spraviť... slasher pre dospelých! Ale naozaj pre dospelých? Áno, je to v podstate vyvražďovačka a niektoré zranenia a úmrtia sú drsné, ale celý čas som sa nevedel zbaviť otázky, čo to vlastne pozerám. Ja som fakt (naivne?) čakal, že sa ukáže, že Minimojovia naozaj existujú, ale sú to ľudožravé beštie. No a napokon sa ukázalo, že... no proste blbosť. Veď uvidíte. Pekná výprava a pekná dcéra. ()

Kudly4

Jsem si připadal při sledování, minimálně o 15 let mladší, kdy  jsem se díval ve svém pokojíčku na Jetix. Slaboučký Horor, ale s příjemnou atmosférou, na který se v pohodě může asi kouknout celá rodina. Pro zkušený diváky v žánru, se bude jednat o ztrátu času. Potěší alespoň jedna jediná krvavější scéna - noha v medvědí pasti (+ nějaká ta smrt v závěru) a i výběr teen herců je v pohodě, nikdo mě vyloženě nesral, no až na ty dva blonďáky, u kterých jsem nevěděl, zda to jsou bráchové nebo teploušové. (Full HD, CZ Dabing) ()

Arsenal83

Besson už zabudol písať, alebo mu to už je jedno, hlavne nech niečo predá. Nastúpil na zvláštny trend pretvárania detskej produkcie na horor pre dospelých. Lenže nefunguje ani jedno, ani druhé. V druhej polovici je tu snaha o masaker, no masakrom sa stáva samotný film. ()

malylada

Celkově zápletka točící se kolem partičky kamarádů, kteří jsou fanoušci animované postavičky působí přetažená za vlasy. Podotýkám, že za celou první půlku zde není náznak jakéhokoli hororového prvku. V té druhé je jakási marná snaha o slasher, ale co se v ní děje, je opravdu tragédie. Když má dojít ke "killu" některé z postav, tak není nic vidět, gore velký špatný a co z toho ve výsledku vyplyne, to je opravdu perlička......20% ()

Sludger

Partia fanúšikov pôvodného filmu sa vyberie stanovať k domu, kde sa rozprávka natáčala. Všetko sa ale zvrtne. Promo texty písali, že máme očakávať nočnú moru, no to sme fakt dostali, ale logickú a hlavne filmovú. Nie som zaťažený na hľadanie logických chýb, veľakrát to aj odpustím, keď je film dobrý, no tu boli tak očividné, že som to nezvládal. Príklad: Chlapca s okuliarmi naháňa niečo v lese, poriadne to nevidí, tak si dá dole okuliare, čiže bude vidieť ešte horšie a vtedy ho to dostane. To je už fakt na facku. Vlastne v celom filme nič nedávalo zmysel. Od správania postáv až po samotné vyústenie, ktoré snáď tvorcovia ani nemysleli vážne. Herecké výkony boli ďalšia katastrofa. Už pekne dlho som nevidel nič kostrbatejšie a neprirodzenejšie. Odkiaľ ich vyhrabali? Scenár, tu sa Luc Besson moc nepretrhol. Prišlo mi to ako taká lacná varianta na Wrong Turn, len bez cool mutantov, krvavých scén a brutálnych vrážd. Vlastne, v tom filme nič nefungovalo a možno dve scény by sa dali označiť za podarené. ARTHUR: PREKLIATIE je vyložene zlý film. Hlúpy ako stará Blašková, s hroznými hercami, bez atmosféry a napätia. Neurobte rovnakú chybu a ignorujte ho. ()

Ryuuhei

Film je do poloviny prostě jen snímkem o urbexu, přátelství a tom, jak hlavní hrdina dospívá a přestává žít pouze ve fikčním světě své oblíbené filmové postavy. Vše, co vypadalo jako fajn, milý, romantický film, se samozřejmě očekávaně zvrtlo a začal trailery slibovaný masakr, klasické hororové neduhy typu nelogické jednání postav (aneb když se třeba hrdinka zamkne ve stodole namísto toho, aby upozornila své kamarádky o pár metrů dál, že se něco děje) a v podstatě až takovou řadovou vyvražďovačku s očekávaným koncem (pachateli rozhodně nebyly žádné nadpřirozené síly). Co film vykreslil opravdu dobře, tak skupinu přátel, jejich vzájemné vztahy a to, jak to třeba jiskřilo mezi úhlavním představitelem Alexem a Samanthou. Zkrátka maličkosti, které nicméně celou partu přiblížily tak, že si k nim dokázal člověk udělat i nějaký ten vztah - o to depresivnější pocity poté. Stejně parádně dopadl casting, Mathieu Berger se velice blízce podobá Freddiemu Highmoreovi (Arthur a Minimojové) a působí tudíž jako ultimátní hrdina příběhu, který se pro svou vášeň přímo narodil. Obecně mi přišlo, že byli obsazení herci velice talentovaní napříč tomu, že to pro některé byla vůbec herecká premiéra. Ve výsledku jde nicméně o skoro až zbytečný horor, který mohl být klidně pohodovějším dramatem zaměřujícím se spíš na mezilidské vztahy a dospívání, než aby to celé zničil prvoplánovou vyvražďovačkou. ()

oveckaoa odpad!

Tohle je snad nejdebilnější film co kdy vznikl to i Asylumovky mají více logiky než tohle. Jak to mohlo jít do českých kin a jak na to vůbec někdo mohl jít. Tak, že parta děcek sleduje filmy Arthur a minimojové  (pokud se nepletu má to 3 díly a všechny točil Luc Besson co je podepsaný i pod tímhle jako scénárista)  a sledují to 10 roků v kuse (dokážu ještě akceptovat, že má někdo oblíbený film a sleduje ho vícekrát, ale dívat se na to 10 let v kuse na 3 stejné filmy). Když ten kluk má 18 let tak mu jako dárek nadělí výlet do domu kde se to točilo (jak je velká šance , že ten barák bude opuštěný a nebude z něho turistická atrakce? A jak je velká šance , že to najdou dva random chlápci?)  tak tam jedou.  Dojedou tam a hned to najdou ačkoliv nemají žádné souřadnice ani gps nic (asi zázrakem) a zjistí, že ti dva chlápci co jich tam mají čekat tam nejsou je jim to úplný šumák a hledají je zhruba tak 5 minut pak se na ně vykašlou najdou i mobil jednoho z nich, ale neřeší to jelikož byl flegmatik a o své věci se nestaral (ani mobil by mu jako nechyběl?) . Teď to nejlepší ačkoliv je ten barák opuštěný a předpokládám , že by se tam našly minimálně dvě postele (Arthur tam žil s matkou viz úvodní scéna)  tak oni spí venku ve stanech proč si ty stany nedají do toho domu a riskují to, že jich tam venku napadne třeba divočák je mě záhadou. Postavy v tomto filmu jsou kapitolou sami o sobě takhle se nikdo normální snad ani nechová například je zde scéna jak jeden kluk dá nohu do pasti na medvědy kluci mu pomůžou a chtějí ho odvést a dvě ženské si sednou na houpačku a poslouchají písničky vůbec jich nezajímá , že třeba jejich kamarád může umřít nebo třeba jednoho kluka pošlou nakoupit do obchodu ačkoliv ví, že tam kde projížděly byl chlápek co na nich mířil zbraní a vyhrožoval jim . Pointa filmu je teda taková, že se několik děcek nudí a hraje si na postavy z filmů hrály si na Batman vs Superman a pak objevily ten barák a hrály si na Arthura a minimoje rozdělily se na dvě skupiny a ta jedna ty děcka lovila a zabíjela pak tam přišla druhá a zabíjela je taky s tím, že zabíjela i tu druhou vběhl tam chlápek s puškou a vše vystřílel. 0 procent ()

blackkocour odpad!

Kdyby se to jmenovalo například, já nevím, jak si zkurvit svou dosavadní kariéru: ve filmu, možná bych to bral jako nechtěnou sebeparodii, a napařil jednu zdechlou a leklou hvězdu, a už se o tom dál nezmiňoval. Je to totální výsměch, který nefunguje ani jako parodie na žánr, na Arthura a Minimojové [protože, chtě nechtě, stejně nejsou hlavní náplní dění, a asi každý čekal že oni tu budou jako vraždící gremlins, co oběti žerou zaživa, a ne nějaká tlupa z wakandy], a na Luca, kterému rád tu oprátku sám uvážu. Pokud se mezi vás najde og nostalgik, co si pamatuje na video na YouTube s názvem Shrek is love, Shrek is Life, díky kterému jsem dostal celoživotní trauma, když se začnu modlit ke Shrekovi, vylétne mi do okna jak zkurvený rumburak, a napere mi svoje obří zelené macaté péro do kaďáku. Zpětně, když na to vzpomínám, je to dobrá parodie, a kdyby někdo se chopil tohoto námětu a vytřískal výbornou komedii, s nádechem erotického soft porna, byla by to ta největší prdel pod sluncem, ale léta páně jsou nevyzpytatelné. A zpět k filmu, který je natolik zoufale nezajímavý, že mi do hlavy utkvěla vzpomínka na tu hezkou prcinu bloncku, které bych rád doteď lízal análek, a vyčistil ji zbylé kusy od večeře, ale to je zase jiná pohádka.. ()

Flopik odpad!

Pre boha čo bolo toto za sprostosť. Už len samotný námet kde hlavný hrdina oslavuje 18 rokov a ako darček ide s kamošmi do domu kde sa natáčal detský animák je pritiahnutý za vlasy ale dobre, to by som prežil. To čo prišlo potom však už nie. Film má hodinu dvadsať a do 50 minúty sa tu nedeje absolútne nič. Hovoril som si : "dobre, možno to vynahradia brutálnym finále". Nič také sa však nekonalo. Hlúpejšie postavy som už dlho nevidel, sprosté až mi bolo zle. Krvavé skoro vôbec a ten záver ? Toto nemohli myslieť vážne.  Vyhnúť sa veľmi veľkým oblúkom, toto nemá v kinách miesto ani keby to púšťali na záchodoch. Odpad. ()

fisus

Byla doba, kdy bych udělal hodně za to, abych viděl něco nového od Luca Bessona. Psal a točil skvělé filmy a jeho snímky byly zárukou zábavy. Na tenhle "horor" jsem se vážně těšil, věřil jsem tomu a dobře mi tak . Aspoň že to není dlouhé a celkem rychle to uteklo. ()

helraiser

Tak to bylo hodně slaboučký, s hororem to má společného opravdu jen málo, vždyť první náznak toho, že se jedná o horor přichází až po hodině. Opravdu dost bídná podívaná a tak jediné co za něco stojí tak je opravdu ta partička kamarádů. ()

John80

Až také zle to nebolo film je podhodnoteny len kvôli záverečnej pointe, ktorú asi nikto nečakal , ináč má to dej a hlavne aj to čo má správny horor mať, netreba od toho veľa očakávať , že bude to na princípe rozprávky podľa názvu hororu ,pretože pointa je úplne inde 3* ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér