ARTHUR: Prekliatie

• Česko Arthur: Prokletí (viac)

Alex je už od detstva fanúšik filmu Arthur a Minimojovia. Na svoje 18 narodeniny ho jeho najlepší priatelia prekvapia a vezmú do domu, kde sa film točil. Nikto z nich netuší, že ide o zlovestnú a smrteľnú pasť. Z detského sna sa čoskoro stává hrozná nočná mora. (Magic Box)

Ryuuhei

Film je do poloviny prostě jen snímkem o urbexu, přátelství a tom, jak hlavní hrdina dospívá a přestává žít pouze ve fikčním světě své oblíbené filmové postavy. Vše, co vypadalo jako fajn, milý, romantický film, se samozřejmě očekávaně zvrtlo a začal trailery slibovaný masakr, klasické hororové neduhy typu nelogické jednání postav (aneb když se třeba hrdinka zamkne ve stodole namísto toho, aby upozornila své kamarádky o pár metrů dál, že se něco děje) a v podstatě až takovou řadovou vyvražďovačku s očekávaným koncem (pachateli rozhodně nebyly žádné nadpřirozené síly). Co film vykreslil opravdu dobře, tak skupinu přátel, jejich vzájemné vztahy a to, jak to třeba jiskřilo mezi úhlavním představitelem Alexem a Samanthou. Zkrátka maličkosti, které nicméně celou partu přiblížily tak, že si k nim dokázal člověk udělat i nějaký ten vztah - o to depresivnější pocity poté. Stejně parádně dopadl casting, Mathieu Berger se velice blízce podobá Freddiemu Highmoreovi (Arthur a Minimojové) a působí tudíž jako ultimátní hrdina příběhu, který se pro svou vášeň přímo narodil. Obecně mi přišlo, že byli obsazení herci velice talentovaní napříč tomu, že to pro některé byla vůbec herecká premiéra. Ve výsledku jde nicméně o skoro až zbytečný horor, který mohl být klidně pohodovějším dramatem zaměřujícím se spíš na mezilidské vztahy a dospívání, než aby to celé zničil prvoplánovou vyvražďovačkou. ()

tron

Kokos, to čo bolo? Nech už budete od tejto blbosti čakať čokoľvek, zrejme nakoniec dostanete niečo, čo ste fakt nečakali. Už zápletka je úplne absurdná. Besson najskôr motív Arthura a Minimojov podojil v detskej sérii a keď netieklo nielenže mlieko, ale už ani krv, rozhodol sa z toho ako producent a scenárista spraviť... slasher pre dospelých! Ale naozaj pre dospelých? Áno, je to v podstate vyvražďovačka a niektoré zranenia a úmrtia sú drsné, ale celý čas som sa nevedel zbaviť otázky, čo to vlastne pozerám. Ja som fakt (naivne?) čakal, že sa ukáže, že Minimojovia naozaj existujú, ale sú to ľudožravé beštie. No a napokon sa ukázalo, že... no proste blbosť. Veď uvidíte. Pekná výprava a pekná dcéra. ()

Kudly4

Jsem si připadal při sledování, minimálně o 15 let mladší, kdy  jsem se díval ve svém pokojíčku na Jetix. Slaboučký Horor, ale s příjemnou atmosférou, na který se v pohodě může asi kouknout celá rodina. Pro zkušený diváky v žánru, se bude jednat o ztrátu času. Potěší alespoň jedna jediná krvavější scéna - noha v medvědí pasti (+ nějaká ta smrt v závěru) a i výběr teen herců je v pohodě, nikdo mě vyloženě nesral, no až na ty dva blonďáky, u kterých jsem nevěděl, zda to jsou bráchové nebo teploušové. (Full HD, CZ Dabing) ()

jefff

IMDb i trailer naznačoval, že nepůjde o žádný velký hororový zážitek. Přesto jsem chtěl podpořit evropský horor a do kina se vydat. Bylo to opravdu hodně špatné. Luc Besson přichystal zvláštní scénář bez nosného nápadu a do hlavní role obsadil svou dcerku Thalii. Ta byla z celého osazenstva asi nejzajímavější. Zbytek (ne)herců byl vyloženě divácky stresující. Herci byli skutečně strašní a jejich chování a pohyb před kamerou byl zoufalý. Celková pointa filmu vysvětlená v krátké závěrečné řeči policisty je vyložený gól a divák musí jen zírat, co že to slavný Besson napsal. A hlavně proč. Režie má některé dobré chvilky, ale vesměs nemá co nabídnout. Celé dílo postrádá logiku - tedy já ji až do konce filmu nenašel. Jak tohle mohlo jít do kin nechápu. Ale byl to unikátní zážitek. Na podobné "horory" člověk už moc nenarazí, zvlášť ne v kině. A strašidelné to je zhruba stejně jako samotný zdroj inspirace Arthur a Minimojové. ()

oveckaoa odpad!

Tohle je snad nejdebilnější film co kdy vznikl to i Asylumovky mají více logiky než tohle. Jak to mohlo jít do českých kin a jak na to vůbec někdo mohl jít. Tak, že parta děcek sleduje filmy Arthur a minimojové  (pokud se nepletu má to 3 díly a všechny točil Luc Besson co je podepsaný i pod tímhle jako scénárista)  a sledují to 10 roků v kuse (dokážu ještě akceptovat, že má někdo oblíbený film a sleduje ho vícekrát, ale dívat se na to 10 let v kuse na 3 stejné filmy). Když ten kluk má 18 let tak mu jako dárek nadělí výlet do domu kde se to točilo (jak je velká šance , že ten barák bude opuštěný a nebude z něho turistická atrakce? A jak je velká šance , že to najdou dva random chlápci?)  tak tam jedou.  Dojedou tam a hned to najdou ačkoliv nemají žádné souřadnice ani gps nic (asi zázrakem) a zjistí, že ti dva chlápci co jich tam mají čekat tam nejsou je jim to úplný šumák a hledají je zhruba tak 5 minut pak se na ně vykašlou najdou i mobil jednoho z nich, ale neřeší to jelikož byl flegmatik a o své věci se nestaral (ani mobil by mu jako nechyběl?) . Teď to nejlepší ačkoliv je ten barák opuštěný a předpokládám , že by se tam našly minimálně dvě postele (Arthur tam žil s matkou viz úvodní scéna)  tak oni spí venku ve stanech proč si ty stany nedají do toho domu a riskují to, že jich tam venku napadne třeba divočák je mě záhadou. Postavy v tomto filmu jsou kapitolou sami o sobě takhle se nikdo normální snad ani nechová například je zde scéna jak jeden kluk dá nohu do pasti na medvědy kluci mu pomůžou a chtějí ho odvést a dvě ženské si sednou na houpačku a poslouchají písničky vůbec jich nezajímá , že třeba jejich kamarád může umřít nebo třeba jednoho kluka pošlou nakoupit do obchodu ačkoliv ví, že tam kde projížděly byl chlápek co na nich mířil zbraní a vyhrožoval jim . Pointa filmu je teda taková, že se několik děcek nudí a hraje si na postavy z filmů hrály si na Batman vs Superman a pak objevily ten barák a hrály si na Arthura a minimoje rozdělily se na dvě skupiny a ta jedna ty děcka lovila a zabíjela pak tam přišla druhá a zabíjela je taky s tím, že zabíjela i tu druhou vběhl tam chlápek s puškou a vše vystřílel. 0 procent ()

• Drtivá většina filmu (opuštěný dům) se natáčela v La Trinite-des-Laitiers ve Francii. (noelcoward73)
  • V prvních verzích scénáře se hovořilo o tom, že Minimojové jsou skuteční, ale podle režiséra Barthélémyho Grossmanna se rychle odklonili od fantasy žánru. „Chtěl jsem natočit sociální a politický film, takže mi přišlo vhodnější, aby padouchy filmu byli obyvatelé kapuce.“ (KGBelik)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér