Vzestup Želv Ninja: Film

• USA Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles

Děsiví tvorové z jiného vesmíru rozpoutají na Zemi peklo a želví kluky čeká zkouška, která pořádně prověří jejich tajemné nindžovské schopnosti. (Netflix)

panvasik

Animace se mi nelíbila a to u mě kdy já miluji animované filmy je docela průšvih. Neměl jsem prakticky žádná velká očekávání, protože seriál jsem znal a věděl jsem, že nepatří zrovna mezi ty nejlepší a spíše si myslím, že nepatřil ani mezi průměrné a jednalo se spíš a pěknou kokotinu, takže jít k tomuhle filmu, byl pro mě docela oříšek. Jak jsem již zmínil animace se mi nelíbila, postavy svým vizuálně taky nelíbily a hlavně ten Rafaelo? to co je more? Já chápu, že byl Raf vždycky trochu vyšší, ale ani za mák by mě nenapadlo že bude vyšší, tak o dvě hlavy než ostatní a udělají z něj nového Rockstedyho 35% ()

blondboss

V tomto prípade sa plne stotožňujem s miestnym hodnotením. Nie je to také zlé ako v prípade seriálu, ale nie je to ani nič výnimočné a dejovo pútavé, aj keď je tu opäť Krang, ktorý mi trochu chýbal v seriáli. Každopádne stále platí, že animácie sú divoké a zmätočné a v prípade ninja korytnačiek, ktoré už majú za sebou aj filmy so skvelými 3D efektami, je tento počin ozaj len slabučkou a bezvýznamnou kvapkou v mori. 50 % ()

Namefar

Želvy jsou moje srdcovka. Myslím že to bylo nekdy v 90' kdy je vysilala CST. Jedno moje já, by uvitalo konzervativnejsi pojeti. To druhé ja je vděčné za kazdy pokus ktery alespoň za něco stojí. Když si zvyknete na April, Trisku a  zelvy které nejsou jedna jako druhá, tak je to super barevná akční podívaná. Mate pravdu za plný počet hvězd to není, ale za jednu taky ne. ()

BOURQUE

Celovečerný, moderný, TMNT animák na veľmi nízkej úrovni – prakticky všetky časti (kresba, príbeh, dialógy, réžia, atď.) majú vážnejšie nedostatky. Teraz Netflixu, na poli animáku, ani toto nevyšlo. P.S.: Štýlová motorka jedna k jednému prevzatá od Batmana. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

instageek_cz

Nové Želvy z Netflixu navazují na seriál běžící mezi lety 2018–2020. Pokud jste ho stejně jako já neviděli, stačí vám vědět dvě věci: Trhač byl poražen a Želvy teď mají cool upgrade v podobě mystických zbraní. Tím veškeré klady končí. Nevím, komu je tenhle film určený. Dítěti bych ho nepustil, na to je po celou dobu moc ponurý, beznadějný. Sice často problesknou vtipy jak ze SpongeBoba, jen tu prostě nejsou srandovní. Ono totiž NIKDY není ok začínat biják tím, že necháte umřít oblíbené postavy! To člověka totálně zmrazí. Přidejte k tomu spoustu slz a hotovo, fakt se po pár minutách cítím nabuzený do dalšího sledování... Pláče je zde celkově nemálo, a jde o ten druh falešného vynucování emocí u diváka. Upřímně, za žádnou cenu bych nechtěl, aby bylo moje dítě smutný kvůli takovýhle sr*čce. Hodně se změnila většina postav. Leonardo bývá tradičně moudrým lídrem, Rafael naopak neřízenou střelou. Z nějakého důvodu jim tady jejich charakter prohodili. Jo, chtěli ukázat, jak Leo jakože dospěje do své role v týmu... ale proč? A co pak bude s Rafaelem? Dostane ránu do hlavy, která mu změní osobnost? Leo má v sobě navíc i hodně z Michelangela, což už vůbec nechápu. Jedinečnost každého z bratrů se tím maže (aspoň, že Donatello zůstává sám sebou). Nelíbí se mi totální proměna April. Je to dost ikonická ženská hrdinka, takže alespoň nějaké vizuální parametry mohly zůstat zachovány. Teď připomíná spíš Irmu z původního seriálu. Ostatně ono tu na celé animaci není nic pěkného, snad jen akce s mystickými zbraněmi vypadá skvěle (a vzpomenete si při ní Strážce vesmíru). Jinak je prostředí komplet tvořené tmavým fialovo-černým bordelem. Přistupoval jsem k těmhle Želvám s otevřenou myslí, upřímnou zvědavostí, mladistvým elánem:)) Zajímalo mě, v jaké kondici moji dávní oblíbenci aktuálně jsou. Ale teď si připadám jako grumpy old man, hrozící holí grázlům, kteří tuhle bídu vyrobili!:)) Hodnocení: 2/10. PS: Mé další recenze (i na knihy a na komiksy) najdete na Instagramu, profil instageek_cz :) ()