Heropanti 2

Ketri

Uf, mám to za sebou. Aby bylo jasno, tak ta hvězdička je pro mě, že jsem do dokoukala až do konce, a pro překladatele, že to nezabalil po první půl hodině. Překvapilo mě, že Nawazuddin už taky vleze úplně všude a jeho účast již není zárukou koukatelného filmu. A co říci k filmu? Je to běs, je to běs, je to běs! Evidentně se scénárista snažil o retro indických filmů z 80. a 90. let, kdy se na logiku a přírodní zákony moc nehledělo. Hlavní padouch je tak relativně ze všech postav nejsympatičtější, a to i přesto, že je vypadá, jako kdyby jeho rodiči byli Joker a Marfuša. Hlavní ženská postava je neuvěřitelná kráva, tak otravná, že by ji i šéfová hnutí Me too nechala přibít na pranýř a veřejně zbičovat. A Tiger mě tam lezl na nervy už nějak tak ze setrvačnosti. I ta hudba nic moc, tak jsem se teď až lekla, že to byl Rahman. A pokud jsem u toho na chvíli neomdlela, tak mi tam záhadně zmizela jedna postava. Tak takhle by to soudruzi opravdu nešlo. ()

Lacike odpad!

Chcel som napísať niečo zábavné o Tigerovom sixpacku a že ho tu zakaždým obnaží ako to ma vo zvyku, ale to je fuk. Ani jeho sixpack túto megasračku nezachráni. Dejovo je to jeden veľký bordel a príliš som to nepobral ani s kvalitnými titulkami. Už som videl pár Indických filmov, takže zhruba viem aké šialenosti mám očakávať, ale sa diali veci bez akejkoľvek logiky. No a v akcii Tiger behom celého filmu uštedrí asi tak 4 údery a 3 kopy. Inak len tancuje bez ohľadu na to, či sa jedná o hudobnú vložku alebo bitku. Po kaskadérskej stránke nepredvedie absolútne nič. nech sa už Tiger vyserie na akčniaky a natočí tanečný muzikál. Tam môže tancovať do halelúja. Jak tak vidím, tak aj Indofilovia sú sklamaní. Dúfam, že to prepadne a Tiger zase začne točiť relatívne normálne šialenosti. 0/10. ()

Ramanam

Čistý a nestydatý útok na mysl a vkus každého diváka. Námět příběhu není vůbec špatný, pokulhává (inu spíše se plazí) jen způsob zpracování myšlenky do výsledného díla (ano, silné to slovo). T. Shroff parádní jako vždy, N. Siddiqui jako psychopatický padouch Laila výtečný (jako vždy) a T. Sutaria rovněž nezklamala. Je zde tedy možnost najít si to „své“ a pocítit jisté bakelitové uspokojení ve stylu laciné produkce od Netflixu, či brát věci čistě takové, jak jsou nám předkládány, což dozajista povede jen k znechucení. Režisér A. Khan by mohl být novým králem moderního braku s jistým až šíleným smyslem pro roztříštěnost, chaos a neumětelství. Buď přemýšlí až moc (a prostě jinak) a je jistým způsobem hodně zvláštním umělcem, nebo přemýšlí naopak málo a je to diletant. Ať si každý vybere sám. Ale proč si ho proboha vybírá zrovna T. Shroff, kterého považuji za herce s velikým potenciálem? Tigera ty špatné věci musí snad přitahovat. Takových jako je on, není mnoho a měl by si uvědomit také to, že nemládne. Zajímavostí je, že si v Heropanti 2, která vůbec nesouvisí s původní Heropanti (další jeho zvláštnost) zahrál s herci, s kterými se ve svých nepočetných snímcích setkal jinde. T. Sutaria, N. Siddiqui, A. Singh a na závěr zavítá i K. Sanon. Hudba mě příliš nenadchla a jen doplnila viděné podivnosti. Asi budu brán za podivína, když mé hodnocení nastavím až na rovné tři hvězdy. Když vnímání klasického stylu pošlete na dovolenou, tak si v tom podivném guláši najdete i jistou originálnost. Takže Tigere, prosím, již žádné dvojky, trojky! Chceme něco, co je tě hodno. Snad se povede a věřím, že si to uvědomí. Budu se těšit... ()

marrjaana

Čekala jsem to horší, tím nechci říct, že to bylo nějak úžasný, protože i tak to bolelo, ale zaujaly mě asi dvě taneční čísla a kdyby Laila byl o trochu menší parodie na Jokera/travesty umělce/kouzelníky Now You see me, tak by byl fajne a možná by se na to i dalo koukat bez krvácejících očí. Ale ano, hlavní ženská postava je extrémně na ranu a Babloo... ne ta postava je taky divná. Osobně bych chtěla Tigery vidět v něčem normální, v něčem, co se nebude třeba ani tvářit jako akční film. Klidně v nějaké slaďárně, nebo dramatu, věřím, že na to má. Nebo by mohl natočit remake Bez kalhot. Tam může tančit a zároveň ukazovat břišáky. ()