Korsika, země tradic

(TV film)
  • Francúzsko Corse sauvage, les falaises et le maquis (viac)
všetky plagáty
Dokumentárny
Francúzsko, 2018, 90 min (Alternatívna 49 min)

Réžia:

Jeanne Baron

Smaragdový ostrov v srdci Středomoří nabízí jedinečnou přírodu, historii i příjemnou pohostinnost... Korsika nabízí rozmanitou krajinu, historii, architekturu, tradice i nezapomenutelné chvíle. Přestože ostrov leží blíže italským břehům, spadá pod správu Francie. Vzhledem ke strategické poloze byla Korsika v historii středem zájmu evropských mocností, které usilovaly o nadvládu nad ostrovem. Každá z těch, která územím prošla, vepsala část své historie i do tohoto místa. Proto na cestě od Bastie po Corte, od žulových skalisek s načervenalým nádechem Calanques de Piana po téměř neskutečnou pláž Santa Giulia, objevujeme půvab a historii Korsiky i znamenité kulinářské dědictví. Mezi strmými stezkami nabízí místní gastronomie opravdu jedinečný festival chutí. Ostrované říkají, že Korsičan se s ostrovem rozloučí, na chvíli se vzdálí, vždycky se ale vrátí. (Česká televize)

Marze

Korsiku jsem projel na kole kdysi na jare v kvetnu a na navstivena mista v dokumentu jsem se rozpomnel. Od te doby jsem nikdy neprekonal maximalni rychlost na kole z kopce 90km za hodinu. Prekvapilo me,ze od te doby na ostrove ubylo 20 tisic ovci, ze na vyrobu jednoho kila koziho syra je potreba jedenact litru koziho mleka a take to, ze kozy jsou takove fajnovky. Musi mit cisto a kdyz je spina, krmeni se ani nedotknou. ()