Chappelle's Show

všetky plagáty
USA, 2003, 33x22 min

Hudba:

Questlove

Dave Chappelle, Donnell Rawlings, Michael Rapaport, Common, Charlie Murphy, RZA, The GZA, Isiah Whitlock Jr., Chris LaPanta, Wanda Sykes, Michael Carbonaro (viac)

Komik Dave Chappelle je hostiteľom komediálno-skečového predstavenia, ktoré paroduje rozmanité príbehy rôznych rás a kultúr. (nessbeal)

BoredSeal

Ve své době to asi mělo svoje fanoušky, protože už frčel tzv. nekorektní, tabu nerespektující humor, ale dnes už je většina věcí, včetně spojovacího moderátorského bloku nějakým způsobem trapná nebo nefunkční. I tehdy si lidé víc obeznámení s oborem všímali, že se Chapelle inspiruje v South Parku nebo Show Bennyho Hilla. Nápady na "reportáže" jsou slibné (např. slepý černoch hvězdou Ku Klux Klanu nebo odškodnění pro černochy za otroctví), ale nejsou dostatečně vytěžené a v dnešní době už jste to asi viděli někde udělané líp. Chapelle si pořadem skoro až násilně pěstuje image veselého bezstarostného týpka, což padlo, když se uprostřed natáčení třetí série zhroutil a na čas zmizel. ()

Devadesát Dva

Asi nejnekorektnější show, co jsem kdy viděl. Chappelle se nezastaví absolutně před ničím a sic provedením trošku tápe, koncepčně je geniální a na řadu jeho skečů jednoduše nezapomenete. Niggar Family, Black Bush, Tyrone "Crackhead" Biggums, Samuel Jackson Beer! A samozřejmě I'm Rick James, bitch! A úplně ovšem "If you're a girl under the age of 12 and you're high on marihuana, don't ride your bike." ()

matusb

Tato show mi priniesla nespocet vybuchov smiechu, bolesti branice, litre smiechom vyplakanych slz a kopec nezabudnutelnych scenok a hlasok, na ktore sa mozem pozerat dokola cely den a aj tak nebudem mat dost. Jednoducho pre mna vrchol humoru na televiznej obrazovke. What the five fingerz say to the face? SNAP !!! :-D ()

APLSMLS

Svýho času přelomový a několik scének dosahuje nesmrtelnýho statusu (Rick James, Reparations 2003, Black KKK, Lil Jon a další), pěkná porcička už ale trochu pokulhává a působí trapnějším dojmem, což se ale s rychlým vývojem komedie a humoru musí chápat. Momentálně je navíc svěžím vánkem drzosti, kterou si dneska troufne na týhle úrovni už zase jenom South Park. Náhlý skončení a kontroverzní zmizení Daveovi prospělo, jeho návrat v posledních letech z něj udělal nejlepšího komika současnosti. Dozrál jak víno a k velkýmu talentu přidal ještě osobnost, ducha a intelekt. Schválně, co to s ním udělá v současný turbulentní situaci v USA, snad to ustojí. ()