Liga spravedlivých

• USA Justice League
všetky plagáty
USA, (2001–2003), 19 h 17 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvorcovia:

Linda Steiner

Predloha:

Gardner Fox (komiks)

Carl Lumbly, Phil LaMarr, Michael Rosenbaum, George Newbern, Maria Canals-Barrera, Kevin Conroy, Juliet Landau, Clancy Brown, Alexis Denisof, Mark Hamill (viac)

Za pravdu, spravedlnost a svobodu se ve 21. století spojili superhrdinové všech dob v boji proti mezigalaktickým zloduchům v první díle Ligy spravedlivých - Tajemný původ. J´onn J´onzz přichází na Zem, aby varoval před hrozící nepřátelskou invazí. S pomocí Supermana a Batmana angažuje největší hrdiny světa, mezi nimiž je i Diana - princezna Amazonek, Flash, John Stewart a Jestřábí žena, aby zastavili nápor nezadržitelné armády nájezdníků. Z tvůrčí dílny týmu odměněného cenou Emmy za Nová dobrodružství Batmana/Supermana. (oficiálny text distribútora)

ledzepfan

Nebýt dementní znělky(na začátku každého dílu), a naprosto nesmyslné degradace schopností Greena Johna Lanterna(umí jen trapné paprsky a bubliny-pro lanterny charakteristické, nápadité a složité konstrukty zde naprosto chybí) byl by to velmi parádní seriál..Takhle je to ale jen průměrný kreslený projekt.(3hvězdy)..........Snad se JL Unlimited povedl trochu více..............EDIT............OK NUTNO DODAT, že JL Unlimited je opravdu o něčem naprosto jiném-Jde vidět obrovský progres ve stavbě příběhů, užívání vtipu a scénáristické citlivosti v užívání postav..I to dementní intro je opraveno do důstojné podoby..=JLU si prostě zaslouží opravdu vysoké hodnocení-75%minimálně....jo ()

Caszidy

Justice League výborně navazuje na seriály Superman a Batman: The Animated Series. V prvních dvou sériích se tým objevuje ve složení Superman, Batman, Wonderwoman, Green Lantern, J'onn J'onzz, Flash a Hawkgirl. Po epickém zakončení druhé série Hawkgirl odchází a seriál pokračuje jako Justice League Unlimited, kde se ke klasickému týmu vždy připojí někdo další. Na rozdíl od animovaného Supermana jsou zde příběhy téměř vždy rozděleny minimálně do dvou epizod, což prospívá samotné kvalitě seriálu. Výhodou JL je samozřejmě složení týmu, kdy každý z party má specifický charakter a nějakým způsobem ozvláštňuje strukturu příběhů. To je nejvíce znát u "třídního šaška" Flashe. Ten je vždy svěžím zpestřením nezbytného superhrdinského patosu. Podařené je i občasné sebeparodování, viz. pošťuchování mezi Wonderwoman a Hawkgirl:"Hero, dej mi sílu! - To to musíš říkat pokaždý?" Za nejlepší epizody bych určitě označil ty předělové, tedy The Savage Time a Starcrossed. Z dalších to jsou hlavně A Better World, The Terror Beyond, Wild Cards a asi nejlepší Hereafter kde nám tvůrci ukážou, jak by svět reagoval na supermanovu smrt a kde musí muž z oceli přenesený do daleké budoucnosti spojit síly s jediným přeživším obyvatelem planety Země, úhlavním nepřítelem Justice League, nesmrtelným Vandallem Savagem, aby budoucnosti bez lidského druhu zabránil. Jedinou vadou na kráse je opravdu odporná úvodní 3D animovaná titulková sekvence. Přitom kvalita animace samotného seriálu, je zvláště od třetí série výborná. ()

jh666

Další z řady animovaných seriálů od DC. Animace sice už působí trochu letitě, ale pořád se na ní pěkně divá. Seriál jako takový bych hodnotil jako mírný nadprůměr, ale starý Batman z devadesátek nebo pozdější Young Justice a Green Lantern: TAS jsou na tom přeci jen lépe. 70 % Edit Po první sérii musím jít s hodnocením nahoru. ()

liquido26

No, není to úplně objektivních pět hvězdiček, ale Batman a spol. jsou pro mě srdcovou záležitostí, a tak jsem strašně rád, že se s nimi můžu setkávat v této animované podobě :-) Mám zatím za sebou 9 epizod a nemůžu si stěžovat. Příběhy jsou správně akční a napínavé a díky tomu, že jsou většinou rozděleny na 2-3 epizody, tak v žádném případě nepůsobí nijak odbytě nebo useknutě. ___ Justice League je v tomto seriálu tvořena Batmanem, Supermanem, Wonder Woman, Martian Manhunterem, Hawkgirl, Flashem a Green Lanternem Johnem Stewartem. Zatím to vypadá, že se ne všichni v každé epizodě objeví, což je docela fajn, protože aspoň tam nebude přeplácáno :-) Kromě těchto hrdinů se objeví i další známé postavy z DC světa - Aquaman, Green Arrow, Supergirl, Joker, Harley Quinn atd. Pro milovníky komiksů je tento seriál povinnost. __ Jediný, co mi tam dost vadí je ta úvodní znělka. 3D animace se tam příliš nehodí. __ Edit: Mám za sebou 26 epizod. Zatím asi nejlepší byla trojepizoda The Savage Time, kde se Justice League, bohužel bez Batmana, musí přenést do minulosti, aby zabránila Němcům vyhrát válku. Tyto tři epizody měly skutečně kvality celovečerního animáku. ()

PKD

Parádní scénáře! Zvláště pak v prvních 2 sezónách. P.s. ost právě z těchto 2 vynikajících sérií,jejžto má 5h15m.!!! opravdu doporučuji! Budete koukati...ušima. Výstižný komentář, Caszidy. ()

3 AM Code

Parta DC-comix hrdinu v boji za zachranu mesta - sveta - obcas galaxie :). Pristupoval sem k tomu se znacnou skepsi a s tim, ze to bude "porad pro nejmensi". Celkem prijemne to prekvapilo, zapletky fungujou, hrdinove delaj hrdinsky rozhodnuti a hrdisky kousky.. dokonce i chemie mezi postavami je casto solidni (spickovani mezi Supermanem a Batmanem, naivni dobrak s elanem Flash). Pokud mate radi hrdinske komixi urcite si to uzijete i prez nake ty slabsi dily. ()

jasiska

Normálne som milo prekvapená. Za našich čias také cool animáky neboli (alebo boli?:-) Hoci niektoré veci sú tak trochu detsky zjednodušené, myslím, že ani neutrálne naklonený dospeláci nebudú trpieť. Sem-tam nejaký ten vtípek - veľmi sa mi páči, že každý z hrdinov má svoj unikátny charakter a ich vzájomnou interakciou sa to zvýrazňuje. Obzvlášť to ako sa Superman večne špičkuje s Batmanom je sranda. Plus komiksov neznalý človek sa dozvie mytológiu jednotlivých hrdinov. ()

Spacecore

Skvěle vyústění DC animovaných seriálů Batman a Supderman do podoby původní JLA, která se ještě s přívalem dalších členů rozvine do JLA Unlimited.. 5 hvězdiček, klasická DCčková animace, scénáře od renomovancýh scénáristů a příběhy se drží jaké si standartní komiksové kontinuity. ()

MJ

Velmi překvapivý seriál. Nečekal jsem, že se mi bude tak líbit, komiksákům doporučuji. A díly druhé série - 19. a 20. (Hereafter) jsou prostě luxusní. P.S.: Batman, ač pouhý obyčejný smrtelník, je zase nejlepší... ()

ptsd

Bezvadný animák z DC universa. Velké pozitivum pro mě že při přechodu do Justice League: Unlimited se děj netočí jen okolo zakládající sedmičky, ale i okolo ostatních hrdinů. Pár nudnějších dílů se našlo, ale těch bylo minimum 91 dílu bylo zhlédnuto s nadšením, spoustou akce a vtípky šaška Flashe. Klidně bych si dal více. ()

Lorge

Tak mám za sebou první dva díly a zatím docela "cool". Akční invaze, spojení superhrdinů, i ta animace je celkem fajn. Jediné, co mě fakt vyloženě sere je ten 3D opening, za ten bych liskal! :-D Po čtvrté sérii zvedám o jednu hvězdičku. Námrd! :-D ()

Lal.V

Kvalitný animovaný seriál , ktorý stavia na charakteroch DC comics. Osobne považujem za kvalitnejšie diely Justice League - Unlimited, kde je DC Universe spracované vo väčšom množstve postáv a seriál už nestavia len na základe 7 povôdných hrdinov. Pre fanúšikov jednoznačná záležitosť. ()

grafvonlugos

Tento seriál je zhmotněným snem každého fanouška komiksů. Kromě zakladatelské sedmičky se během pěti sérií seznámíme např. s Aquamenem, Huntress, Green Arrowem, Black Canary, Vigilantem, Jonahem Hexem, Kylem Rynerem, Supergirl, Questionem, Captainem Marvelem, Bardou a dalším mořem superhrdinů, stejně tak jako superzáporáků. Líbila se mi i provázanost na další seriály třeba Batman Beyond nebo Static Shock. ()