Arun Sharma (Sunny Deol) pracuje ako špión pre Oddelenie výskumu a analýz. Po istom čase rozbehne vlastnú špionážnu sieť pod falošnou identitou Major Batra. Cieľom siete je získať čo najviac informácií o teroristických aktivitách v pohraničných oblastiach. Členkou jeho agentúry sa stane aj Reshma (Preity Zinta), ktorá pochádza z rovnakej dediny ako on. Počas špiónskeho výcviku sa Arun a Reshma do seba zaľúbia. Keď sa výcvik skončí, Arun neochotne posiela novopečenú špiónku v prestrojení slúžky do domu plukovníka Hidayatullu (Deep Dhillon), ktorý je napojený na nepriateľov Indie Isaqa Khana a Maulanu Azhara.
Krátko po infiltrácii je Reshma odhalená pred očami plukovníka a jeho spolupracovníkov. Podarí sa jej utiecť a dostať sa cez hranice s dôležitými informáciami. Arun sa návratu svojej lásky nesmierne poteší a požiada ju o ruku. Na svadobnú ceremóniu konajúcu sa na palube lode však vpadnú teroristi. Reshma je nezvestná a Arun predpokladá, že zahynula.
Keď Arun zistí, že za útok boli zodpovední Isaq Khan a Maulana Azhar, zariadi, aby si svet myslel, že je mŕtvy, a infiltruje sa do teroristickej siete. Spolu s teroristami sa vydáva do Kanady, kde odhalí ich plán vyrobiť jadrovú bombu. Medzitým vysvitne, že Reshma je nažive a nachádza sa v Pakistane, kde sa o ňu stará doktor Salman. Potrebuje však operáciu, a preto ju prevezú do Kanady, kde sa o ňu stará doktorka Shaheen (Priyanka Chopra), dcéra Khanovho spolupracovníka pána Zakariu (Kabir Bedi). Reshma zistí, že Arun je nažive a nachádza sa v Kanade.
Arun na seba prevezme novú identitu nukleárneho vedca Wahida, ktorý vraj pracuje vo významnej kanadskej organizácii zaoberajúcej sa jadrovým výskumom. Predstiera lásku k Shaheen, aby sa tak stal členom Zakariovej skupiny, a dokonca si ju vezme za ženu s cieľom získať jej úplnú dôveru. Reshma sa s Wahidom stretáva na jeho svadbe. I keď Arun je šťastný, že ju vidí, vie, že nemôžu byť spolu. Reshma preto odchádza.
Arunovi sa nakoniec podarí prekaziť plán výroby jadrovej bomby a celý svet sa dozvie o jeho hrdinských činoch. Teroristické skupiny sa snažia svoj plán zachrániť, v konečnom súboji však Arun triumfuje. Špión sa vráti domov a opäť stretáva milovanú Reshmu. (Incantator)

Niktorius

Klasicky odvyprávěné bollywoodské filmy s mamutí stopáží obvykle stojí na konceptu "dva filmy v jednom" - v první polovině se především seznamujeme s postavami a bavíme humorem i hudebními scénami, zatímco v druhé polovině se klade větší důraz na rozvíjení zápletky a dramatické napětí. Dobrým příkladem tohoto modelu je ostatně předchozí Sharmův snímek Gadar, kde je nejprve čas na lásku, písně a humor, aby se ve druhé části film mohl překlopit v napínavé akční dobrodružství. The Hero ale po první polovině sloužící především k expozici nabídne...druhou polovinu sloužící především k expozici. Přibude pár nových postav, změní se dějiště, ale rozvíjení zápletky ani dramatické napětí nepřijde. Štědrý rozpočet se odrazil v bohaté a výtvarně působivé výpravě, ale jinak snímek bohužel selhává i jakožto představitel "estetiky úžasu" - hudební scény jsou navzdory několika sympatickým tvůrčím řešením (svatební scéna, v níž má píseň formu dialogu) průměrné a akční sekvence neohrabané, špatně rytmizované a v důsledku nešťastného využití zpomalených záběrů zbavené jakéhokoli vzrušení. Absurdní zvraty, mamutí porce národoveckého šovinismu a vykrádání amerických klasik jako je Skála nebo Mission: Impossible jsou v kontextu celé té mizérie spíše jen roztomilým detailem. ()

Ramanam

Film zcela poplatný době svého vzniku se všemi klady i zápory, rozdělený na „dvě části“, což je v indických filmech celkem běžná věc, která může nepřipravenému divákovi vadit, ale jde jen o zvyk. Vyprávění nás nejdříve zavede do Kašmíru a podíváme se i na pákistánskou stranu hranice. Navazující události v Kanadě jsou takřka po všech stránkách méně záživné a obsahují i několik spolehlivě děj shazujících momentů. Když jsem s touto kinematografií začínal, tak jsem měl velký problém sledovat indické filmy odehrávající se v západních lokacích. Chtěl jsem vidět Indy v Indii, takže mi to vůbec nesedělo a nebavilo. Nyní s tím již problém nemám, ale rozhodně to není ono, neb kouzlo Indie se pouhým „vývozem Indů“ přenést nedá. Také můžeme vypozorovat, že jejich všemožné problémy (to platí pro naprosto všechny cizince), se krásně vyvezou ze své domoviny do zemí, kde se usadí a odnáší to i tamní obyvatelstvo. Bere se to jako samozřejmost, vděk za nový domov minimální, naopak se stupňují požadavky... B. Deol je takový indický Ch. Norris a zarputilý muslimobijec (myšleno na nepřátele Indie a indického lidu jako celku), ale umí být i romantik, čímž si zasloužil místo v mých oblíbencích. P. Zinta roztomilá jako vždy a mohl jsem si vychutnat i herecké počátky P. Chopry, nyní již Jonas, ve vedlejší roli. Hudba v mezích lepšího průměru, ovšem obě verze písně „Dil Main Hai Py(a)ar“ včetně vizuálního zpracování jsou skvělé. Za kašmírskou část jsem byl připraven dát i čtyři hvězdy, ovšem kanadská to vše spolehlivě pohřbila. Končím tedy na třech čistých hvězdách s dovětkem, že jsem v rámci možností spokojen. ()