Deo Killeo: Jugeodo Doeneun Ai

• Južná Kórea 더 킬러: 죽어도 되는 아이 (viac)
Južná Kórea, 2022, 95 min

Bang Ui Gang (Jang Hyuk) je nájemný zabiják, který se dostane do případu, když použije násilí k ochraně dospívající dívky, kterou náhle dostane na starost. Kim Yun Ji (Seo-young Lee) je obyčejná středoškolačka, ale má spoustu skrytých jizev, protože nemá nikoho, na koho by se mohla spolehnout. Po nečekaném setkání s Bang Ui Gangem si vyléčí část své vnitřní bolesti. (HanzoBureshi)

JASON_X

Řežebná rovina filmu je prvotřídní. Bohužel zbylé roviny jsou v obvyklých východoasijských mantinelech. Takže něco polopatismů, něco infantilismů, něco šaškování, něco všelijakých dějových absurdit. Ale hlavně: já být Gang Bangem (on se vážně tak jmenuje!), tak předtím, než vyvraždím celou pasáckou organizaci včetně zákazníků a zkorumpovaných polišů, zamordoval bych onu nesnesitelně pitomou "sedmnáctiletou" schovanku a svou nesnesitelně otravnou přítelkyni. Ale pozitiva filmu jednoznačně převažují, akce (a dobré akce) je určitě aspoň osmdesát procent. A potěšil odkaz na Sin City, i záběry z natáčení při závěrečných titulcích, které mi samozřejmě daly vzpomenout na moje oblíbené chanovky. ()

Lacike

Obohratá zápletka o ultimatívnom zabijákovi, ktorý chráni nevinné dievča. Prvá tretina v ktorej má vzniknúť medzi nimi vzťah je taká zmätená. Dejú sa tam divné veci, ale nikto sa neobťažuje toho druhého opýtať, že čo sa sakra deje? Plus hlavný hrdina pôsobí jak autista a príliš neprejavuje city. Takže keď sa rozbehne cesta za pomstou, tak to na mňa príliš nefungovalo. Našťastie akcia je dobrá. Nie úplne to naj, čo som v posledných rokoch videl, ale stojí za to. Len škoda, že sa pri likvidovaní jedného neboráka za druhým hlavný hrdina tvári ako Seagal. Nehne ani brvou a prakticky vôbec sa nedostane do úzkych. Len ten ruský bodyguard sa mu schopnosťami trochu približuje, takže sa divák môže tešiť na ich spoločný duel, ktorý sa vydaril. Celkovo je to solídna brutálna vybíjaná (hlavný hrdina nekompromisne likviduje vo veľkom aj neozbrojených bezbranných zloduchov) a komu príliš nezáleží na deji a ide mu hlavne o akciu, tak si môže hviezdičku pridať. 6/10. ()

warrenur

Okrem otravnych "nast-rocnych" korejskych "nan", je tu pekne krvava close-combat choreografia, kedy ma hlavny - samozrejme coolovy - stryko/killer neutralny vyraz, aby bol este viac "macho". Trosicka korejsky Wick a indonezsky Raid. 45% Nebyt x-krat opakovaneho sa scenara a juhokorejskeho hitman-klise, mohol to byt rozhodne lepsi film. Slabsi priemer. Ak ste tu prave kvoli tomu, nesliapnete vedla. ()

bararich8

Korejský WIck sice nemá takový hype a celkovou propracovanost, hlavní hrdina má po celou dobu jeden jediný výraz ve tváři a je to vyloženě mašina na zabíjení, kde ani na sekundu nepochybujete, že by to neměl pod kontrolou či mu hrozilo jakékoliv nebezpečí, ale přes to všechno, nebo právě proto, se na to dobře koukalo, prostě si tu jízdu jenom užít - bodycount byl velký, choreografie fajnová, krev tekla, na blízko, na dálku, prostě tam bylo tak nějak všechno. Nic jiného bych v tom nehledal, 3,5* ()

EvilPhoEniX

Korejskéj John Wick aneb variace na korejský Man from Nowhere. Korea letní sezónu docelá pěkně válí a tohle je další parádní zářez do Akčních filmů. Příběhově je to akční klasika, která zkrátka neomrzí. Vysloužilý Hitman kývne na to, že se postará o mladou teenku, ale když se zaplete se špatnými lidmi bude jí muset nejen zachránit, ale taky pozabíjet hromadu špatných lidí. U Korei sice jsme zvyklí i na spletitější a originálnější příběhy, ale když je k dispozici top vizuál i skvělá akce, tak není moc důvodů si stěžovat, pokud nejste intelektuální pejča a všemi nenáviděný hnidopich. Jang Hyuk je nová vycházející korejská hvězda, který mě zaujal už v pecce Swordsman a zde opět dokazuje, že má na to být solidním akčním hrdinou. Nemá sice takové charisma Lee Byung- huna a není to tak dobré jako Man from Nowhere - ten měl silnější emoce i zajímavější příběh, ale nemá cenu pořád srovnávat. Hlavní hrdina to celé odehrál s jedním chladným výrazem a to se mi líbilo. Tvůrci mohli sice ukázat flashback z jeho minulosti, o jeho postavě se toho moc nedozvíme, ale zkrátka na to není čas, protože 90 minut je málo a akce čeká. Akce je si myslím dostatek a je natočená skvěle. Rkový rating je využit dostatečně, hlavně průstřely hlav jsou výživné a že tu těch headshotů je! Došlo i na slušné fighty s pěstmi či noži a to umí Korea nejlépe na světě, takže radost sledovat. Nejlepší je delší pasáž v bordelu, kde je bodycount tak 50 a samozřejmě samotný finální duel s ústředním villainem .. Korejský rusák přebarvený na blond- prvotřídní šmejd a arogantní svině- škoda, že nedostal více prostoru, protože měl šanci stát se ikonickým, ale fight si střihli fakt parádní. Rychlá výměna chvatů, boží kamera, došlo i na nože- tam zkrátka bylo vše, abych byl uspokojen. Na plný počet tomu něco chybí, ale jsem spokojen, užil jsem si to. Z tohodle nikdy nevyrostu. Jsem rád, že Korea pořád točí i tyhle realistické a chlapské příběhy, protože dvojka Witch ani Carter mě neoslnily.Příběh 3/5, Humor 0/5, Násilí 4/5, Akce 5/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 8/10, ()

• Natáčení začalo 25. června 2021 a skončilo v říjnu 2021. (HanzoBureshi)