Fotograf a Pošťák: Vražda José Luise Cabezase

• Argentína El fotografo y el Cartero: El Crimen de Cabezas (viac)

Dokumentární film o vraždě fotoreportéra José Luise Cabezase, která otřásla Argentinou a vedla k odhalení finančních machinací a politického spiknutí. (Netflix)

rublik05

Do určité míry souhlasím s kolegou Arsenal83, dokument na mě taktéž po celou dobu působil jako španělská vesnice, zorientovat se v postavách či celkově v období bylo pro mě takřka nemožné, moc mi nesedlo ani tempo, kdy zhruba 100 minut působilo jako věčnost, nejpoutavěji a nejzajímavěji se mně jevil začátek, postupně mi však veškeré dění začalo tak nějak splývat a já se jen modlil, ať už je konec a konečně se dozvím, jak celý případ nakonec dopadl. Závěrečné rozuzlení je docela šokující, něco takového bych očekával spíše v severnější části Jižní Ameriky. Pořád se ale nemohu zbavit dojmu, že dané téma šlo zpracovat daleko víc poutavěji, logičtěji a hlavně divácky přívětivěji. V současném zpracování je dokument určen primárně pro Argentince, diváci jiných národností z toho podle mě moc mít nebudou, ledaže by ty argentinské osobnosti a kriminální kauzy, na rozdíl ode mě, znali. Do příště se teda zkusím polepšit a něco si nastudovat, Fotograf a Pošťák je každopádně lehce podprůměrný true crime, který těžce doplácí na své zpracování. 4/10. ()

*CARNIFEX*

Pre okrajové publikum či nadšencov “true crime” dokumentov. Téma: smrť novinára, prepojená s politikou v krajine, ktorá je prehnitá korupciou, bude vždy viac ako “vďačná”. Ak Vám to “náhodou” pripomína Slovensko, nebudete ďaleko od “pravdy”. ()

Arsenal83

Dokument pre Argentínčanov. Dokonca skoro výlučne pre nich, lebo poznať všetky politické okolnosti tohto prípadu, to pre našinca je španielska dedina. Doslova, hoci aj s anglickým dabingom. Je však dobre, že dokument sa snaží diváka zmiasť, aby mu priniesol prekvapivé riešenia. A odpovedá na kvízové otázky. Je Argentína skorumpovaná spoločnosť? Jawohl! Je Argentína spravodlivá spoločnosť? Ani nápad. ()