Kyberpeklo: Jak odhalit zneužívání na internetu

• Južná Kórea Cyber Hell: Exposing an Internet Horror
Južná Kórea, 2022, 105 min

Réžia:

Jin-seong Choi

V síti chatovacích místností jde anonymita ruku v ruce se zneužíváním a sexuálních zločinů rychle přibývá. Pátrání po pachatelích ale vyžaduje velkou odvahu a vytrvalost. (Netflix)

Marze

Hraje se klasická dokumentární krimi s hrou na kočku a myš.  Od začátku do konce vás dokument vtáhne, je zábavný a musíte ho vidět. Autor a režisér Choi Jin-seong se nezaměřuje jen na kriminální čin samotný, ale vytvořil vzdělávací nástroj o sociálních sítích a sexuálních fotkách a videích na nich. Kyberpeklo odhaluje temnou a hroznou realitu na internetu o které jen cosi tušíme. ()

Johnny.ARN

Desivé, čo tí novinári dokážu všetko vyšťúrať! A etickí hackeri sú tiež pekné zlo. Strhávam hviezdičky za to, že to nemá titulky. Veľa z dôležitých informácií bolo len prerozprávaných a to niekedy nestačilo. Ale zase skvelý dokument, skvelá téma, len to spracovanie oproti ostatným bolo trochu poslabšie. 3 z 5 ()

rublik05

Případ je to zajímavý, nicméně zpracování je tak strašně nudné a nezáživné, že celých 105 minut mi přišlo jako věčnost. Byl pro mě velký problém zorientovat se v postavách, rozhovory s účastníky nejsou vůbec zajímavé ani poutavé, určité části, zejména kdy se nic neděje, se strašně táhnou, kdyby to sestříhali na hodinovou stopáž, nic by se podle mě nestalo. Z dokumentu si odnáším snad jen nový poznatek, že Jihokorejci se s kriminálníky fakt nemažou, za což jim jednoznačně patří palec nahoru. Jinak je to ale strašná nuda. 4/10. ()

BOURQUE

Solídne vybudovaný kórejský dokument, zachytávajúci sexual-based zneužívania a zločinu na Internete. To, čo tvorcovia zobrazia, (ako sa ukázalo) je len špička ľadovca. Vedenie, citom zvolená hudba, a spôsob vyprávania dokazujú, že dokument nie je vytvorený USA štýlom. Dokument, ktorý so svojou formou a dynamikou nebude každému sedieť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

NikiVai

Případ je to jistojistě zajímavý a alarmující. Nicméně zpracování celého dokumentu mi moc nesedí. Hodně času spolknou pro mě nezajímavé grafiky nebo pozvolné a táhlé pomlky s hudbou. Možná i díky korejským jménům je pro mě občas těžší se orientovat, takže nezbývá než opravdu bedlivě sledovat a nenechat se ničím vyrušovat. ()