Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Dcera krále moří se jmenuje Ariel, je jí šestnáct let a je zamilovaná do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Protože vládce podmořské říše nemá pro náklonnost své dcery k lidem pochopení, musí se Ariel obrátit se žádostí o pomoc na zlou čarodějnici. Ta ji na tři dny přičaruje nohy pod podmínkou, že jí víla daruje svůj krásný hlas. A ještě je tu jeden háček pokud princ dívku do tří dnů z lásky nepolíbí, stane se z ní opět mořská panna s ploutví a její duše navěky propadne zlé čarodějnici. Bůhví jak by to dopadlo, kdyby Ariel nepomáhali její legrační přátelé krab, racek a rybka

Film získal dva Oscary - za hudbu (Alan Menken) i píseň (Alan Menken, Howard Ashman) a na rozdíl od stejnojmenné předlohy Hanse Christiana Andersena končí šťastně. (oficiálny text distribútora)

Nautila

Nikdy jsem jako dítě neměla ráda Disneyho. Všechny ty písničky, šťastná zvířátka, co pomáhají hlavním hrdinům, dobré konce a bůhvíco ještě. Andersenovu původní pohádku mám moc ráda, zvlášť proto, že končí tragicky, tady mi však tohle Disney vzal. Se šťastným koncem je najednou z malé mořské víly tuctová pohádečka, jeden bonbón z pytlíku plného naprosto stejných slaďoučkých bonbónů. Animovaný to je hezky, o tom žádná, ale už je to rozpliz jako milion dalších. Je mi líto, tohle mi pod kůži nikdy nevleze. ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $111,543,479Tržby Celosvetovo $222,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $82,471,966Tržby za predaj DVD v USA $219,969,658║ Animačne úžasné, dobrodružné a zábavné, rovnako ako seriál. /90%/ ()

nash.

Musker s Clementsem vzali ponurou, téměř depresivní předlohu a přetavili ji v milou, zábavnou a příjemně odsýpající pohádku, kterou i po letech považuji za jednu z nejkouzelnějších mezi klasickými disneyovkami. A nejsem sám, protože moje holky ji milovaly a i teď se k ní občas nostalgicky vrací. Není divu. Je mile dětská a přitom nenudí ani dospělý doprovod a to aniž by si musela vypomáhat dnes obvyklými popkulturními odkazy. Má okouzlující zrzku jako princeznu, dokonalou zlou potvoru v podobě vychytralé chapadlovité herdekbaby a spoustu zábavných vedlejších postav mezi nimiž bezpečně kraluje francouzský kuchař. Písničky neruší, animace je výborná a nikde, kam oko dohlédne, žádná chyba. ()

Jezinka.Jezinka

Depresák a věčně platonický milovník Andersen to natřel Malé mořské víle a všem malým holčičkám, když Malou mořskou vílu v oběti zklamané lásce nechal zemřít. Generace turistů v načatém příběhu pokračují a nechávají Malou mořskou vílu umírat stále znovu tím, že jí řežou hlavu. Mnoho dalších sadistů přišlo, vidělo a z příběhu zamilované dcery mořského vládce vytvořilo nový pramen nekonečného moře slz. Potom přišlo filmové studio Disney a konečně to skončilo tak, jak jsem si vždycky přála. ()

ScarPoul

Tá rozprávka je tak stará ako ja. A v určitých momentoch je tá animácia sekaná. Na druhú stranu som toto ako decko videl tisíc krát lebo som bol veľký fanúšik oceánov a morí. Teraz po čase som sa k tomu vrátil a stále je to dobre spravená vec. Príbeh je plný mágie, zvratov, podvodného sveta, nenásilných vtipov a Menkenovej hudby. Mám ho úprimne rád. ()

• Malá morská víla sa umiestnila na 51. mieste v rebríčku "100 najväčších animovaných filmov", ktoré boli odhlasované vo Veľkej Británii. (LuiCJ)
  • Modelom pre vílu Ariel sa stala scenáristka a producentka Sherri Stoner. Bola modelom aj v rozprávke Kráska a zviera (1991) a obidve postavičky majú jej typické gestá. Ariel si napríklad často hryzie dolnú peru a podobne ako Kráska odfukuje z tváre neposlušný prameň vlasov. (krasomama)
  • Když v úvodní scéně připlave do arény král Triton, můžeme v publiku vidět Mickeyho Mouse, Goofyho a Donalda jako mořské lidi. (AngelLucy)

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (viac)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (viac)