Deep Fear

všetky plagáty

ricci.s

Štvorica kamarátov sa vyberie preskúmať parížske katakomby, no hneď na začiatku sa dostanú do problémov so skinheadmi. Tí sa však postupom času ukážu ako to najmenšie zlo.  Hrdinovia totiž objavia skrytý fašistický bunker, ktorý nebude celkom opustený. Zvyšok je jasný. Jedná sa teda o niečo podobné ako solídny nemecký „ Urban Explorer“, skombinovaný so slabším „Catacombs“. Postavy mi v ničom nevadili, podzemné tunely majú vždy svoje čaro, nasleduje blúdenie, utekanie a hľadanie cesty von, samozrejme dôjde aj na potrebnú brutalitku. Rozpočet očividne nebol najvyšší a veľkej originality sa nedočkáme, no tvorcovia to nepokazili. Pri podobných hororoch by som však chcel cítiť aspoň malý závan strachu. A to sa nestalo. ()

pornogrind

Po AS ABOVE, SO BELOW(2014) a CATACOMBS(2007) je DEEP FEAR dalším filmem, kterej nevyužil potenciál "francouzskejch" katakomb. Samozřejmě že jsem od filmu nečekal nic originálního ale doufal jsem v zábavný Béčko v němž je parta lidí naháněna krvechtivým náckem. Rozhodně by to chtělo víc akce, víc krve, víc gore a především větší prostor pro vraždícího fašouna. Kterej se v podstatě v celý svý kráse objeví až v posledních 10 minutách. Místo toho většinu stopáže vyplňuje nudný pobíhání, který sem tam okoření nějaká ta nepříjemná scéna především pro klaustrofobiky a jedna potyčka se skinheady. Slabota. ()

Morholt

Parta mládežníků zkoumá pařížské podzemí, které skrývá zlo. Pro mě bylo největším problémem samotné zkoumání. Ne že by bylo prostředí katakomb špatné a nijak mi nevadili ani herci, ale to motání se podzemím zabralo dvě třetiny filmu a to už na mě bylo trochu moc. Kor když se všechno odehrávalo podle provařeného mustru. V závěrečné třetině, kdy už se konečně objevil zabiják, to začala být docela zábava. Došlo i na nějaké gore, samotný fašoun byl celkem fajn a parta nácků, kteří tu od začátku hlavní hrdiny naháněli, v závěru zaperlila. Ale pořád to nebylo nic, co by mě donutilo jí alespoň na průměr. 40% ()

Hexx

Mnohem slabší odvar mého oblíbeného as above so below, přesto však musím hodnotit kladně, možná proto, že tato tématika je mi blízká a mám ji rád. Navíc, skuhrající německý fašista hlasem ze záhrobí, posilněný vyšňupnutou ampulkou pervitinu, je něco, co nevidíte každý den. ()