Katullka

Samozřejmě také návštěva Rudolfina. Zažít takový nával umělecké tvorby myslím nezvládne jen tak někdo. Já se musím pochlubit, že jsem tam s chutí strávila přes 3 hodiny. Žasla jsem nad krásou film-fotek. Žasla jsem na podtexty, které byly nenápadně vloženy do sebemenšího záběru. Člověk tam jen seděl a hltal. Tolik erotiky, strachu a pýchy. To prostě umí jen Andy Warhol. Doporučuji si podobný kus udělat i doma. Mnoho skrývá. ()

Hismael

Filmové testy Andyho Warhola jsou dlouhé statické záběry, u kterých vás při sledování v bdělém stavu udržuje pouze to, když se někdo aspoň trochu pohne. Nemá to konec ani začátek a spíš to na první pohled vypadá jako fotka. Pro nějakého hipstera jako spořič obrazovky ideální. ()

swamp

-= Část tvorby budoucího pana pop-arta jsem zhlédl na výstavě s názvem 'Andy Warhol - Motion pictures' v pražské galerii Rudolfinum. Očividně někteří uživatelé nepochopili význam slov 'experimentální' či 'avantgardní umění', tudíž jsem se rozhodl počiny aspoň ohodnotit (více méně z uměleckého hlediska). =- Velmi zajímavé, dosti mě překvapila spolupráce Dennise Hoppera, ne už tak Dalího -- ten byl blázen vždycky. :D ()

kisha

Neskutečnej nápad, 4 minutový záběry hlav celebrit před kamerou bez kameramana úžasně zachycujou náladu a částečně dokonce snad i charakter pozorovaných, nadčasová psychologická studie. Já coby divák mam celou dobu pocit jakési spjatosti s tim, co vidim, jelikož na tu reálnost času a situace zkrátka nejsem a nemůžu bejt v umělecký tvorbě zvyklá. Nejzajímavější screen tests: Dennis Hopper prozpěvující si, Lou Reed a la reklama na Coca Colu, Edie Sedqwick jako sympatická a absolutně profesionální modelka, Susan Sontag nevídaně pozitivní a radostná, Jane Holzer, famme fatale, jejíž neodolatelnost při dentální hygieně musím docenit i já, a nakonec Ann Buchanan, krásná chuděra, která z Andyho zadání screen testu pochopila, že nesmí ni jednou mrknout, pročež se jí po tváří valí jedna obří slza za druhou.:) To Hismael: za a)"Sleep" ani "Empire" se neřadí mezi screen tests b) dle tvých slov "věž nebo rozhledna natáčená v noci" je snad dokonce i tobě známá Empire State Building, kamera tupě nezírá na jedno místo, nýbrž kamera zachycuje reálnej čas, nikdo tě na to nenutí koukat 8 hodin, ale toho nápadu by sis pravda všimnout mohl;) c)proč chodíš na expozici Andyho Warhola, aniž bys věděl, kdo to je a čim se zabýval, nevim, chlapče, nevim... ()