Lea má 7 životů

• Francúzsko Les 7 vies de Léa (viac)

Lea objeví mrtvolu mladého muže, a když se pak sedmkrát probudí v 90. letech v těle různých lidí, pokusí se přijít jeho záhadné smrti na kloub a zachránit ho. (Netflix)

PenelopaW

Coby nováček na Netflixu a člověk touto platformou nepolíbený, netuším, co vše na něm jde najít a co vše stojí za to. Tento seriál jsem objevila náhodou v nějakých žebříčcích, zaujala mne anotace a zdejší hodnocení rozhodlo ho zkusit. První epizoda mne absolutně nadchla, i tím, jak končí, takže jsem hned musela pustit druhou. Po jejím skončení jsem měla silné nutkání dokoukat i zbytek dílů, dlouho se mi nestalo, že by mne nějaký seriál takhle zaháčkoval, abych na něj pořád myslela a v myšlenkách se k němu vracela. Roli jistě hraje i to, že jsem se dívala ve francouzském originále s titulky, což seriálu dalo zcela jiný nádech. Vydržela jsem do druhého dne, kdy jsme si s manželem pustili třetí díl, a pak už sama do noci sjela všechny zbývající epizody najednou. Několik posledních dílů už mne tolik nebavilo, přišlo mi, že víc než na záchranu Ismaela se Lea zaměřuje na svoje domněnky a vůbec mne hrdinka hrozně štvala tím, že si na základě každé jednotlivé "návštěvy" vytvořila nějakou teorii, aniž by podnikla pořádný průzkum toho, co se stalo. (Po prvním díle jsem čekala, že třeba navštíví Ismova bratra.) Lea naopak jako typická puberťačka vynášela unáhlené soudy a neustále měnila názory. Když pak přišla poslední epizoda, neustále jsem se třepala, kdy k tomu už dojde a kdo bude střílet. Scénáristé si s divákem hezky pohrávali a neustále měnili indicie, a když se pak u Ismy na břehu objevila světla baterek, málem se mi zastavilo srdce, protože tohle jsem vůbec nečekala. U dalších scén mě bolelo břicho a prosila jsem, aby to nedopadlo tak, jak jsem se bála, že to dopadne. Ismaela jsem si i já sama zamilovala a doufala, že z celé situace, jak ji seriál nastínil, bude cesta nějaká ven. I když jsem si to moc přála, nenapadlo mne ale, jaká by ta cesta měla být a jak by mohl někdy potkal Leu. (S tím, jak postupně na povrch vyplývala tajemství jejích rodičů, i mně došlo až za minutu dvanáct, že pokud Ismaela zachrání, ztratí samu sebe.) Úvodní věty seriálu v závěrečném díle dostaly úplně jiný rozměr a úplný konec? Ten mne naprosto dostal. ()

DK197

Tohle je perfektní nápad a dobré zpracování. Má to sem tam nějakou pasáž, která by šla asi vyškrtnout, ale jinak mě to neskutečně bavilo a je mi hrozně líto, že nebude 2. Série. Pokud chcete maraton něčeho originálního a zajímavého, tak tohle rozhodně doporučuji. O překvapení a zamotanou hlavu není nouze. ()

coscarelli

Farebná a veselá ,niekedy dumaniahodná Časoskoková párepizódka, tematicky pozliepaná zo šlágrov typu X-change, O. Dotyk etc. , do ktorej Netflix našťal svoje "povinnosti" a s celkom fajn uzáverom, ktorý Ma "asi" prekvapil. Nie , nečakal som. Možno bližšie k cieľovej rovinke sa Niekomi rozsvieti. Dávkujem niečo medzi nebom a zemou. ()

M.i.k.e

sedmnáctiletá Lea začne po nálezu mrtvoly cestovat zpátky v čase aby zjistila co přesně se stalo a jestli se tomu dalo předejít. Knižní předlohu neznám a celkem se mi v tomhle případě líbil nápad cestování v čase, kdy ovšem Lea necestuje fyzicky, ale cestuje pouze její vědomí, které potom co Lea usne "posedne" v minulosti někoho kdo by mohl mít s vraždou něco společného, včetně Leiných rodičů. Co už se mi líbilo podstatně méně je samotná Lea, které sice vše myslí dobře a nakonec se zachová nesobecky, ale než k tomu dojde tak se chová jako kráva. A chová se tak nejen v přítomnosti, kde je sama za sebe, ale i v minulosti, kdy je vždy v těle někoho jiného. Nevím sice jak bych se choval já v téhle situaci (a nikdy se to nedozvím), ale určitě bych ve chvíli kdy bych věděl, že jsem v minulosti a v jiném těle, na svoje rodiče třináct let před svým narozením nevolal mami a tati a nesnažil se působit jako full retard. Napoprvé je to možná pochopitelné a odpustitelné, ale Lea se tak chová prakticky celou dobu a je jednou z nejméně sympatických hlavních postav poslední doby...65% ()

chrispe

Lea má sedm životů není vůbec špatný počin. Je to tak trochu jiné krimi, šmrncnuté vztahy, láskou a hlavně cestováním v čase. Neřekla bych, že je průhledné a lehce předvídatelné, umí překvapit. Vizuálno je příjemný. Můj problém byl zejména v tom, že mi jednotlivé postavy moc nepřirostly k srdci a většinou mi nebyly ani sympatické. A taky jsem tam moc nevěřila té lásce. Věřím, že bych si to užila víc, kdybych si koukáním jen oživila postavy, o kterých jsem předtím četla v knize. ()