Sedavci

Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 2022, 30 min

Réžia:

E.J. Rosen

Celý život sedíme. Jsme tomu učeni ve škole, v práci se to po nás vyžaduje, a když doma odpočíváme, znovu si sedneme. Je to pro nás ale zdravé? Pokud ano, proč nás tedy tak bolí záda? Jak se této bolesti vyvarovat? Na tyto otázky odpovídá neortodoxní dokument Sedavci. (Academia Film Olomouc)

Marze

My kteri pravidelne cvicime power jogu ,nebo pilates vime o svalech, o kterych sedavci nic netusi. Neprekvapilo me,ze v USA  se poprve u generace tricetiletych ocekava nizsi doziti, nez u rodicu. V prumeru denne prosedi 12,5 hodiny a bez auta se tam nikam pesky nebo hromadnou dopravou nedostanete. ()

Stanislaus

(AFO 2022) Sezení je zcela bez debat jedna z esenciálních činností v životě každého z nás, která nám však paradoxně zadělává na spoustu zdravotních problémů. Sedavci se hravou formou zabývají problematikou "sedící společnosti" a poukazují názorným způsobem na několik zajímavých poznatků, zejména v oblasti ergonomie. Při sledování jsem se nejednou nachytal, jak si všímám svého stylu sezení, zároveň jsem si v hlavě přepočítával prosezené hodiny za den (což je šílené číslo). ()

angel74

Už malé děti v dnešní době víc času prosedí, než prochodí. Dlouhodobé sezení je hodně aktuální téma, které se týká každého z nás. Dokument Sedavci se zabývá především zdravotními riziky spojenými se špatným držením těla při delší nečinnosti. Jen je škoda, že se v něm pořád dokola omílají stejné věci. Celkovému vyznění by určitě prospělo, kdyby to bylo o nějakých deset minut kratší. (65%) ()

Academia Film Olomouc přinese téma Naděje

Academia Film Olomouc přinese téma Naděje

18.04.2022

Olomouc se letos opět promění v tepající místo, kde se budou od 26. dubna do 1. května potkávat hosté a návštěvníci festivalu Academia Film Olomouc (AFO). Budou diskutovat, objevovat nové perspektivy… (viac)