V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiálny text distribútora)

ripo

Upozornenie pre milovníkov žánru Sci-Fi : V ŽIADNOM PRÍPADE SA NA TENTO VÝTVOR NEDÍVAJTE !!! A čo v tomto paškvile robili Wahington s Crowe ? Mám jediné vysvetlenie. Nejaký papparazzi ich odfotil v chúlostivej situácii a pod vyhrážkou, že sa to všetko odhalí, museli sľúbiť režisérovi Leonardovi, že si zahrajú hlavné úlohy v tomto nepodarku ..... Inak si to naozaj neviem predstaviť ()

HAL

AI poskládaná z osobností mnoha masových vrahů zdrhla z virtuality do těla androida a s veselým úsměvem na tváři a ksichtem Russela Crowa masakruje lidi. A Denzel Washington, který býval dobrým policistou, ji nahání. A k tomu v tom je i pomsta za jeho dlouho mrtvou rodinu. A šílení programátoři. A obžaloba vlivů moderních masmedií. A kyanidové kapsle zabudované do lebky. A fešná blondýnka. A unesené děti. A vězni na útěku. A znesmrtelňující nanotechnologie vycucávající sklo. A triky o něco lepší než v Tronu. A obří železobetonový lumík žeroucí vepřové. A robotí gejši. A rockové vypalováky odzpívané smrtelným chrapotem. - Tohle všechno je ve Virtuozitě... a možná dokonce ještě víc, když si k němu naočkujete LSD a mozek necháte v lednici vedle mlíka a salámů. S trochou štěstí se pak ani nestihnete začít nudit............................. no dobře kecám, ten lumík tam není... bohužel. 5/10 ()

Dan9K

Myslím, že Virtuozitě křivdíte. Ano, je to naivní, plné chyb (odpočítávání bomby na závěr byla lahůdka) a i díky tomu místy směšné a i se dalo z té celkem ucházející zápletky udělat fakt lepší film, ale i tak to stojí za to. Grafická stránka titulu je originální, plejáda známých herců nečekaná, ale především je to zábavné. Není to samozřejmě žádná složitá látka, která by měla vyšší ambice (i když je možná mít chtěla, ale to je fuk), ale za podívání ten film podle mě stojí, už jenom kvůli těm několika scénám, kdy se Sid předvádí na veřejnosti (symfonie, aréna, televize smrti). ()

dedavena

Ešče že sem to viděl na difku. Bo když se uvědomim, že by sem dal v kině u pokladny pěnize, tak mě obliva studeny pot. Virtualna realyta a kdosi se mu hrabal v softě. Veryfikovany Rasel robi něplechu a Wašyngton s tu fajnu emerycku zbraňu, kera ma furt plny zasobnik, na Rusela pali a pali a je mu to stejně na hovno. Ani sem se nědodival do koňca, bo to něšlo. ()

Hapretor

Jedna hvězda za prezidenta, jedna hvězda za vránu. Ale nenapadlo by mě, že film, kde se setkají aktuálně dva nejlepší a nejvíce oceňovaní herci, bude takový nemastný neslaný. Je to všechno předvídatelné, ani ne napínavé, akce nic, vtip sem tam ujde, je vidět, že prostě vrána krákorala co to dalo, aby tento snímek zachránila, ale marně. Sci-fi? Spíše shi-ty. Aspoň ten nápad mi nepřišel úplně trapný, i když Terminátor je prostě Terminátor. ()

• Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)
  • Russell Crowe (SID 6.7) později - už coby velepopulární držitel Oscara - vzpomínal na svou první spolupráci s Denzelem Washingtonem (Parker Barnes): "Virtuozita fakt není něco, na co bychom byli hrdí. Mě tehdy ještě nikdo neznal, Denzel už byl samozřejmě veliká hvězda. Dodneška si vzpomínám, jak jsem v jedné scéně řval nějaké pitomosti a přitom mi z pusy odlétla slina a hezkým, ladným obloučkem přistála Denzelovi rovnou na rtu. On byl mimo záběr, ale choval se jako absolutní profík. Nehnul ani brvou, zatímco já to musel dohrát s plným vědomím, že jsem flusnul na Denzela Washingtona!" (NIRO)
  • Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)