Bobby Darin (Kevin Spacey) se narodil v roce 1936 v Bronxu. Měl velký talent, od dětství ho fascinovala hudba i tanec. Matka ho učila zpívat a hrát na různé hudební nástroje. Jediná píseň stačila k tomu, aby z něj udělala hvězdu a vystřelila ho na první místa hudebních hitparád. On ale chtěl víc než jen zpívat, chtěl se stát varietním umělcem. Tančil a zpíval v mnoha klubech a během krátké doby se stal miláčkem davů. Jeho vystupování bylo plné hudby, tance a vtipů. Bobby Darin (1936 –1973) byl jeden z největších idolů americké rockenrolové mládeže. Proslavil se hitem Splish Splash. V roce 2000 herec Kevin Spacey, celoživotní fanoušek Darina, získal filmová práva k jeho příběhu. Za svůj herecký výkon byl nominovaný na Zlatý Glóbus. Film má název po jednom z Darinových špičkových hitů Beyond the Sea - Za mořem. Příběh muže, pro kterého byla hudba a tanec životem, ale také smrtí. (oficiálny text distribútora)

Joe321

Bobby Darin. Narazil jsem na něj před x lety, když jsem hledal autora té úžasné písně hrající při prvním setkání Toppera a Ramady ve Žhavých výstřelech. Dream Lover od Bobbyho Darina. Odhalil jsem tak další věc k poslechu. Jeden z mála, který se vyhnul drogám, alkoholu a dalším pravidelným neřestem, když nepočítáme vdavky s osmnáctkou. Kevin Spacey, sám velký fanoušek, dostal práva, zprodukoval a zrežíroval. Dokonce i objel pár klubů, kde zpíval. A že mu to jde! Ztvárnění se mu povedlo opravdu dobře. Tančí a zpívá (totožný hlas) nad očekávání. Škoda, že film samotný je takový zvláštně poskládaný. Hlavně ze začátku, kdy se mísí realita a představy. Celý film pak není tolik životopisný (často se liší od skutečnosti, něco je vynecháno) spíše jako pocta a jeho znovupředstavení divákům. -"You can never go wrong with the truth." ()

kleopatra

Film o muzikantu a herci Bobby Darinovi není nejhorší, ale potom, co jsem letos viděla Raye a Walk the line, musím s body níž. Snaze oživit životopisnou šablonu tanečními čísly a přidáním Darinova "Méminiho" tleskám, ale smůla je, že právě díky té snaze z toho byl ve výsledku žánrový guláš a i tempo bylo "hot/čehý". Kevin Spacey, kterému bylo v době natáčení 45 let hrál pětadvacetiletého a jeho make-up připomínal načerněným obočím a růžovými tvářičkami spíš Přemka Podlahu. Je zvláštní, že toto ani ona zmatená režie nesnižuje Spaceyho pohodový výkon. John Goodman, Brenda Blethyn, Bob Hoskins ..... další dobré důvody se podívat. ()

StarsFan

"Look what he did with the time he had. He didn't waste his time." V roce 2004 vznikly dva velmi podobné filmy. Kevin Kline ztvárnil skladatele Cola Portera v De-Lovely a Kevin Spacey se zas pokusil vrátit do života zpěváka Bobbyho Darina. Oba filmy mají krom swingově-biografického námětu i téměř totožnou kostru; oba jsou natočeny stylem, kdy hlavní hrdina (Cole / Bobby) dohlíží na vznik svého divadelního / filmového životopisu a sám jednotlivé scény komentuje. A se vší úctou ke Kevinu Spaceymu je nutno říct, že De-Lovely je v této podobě silnější, protože trojkombinaci "hudba, osudová žena, vážná nemoc" poskládalo dohromady stylem, kdy jednotlivé scény působí jako celistvý příběh a ne jako dramatické ztvárnění Darinova životopisu. Vím, že Kevin usiloval o natočení příběhu o Bobbym dlouho, a nevadí mi ani tak, že hrál hlavní roli v době, kdy byl o nějakých dvacet let starší než Darin v době svých počátků a o osm let starší, než když Darin zemřel. (Otázku věku ostatně velmi hezky reflektuje film samotný, když hned v úvodu jedna z postav na poznámku: "Není na tuto roli příliš starý?" odpovídá slovy: "Pro tu roli se narodil.") O Kevinově přezrálosti to zkrátka není, Kevin je pro tuto postavu skutečně i přes svůj věk jako stvořený. Vzhledově je mu poměrně podobný, umí napodobit Darinovo vystupování a narozdíl od potenciálního zástupu mladších, věkově vyhovujících herců vládne i výborným hlasem, který je místy od toho Darinova téměř k nerozeznání. Problém vidím spíše ve zmateném scénáři, který pod touhou zaznamenat všechny dáležité události Darinova života (nemoc v dětství, první hit, smrt matky) skáče od jedné události k druhé a působí jako nesourodý slepenec scén proložený nějakou tou hudební vsuvkou. Stejně tak Spaceyho lehce inovativní režie na mě působila v některým momentech velmi sympaticky, většinou je ale na takovém zvláštním pomezí mezi lehkým amatérismem a uměleckou kreativitou, že jsem jí na chuť nepřišla. Pro tedy ty čtyři hvězdy? Možná prostě jen proto, že Bobbyho Darina mám celkem ráda. Že Kevin Spacey umí velmi dobře zpívat. (Doporučuju jeho duety s Deanem Martinem z alba Forever Cool.) Že si i přes mnoho výtek tento film časem jistě ještě několikrát pustím. Že dětský a dospělý Darin mají při svém tanečním závěru skvělou chemii. Že tenhle film, podobně jako De-Lovely, přinesl po baladickém konci ještě trochu toho nadšení, protože hudba přece s odchodem člověka neumírá. A hlavně že jsem si po závěrečných titulcích bez přemýšlení zapnula iTunes a pustila Bobbyho Darina. O což šlo v konečném důsledku Kevinu Spaceymu nejspíš více než o chválu kritiky a Oscarové nominace. ()

Skip

Klobouk dolů před Kevinem Spaceym. Přiznám se, že jsem dodneška o Bobbym Darinovi nikdy neslyšel a jsem rád, že mi byl takto představen. Když jsem viděl především ty tanečně pěvecké scény, říkal jsem si, jak by to bylo fajn umět začarovat časem, protože mě napadlo, co by s takovou rolí dokázal Gene Kelly. Ale ten by zase třeba nezvládl ty scény, kdy je třeba hrát trochu víc dramaticky a psychologicky. No, to je ale jen "kdyby" a to v životě moc neplatí. Takže spokojenost s tímto filmem. ()

Galadriel

Film, který zůstává někde v půlce cesty mei životopisným filmem a muzikálem, ale životopisná část bohužel není tak dobrá, jako třeba Walk the Line nebo Ray, muzikálová je hodně potlačená a dohromady to působí dost roztříštěným dojmem. Skvělé herecké výkony (samozřejmě v čele s Kevinem Spaceym, který sice na těch nějakých 25-30 let nevypadá ani náhodou, ale hraje prostě dobře a pohodově) ani krásná (nejen) swingová hudba flim jako celek do nadprůměru prostě vyšvihnout nedokázaly. ()

• Při přípravách na roli zpěváka Bobbyho Darina navštěvštívil Kevin Spacey několik vystoupení zpěváka Michaela Bublého. (CliffLee)
  • Zrealizovat tento film trvalo více jak 17 let, během kterých se postupně vystřídalo několik předních scénáristů a vystřídalo 20 producentů. (CliffLee)