Drama vychází ze skutečných událostí, k nimž došlo při bankovní loupeži v roce 1997 v sverním Hollywoodu. Na zemi tehdy zůstali ležet dva mrtví a patnáct lidí bylo zraněno. Byla to nejbizarnější a nejhrdinštější akce v historii losangeleské policie. (oficiálny text distribútora)

Jazz06

Když jsem se dozvěděl, že je to podle skutečné události, tak jsem se docela těšil. Při sledování filmu jsem ovšem zažíval čím dal větší zklamání. Zbytečně zdlouhavě a hlavně nudně natočené. Akce prostě nebyla akce. A prokládání monology "hlavních hrdinů" by možná bylo k něčemu, kdyby mluvili skuteční účastníci té události a ne herci, kterým dali text do ruky... Krom toho: přišlo to tak jenom mně, nebo ti policajti byli neskutečně neschopní? Oba zloději se jim naservírovali jako na talíři a těm cca 50 střelcům trvalo asi 10 minut, než jednoho neřáda trefili do ramene. Kdyby se ti dva aspoň kryli, tak nic moc nemůžu namítat, ale vzhledem k tomu, že stáli uprostřed parkoviště a prostě zmateně vytříleli asi 3 obrovský zásobníky, tak to pardon, ale WTF?! Jestli to tak bylo i ve skutečnosti tak to potěž pánbu. Nejvíc mě asi dostal jeden policajt, který se zřejmě snažil chránit postřelenou ženu, ale vypadalo to spíš, jako by ji používal jako vlastní štít. Tolerance jedné hvězdičky za to, že to byl TV film... ()

POciSEM

Dva borci z posilky přepadávaj obrněný vozy ale jednou se jim troche zvrtne plán a tak nezbývá než zkusit nějakou novinku.Udělají banku ale způsobem jakej nemá obdoby.Vyzbrojený jak na 3.světovou válku vtrhnou do místní komerčky a do konce filmu nesundají prst ze spouště.Všechno se totálně podělá,přijíždí celá policejní stanice a zbejvá jediná možnost jak se odtamtud dostat.Hoši nabijou kalachy a na parkovišti před bankou rozpoutají inferno.Film se nijak nezaobírá historií obou psychopatů ale soustředí se vyloženě jenom na posledních pár hodin jejich života.Škoda že to mělo až moc televizní look ale musim pochválit Bryniarskiho i Taktarova protože z nich jde maximální respekt.Ani Madsen jako hodnej nebyl špatnej.Prostě čekal sem hroznou chujovinu ale velice příjemně mě tahle střílecí záležitost překvapila. ()

zdenny

Nenapadlo by mě, že mě bude bavit film, kde se z větší poloviny jen suchopárně střílí. Má to ale více důvodů. Předně to bylo dle skutečné události, za další to bylo "zpestřeno" postřehy samotných aktérů. Takže chvílemi film působil jako dokument. Velice mě těší, že z nepřeberného množství filmů o policistech a zločincích konečně někdo natočil film, kde policisté nevystupují jako hloupá paka, ale že na ně může být veřejnost hrdá. Já jako zaměstnanec vězeňské služby bych si přál, aby něco podobného bylo natočeno i o vězeňských dozorcích. Prostě aby si lidé uvědomili, že nejsou lidmi jen vězni, ale také dozorci. Tuto jednoduchost si dost lidí plete a proto v drtivé většině filmů (podotýkám, že to nejsou filmy podle skutečných událostí, protože těch bylo natočeno z vězeňského prostředí strašně málo) dozorci vystupují jako arogantní idioti, kdežto vězni jsou ti, kterým by společnost měla porozumět. Takže velice děkuji za takovýto film. PS: Opravdu byl velký zázrak, že z několika tisíc nábojů, které byly vystřeleny, nebylo více mrtvých než právě jen ta dvojka lupičů. ()

Wacoslav1

Důkaz, že všechno v čem se objeví Madsen nemusí bejt sranec. Takhle zajímavá kombinace filmu a realistické policejní rekonstrukce mi docela sedla a nutno uznat, že je to i zpracováno na solidní úrovni, takže to nenudí, byť událost kterou film mapuje sama o sobě už tak atraktivní není. Rozhodně boří mýty o superpřesných střelcích z akčních filmů, když tu máme dva kretény co vystřílí stovky kulek a trefí howno. Samozřejmě, že je od začátku jasný, že to s nima nemůže dopadnout dobře. No nic, že bych si jel taky splnit émerickej sen a nechal se rozstřílet na hadry? Mno radši ne mě by sejmuli hned v úvodu a z filmu by bylo kuloví.60% ()

mala_kea

Michael Madsen tu prostě nemůže chybět, jen je škoda, že jeho postava nebyla přílíš významná. Film má rozhodně na víc, než jak je zahráno. Nadruhou stránku, když berete v potaz, že se jedná "založení na skutečných událostech", tak je to ještě na prahu únosnosti. OVšem za závěrečnou přestřelku přihazuju další hvězdu, tak byla opravdu pořádná ()

• Zásahu proti dvěma bankovním lupičům se zúčastnilo na 200 policistů. (Rollo_Tomasi)
  • Policajti Richard Massa, Don Anderson a Steven Gomez, ktorí sa podieľali na zneškodnení Emila Matasareanu, boli vyznamenaní Medailou za statočnosť. (Smok)
  • Niektoré štatistiky: Počet natáčacích dní: 24 ; Počet používaných kamier: 8 ; Počet použitých komparzistov: 900 ; Počet skutočných dôstojníkov LAPD použitých ako komparz: 35 ; Počet vypálených nábojov slepej munície: 40 000 ; Počet priestrelov: 5000 ; Počet rozbušiek s umelou krvovu: 100-150 - Objem použitej umelej krvi: 37 litrov ; Počet zničených policajných áut: 30 (Smok)