Life After Life

Seriál vypráví příběh Ursuly Toddové, která zemře jedné noci v roce 1910. Téže noci se však znovu narodí a přežije. Znovu a znovu, žijící a umírající za různých okolností, se Ursula znovu rodí do nových alternativních životů. Příběh sleduje Ursulu, jak prochází každým životem kritickou érou, která zahrnuje dvě světové války, setkání s Hitlerem a další významné životní události. (Trajektt)

Meraxes

"What if?" Unikátny nápad, ak by sme zmenili jedinú maličkosť v našich životoch, kam by nás to zaviedlo? Life After Life veľmi citlivo rozpráva príbeh dievčaťa, ktoré túto možnosť dostalo. Ponúka krásne a precízne dobové stvárnenie, skvelú kameru, hudbu aj hercov, napriek tomu, že si stále myslím, že Thomasin McKenzie vo svojom herectve až príliš tlačí na pílu. S Ursulou som súcitil, obľúbil som si ju a bolo skvelé sledovať ako jedna maličkosť môže všetko zmeniť, priniesť veľa smútku aj radosti. Napriek malému rozsahu je tu zopár hluchejších momentov, možno práve spôsobených tým, že sa určité scény odohrávajú znovu a znovu alebo sa odohrávajú všetky naraz a stále? Okrem toho som mal obzvlášť v druhej a trochu v tretej epizóde určitú pachuť z toho, kam sa jej životný príbeh uberá. Nechcené tehotenstvo v nízkom veku a následný (ilegálny) potrat je dnes v každom teen seriály a už mi to ide trochu hore krkom. Avšak chválim, že ide o svojský seriál, ktorý nemusí byť moderne korektný a zobrazuje dobu, v ktorej sa odohráva takú, aká bola. A to napriek tomu, že je jasne sústredený na nezávislosť a silu osobnosti hlavnej hrdinky. Záverečná epizóda si ma absolútne získala ako svojím smutným a reálnym zobrazením vojny, filozofickou úvahou nad cirkularitou vesmíru, tak záverečným ohliadnutím za životom, ktoré pripomenulo, aký je život krásny a treba sa tešiť z každého pekného momentu. 4* 73% ()

hanagi

Velice se mi líbil ten přemýšlivý nostalgický příběh, který si v pomalém tempu klestil cestu k mému srdci. Tak moc, až jsem se sama musela zamyslet nad osudovými momenty svého života, nad těmi zdánlivými maličkostmi, které, jak se až později ukázalo, formovaly moji osobnost a celý můj další život. Někdy stačí jen malá změna a všechno se může ubírat zcela odlišnou cestou. A k tomu, abych si to uvědomila vlastně ani nepotřebuju mít tu možnost zkoušet to znova a znova, jako Ursula. ()

Lijem

Poměrně sympatické drámo o životě jedné holčiny a všech jejích životních strastech i radostech, lítostí i zadostiučinění. Převážně to stojí na tom, jaké myšlenky to ve vás vyvolá a jaké morální ponaučení si z toho odnesete a ono umírání a rození se v "časové smyčce" je jen jako takové koření, které drží vše pohromadě. Ale není to stavební kámen příběhu. Za mě fajn záležitost (3. epizoda obzvlášť!) a mít to trochu silnější zakončení, byl bych ještě spokojenější. VERDIKT: Pokaždé když Thomasin McKenzie věnovala kameře svůj úsměv mi hodnocení vzrostlo o 0,00125 hvězdičky. Těžko říct jak moc mě to ve finále ovlivnilo, ale za mě hezkých 7/10 ()