Včela na mušce

• Veľká Británia Man vs. Bee

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

D.Moore

Na seznam věcí, které jsem nikdy nechtěl vidět, ale bohužel jsem je viděl, přidávám: "Jak Rowan Atkinson rozmázne obličejem psí průjem." Tenhle seriál se nepovedl a já mám silný dojem, že to původně ani neměl být seriál, nýbrž film, při (po) jehož natáčení se ukázalo, že scénář nestojí za nic a že to je akorát sled více či méně povedených gagů, které sice na Mr. Beana odkazují, ale mají do něj stejně daleko jako první Johnny English. A tak se rozhodlo film rozsekat na krátké díly, ze kterých ta bezradnost teoreticky nebude tak trčet, a v nichž nakonec jedině Rowan Atkinson zachraňuje, co může. Opravdu, kdykoliv jsem se zasmál, bylo to díky němu a díky tomu, jak situaci zahrál - ne díky tomu, co to bylo za situaci. Škoda, škoda, škoda. On i my bychom si zasloužili něco lepšího. ()

Malarkey

Fajnová skeče s Mr. Beanem ucelené v podobě devíti deseti minutových dílů. Nemá to moc příběh, prostě je to boj člověka s včelou. Občas je to za hranicí logiky, ale skeče takové často jsou. ()

EvilPhoEniX

Neskutečný MASAKR !! :D Na jednu stranu tradiční Mr.Bean a očekávaná komediální jízda plná absurdit a neskutečných náhod, na stranu druhou v tom vidím toho víc než jen komickou kravinu. Rozhodně musím vychválit nejvíc High-Tech barák, co jsem kdy ve filmu ( možná i v životě) viděl- Těžká futuristická modernizace úplně všeho, kde bez manuálu se v něm člověk ani nepohne ( explorovat celý ten dům mě neskutečně bavilo i fascinovalo). Dále je to 2 hodinový intenzivní duel člověka se zvířetem ( zde s hmyzem) což z toho dělá nejzábavnější Animal Attack vůbec, je tu místy až absurdně intenzivní hudba, která z toho dělá vyloženě Thriller napínák s pár jumpscary, dále je to samozřejmě ukrutný Survival a také Home Invasion s nádechem Nezvratného Osudu .. Fuck Yea, tak to jsem nečekal. Včela/Čmelák zde představuje velmi inteligentního a vypočítavého tvora! Scéna v koupelně, s klavírem a prvotní návštěva policisty - tam jsem regulérně zemřel a znova ožil.  Velmi mě potěšilo, že se zde vyskytují i ikonické scény Mr. Beana, tedy všechny které jej proslavily, jelikož jsem na něm vyrůstal, takže milé překvapení. 8/10. ()

Djoker

Mr. Bean je fenomén pevně spjatý s počátkem 90. let. Atkinson se však za celou kariéru nedokázal posunout a vymyslet něco nového. Neflixu stačí pouze jeho obličej, obsah není důležitý. Sice už je ve věku důchodce, ale stejně tady hraje otce náctileté dcery. Skeče se včelou stěží utáhnou jednu krátkou epizodu. Přeci jen zábavnější jsou patálie se smart domem, které alespoň nastavují zrcadlo zdegenerované společnosti. Balfe válí, pointa potěší, ale covidový opar z natáčení to sráží. S1: 40% ()

gogo76

Ja nebudem veľmi kritický, pretože na rozdiel od všetkých, ktorí dali 2 hviezdy a menej som presne vedel do čoho idem. Nechápem, že oni nie. Je to predsa starý dobrý Bean, len s iným menom a na inom mieste. Ako človeka pracujúceho v stavebníctve ma nový, moderný dom zaujal a tušil som akým smerom sa vydáme i ako nový a pekný dom dopadne...Nič nové ja viem, ale bavilo ma to a deti tiež. Prvý návrh bol: "Deti dnes si dáme 2 časti som unavený..." Dopadlo to tak, že sme to dali na jeden šup všetko, čo svedčí o tom, že nás to bavilo. Mr. Bean je stále vo forme. Jednoduché, nenáročné a úsmevné posedenie, nič viac. Niekedy mám však pocit, že je to o dosť viac než mi dá Thor, wonder women, Capitan America a podobné hovadiny z poslednej doby...Odporúčam sledovať s deťmi, ocenia to. 70%. ()

DJ_bart

Rowan Atkinson je nesmrtelnej génius a jeho nestárnoucí britský komediální fištrón je out of this world, jenže jinak nemá tohle pásmo krátkometrážních grotesek krom pár vtipných gagů moc co nabídnout, což je škoda.... ale jako zábavná blbinka/nenáročná oddechovka na jedno odpoledne ujde. Ten koncept "nemotorný hlídač luxusního baráku vs. čmelák" mě celkem bavil. ()

Big Bear

Starej Mr. Bean čím dál víc připomíná Šimona Pánka... A nebo Pánek starého Mr. Beana. Ať tak či tak, Rowan Atkinson býval králem krátkých naprosto geniálních scének. Bylo mnoho snah, snažit se to nějak nacpat do filmu, kde budou hrát i jiné hvězdy a nikdy to moc nefungovalo. On prostě potřebuje kameru sám pro sebe ať už opisuje při testu, nebo si v parku připravuje toast s rybou. Včela na mušce je také takovým celovečerákem, byť je rozdělena na 9 dílů, což ale spíše určil na nějaké poradě někdo z Netflixu. Příběhu to zcela jistě prospělo. Zápletka je jednoduchá, některé situace jsou geniální, jiné trapné a až Atkinsona nedůstojné. Například ta včela v nohavici (no i když ona to vlastně včela není) při policejní kontrole. Bohudíky trapné chvilky vyvážilo víc těch dobrých, ale je mezi tím hodně vaty. Nebudeme si nic nalhávat, i tahle hvězda pozvolna dohasíná. Nerad bych se dožil nějakého trapného pitvoření na stará kolena, protože pan bean byl vždy geniální a tak si ho chci také pamatovat. Dávám za tři údery tenisovou raketou! * * * ()

Ruut

Nikdy nikdy nikdy nevstoupíš do stejné řeky a nikdy nikdy nikdy netoč nic s Netflixem. Tohle ke stáru Rowan neměl zapotřebí. ()

Allien.9

Trevor je mamlas, který se snaží dát si do kupy svůj - očividně ne úplně zdařilý - život, což mu ale překazí zlomyslná včela. (A hnusně se chovající ex-rodina mu taky 2x nepomáhá.) Po zamyšlení je "Man vs. Bee" spíš drama než komedie, během čtvrtého dílu jsem se beze srandy modlila, ať už ho ta lítající svině nechá být, nakonec se to ale stočilo zpět k zábavě, takže cajk. Ve finále nic, co bych musela vidět znovu, Atkinson ale pořád umí a trocha devadesátkového beanovského humoru opravdu neuškodila. :-) ()

mzss1

[75%] Ale jo, nebylo to nic světoborného, ale já se prostě bavil. Ne, že bych se vyloženě smál jako za starých dobrých časů klasických epizod Mr. Beana, ale už jen to vidět Atkinsonův vtipný xichtík a jeho grimasy – to je prostě k nezaplacení. Takže jsem se zasmál a hlavně jsem měl po celou dobu sledování příjemné pocity vzpomínek a odkazů na některé scénky s Beanem. Dějově to není nijak zázračné, ale o to nejde. Spíš mě trochu iritovalo, že to bylo pitomě rozdělené na cca 10 minutové díly, což nechápu, kdyby z toho udělali film, bylo by to lepší, ale co. Vždy se mi to po další epizodě přepnulo na další, tak už mlčím. Dal jsem to na 1 zátah, Atkinson mě nezklamal, sice je Bean top a hned po té Johnny English, ale ani tohle nebylo k zahození. Víc kritiky není třeba. ()

AppleCore

Nadsázka, zábava a tak, chápu. ALE! Man vs Bee je Parazit pro děti do pěti let, prezentující humor, kterej sahá daleko za hranice absurdna - a to i na poměry Rowana Atkinsona. Jeho novýmu charakteru se nedá fandit na žádný úrovni, protože je to absolutní debil. Celá tahle fraška by byla o řád zábavnější, kdyby se odehrávala v jeho vlastním domě a destruktivní boj s včelou reprezentoval osobní rozklad a životní neúspěch – alespoň by to mělo nosný téma. Takhle místo humorný tragédie dostává dospělej divák jenom tragickej humor. Hádam ale, že to nikdy o ničem jinym bejt nemělo. ()

Chrustyn

Zábavná taškařice, která potěší tím, že jednotlivé epizody mají poloviční délku libovolné epizody Mr. Beana. Což je jedině dobře, protože sledovat nesmyslné až dementní jednání hlavního hrdiny je v těch 90 minutách tak akorát snesitelné. ()

Flego

Očakávať niečo zmysluplnejšie je chybné, samotná minutáž jednotlivých dielov nahovára, že pôjde o veľmi jednoduchú situačnú komédiu stretu muža so včelou v rozľahlom dome. Presne ako sme zvyknutí u Rowana Atkinsona. Záverečná pointa je však prekvapivo dobrá. ()

rikitiki

Pat a Mat v podobě mistra Beana je trochu utahaný a místy i posmutnělý seriálek. Destruktivní humor nemá takové grády, jak by se při pohledu na snobské sídlo, které neschopný hlídač opečovává, mohlo zdát. A je to asi nespravedlivé, ale Rowan Atkinson už mi nepřipadá ve věku, kdy by si ještě mohl dovolit věrohodně hrát dětinského popletu, aniž by přitom nebyl mentálně zaostalý. SHRNUTÍ: Pokud chcete opravdový boj hmyzu a člověka, pusťte si indický film Eega. ()

Pítrs85

Srát na Netflix, tohle je nejlepší Rowan Atkinson od dob seriálového Mr. Beana. Nehleďte na zdejší klasicky mimózní hodnocení, pokud chcete strávit fajn večer (večery) s příjemným pohodovým humorem ze staré školy, pan Fazolka a paní Včelka jsou tu pro vás. Já se bavil jak u současné produkce dlouho ne. ()

TheEvilTwin

Jasně, je to úplný přestřel přitažený za vlasy a někdy až absurdní ptákovina, ale svůj účel, a to pobavit, to nejspíš splnilo. Potěší výborný Atkinson, jeho postava je zde totiž z 90 % Mr. Bean, a tudíž je to nám všem známý a vtipný humor, dále krátké a divácky atraktivní desetiminutové díly a celkové tempo, díky kterému seriál rychle odsýpá. Ve finále nechybí ani family friendly konec, který činí dojem z celého seriálu vesměs pozitivní. Naopak trochu zamrzí občasný skluz do stereotypu, který místy může někoho nudit, ale jak jsem zmínil díky krátké stopáži diváka tento pocit celkem rychle přejde a ve výsledku udělal netflix správný krok a jde o zábavnou hodinovou zábavu pro celou rodinu, která zde celkem dlouho nebyla. ()

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (viac)