Starostove starosti

• Česko Starosti starosty (viac)

Bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) a miestny inštalatér Handy Harrison (Ray Romano) stoja pred búrlivým súbojom o miesto starostu v mestečku Mooseport v Maine. Miestny inštalatér sa razom tak ocitne v stredobode záujmu nielen médií, ale celého národa, pretože sa odvážil kandidovať proti bývalému prezidentovi. Cole nemôže uveriť, že kandiduje spoločne s mužom, ktorý opravuje jeho toalety. Nech už vyhrá ktokoľvek, jedna vec je istá – toto mesto je pre oboch mužov príliš malé! (TV JOJ)

Poga

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3 ()

Pishin

Pomerne slusna komedie, ktera me svym stylem zapadla mezi USA komedie v 90 letech, kdy slo o humor a ne aktualni trendy soubor nechutnosti nebo trapnosti. Plus abysme nezapomeli, ze jde o Americkou produkci tak nas nemine tleskaci sladky zaver. Ale i tak vtipna zalezitost presne na nedelni odpoledne. ()

castor

Když už se legendární dvojnásobný držitel Oscara Gene Hackman v posledních letech objevil na stříbrném plátně, tak jen v rozporuplně přijatých komediích. Zázraky už snad nikdo nečeká, ale bylo by fajn, kdyby přišel nějakej pořádnej producent s pořádným scénářem, oslovil nějakého režisérského mistra a celý ten filmový balík donesl Hackmanovi před dveře.. Pak bychom mohli na tuhle blbůstku s potěšením zapomenout!! ()

asanakis

Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti... ()

nash.

Milá komedie, která je spíše jen tak lehce úsměvná a relaxační než komická, přesto zábavná. Humor je příjemný, vkusný a nenásilný, Gene Hackman je skvělý coby egoista poznamenaný životem ve vysoké politice, Romano je v roli dobráka dělajícího pro lásku psí kusy kouzelně lidský, a při pohledu na Mauru Tierney člověk chápe, proč se ti dva kvůli ní pustili do boje. ()

• Když městská rada navrhuje prezidentu Coleovi, aby byl starostou, můžete vidět na zdi fotku předešlého starosty, což je ve skutečnosti produkční designer David Chapman. (HappySmile)
  • Radnice ve filmu je ve skutečnosti pošta. Chlapec, co roznáší noviny, je místní student. (HappySmile)