Odvrácená tvář krásy

• USA Not So Pretty
USA, 2022, 1 h 57 min (Minutáž: 25–34 min)

Keke Palmer (rozprávač)

Investigativní pohled do zákulisí kosmetického průmyslu a segmentu osobní péče. Oceňovaní tvůrci Kirby Dick a Amy Zieringová podrobují toto mnohamiliardové odvětví důkladnému vyšetřování, které doplňují o zajímavé komentáře a poutavé emotivní příběhy. (HBO Max)

NikiVai

Tohle by měla vidět každá žena. Je fuk, že je to cílené hlavně na zámoří, myslím, že problém škodlivého složení kosmetiky je celosvětový problém. Kdyby ženy věděly, jak je může kosmetika ohrozit, dostaly by volbu při nákupu těchto produktů. Takhle sahají po něčem, co je tajemné jak hrad v Karpatech a přitom se to tváří jak největší poklad na světě. ()

Petaxis

Těch pět hvězdiček nedávám za to, že by byl dokument natočen extra poutavě nebo revolučně. Ale za to, že se tímhle tématem někdo konečně zabývá. Pokud se jako já snažíte už nějakou dobu používat pouze netoxickou drogerii, tak v dokumentu určitě moc nových informací nenajdete. Zbytek populace ale asi bude hodně překvapen. Je skvělé, že se o tom konečně mluví, protože jediný způsob, jak začít něco měnit, je tlačit na firmy ze strany zákazníka. Nic jinýho tady asi bohužel nepomůže. A tenhle tlak přijde teprve tehdy, až si společnost uvědomí, že ten problém tady je. Takže díky za tenhle dokument. Až budu někomu zase vyprávět, že bych v životě nevyprala prádlo v Persilu nebo Arielu, dokonce ani v Jelenovi, a až se na mě zase budou koukat jak na magora, aspoň je budu mít na co odkázat. V dokumentu vidíme sice jen špičku ledovce, ale zase je tady prostor pro mnoho dalších sérií. ()

oldy

A to si člověk myslí,že co kupuje mu nějak přece neuškodi. A těch věci bude ještě víc než v tomto dokumentu. Pak se člověk divi z čeho je nemocny a ma i rakovinu... ()