Slavnostní ceremoniál 31. ročníku Andělů bude patřit tradičně především nominovaným. Předávání hudebních cen se uskuteční v pražském Veletržním paláci a živě vystoupí Ewa Farna, Mirai, David Koller, Smack, Annabelle a producent Fiedlerski, Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez, Ben Cristovao, STEIN27 a další. Pevné místo v programu má také speciální tribute vystoupení, které bude věnováno Miro Žbirkovi. Role moderátora se letos ujme Martin „Mikýř“ Mikyska... Celkově letos akademici v Andělech rozhodovali o nejlepších nahrávkách vydaných v roce 2021 ve čtrnácti základních i žánrových kategoriích a novém laureátovi Síně slávy. Vyjma poslední zmíněné kategorie se hlasovalo novým, tříkolovým systémem. Do Síně slávy bude tradičně uvedena osobnost, která již v prvním kole nasbírala od akademiků nejvíce hlasů. Favority letošních Cen Anděl Coca-Cola 2021 jsou Ewa Farna, která získala čtyři nominace, David Stypka s Bandjeez a Vladimír Mišík, kteří mají po třech nominacích. „Jsme upřímně rádi, že můžeme v letošním roce nominovaným opět dopřát tradiční slavnostní ceremoniál a divákům atraktivní netradiční podívanou. A to jak díky živým vystoupením nominovaných interpretů, tak díky specifickému charismatu osobnosti, která nás letošním předáváním provede." prozrazuje producentka Cen Anděl Coca-Cola 2021 Lucka Hájková. Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 Česká hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Šestým rokem je jejich organizátorem společnost LUFF PRODUCTION. Jedenatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2021 se uskuteční v pražském Veletržním paláci. (Česká televize)

slunicko2

Anděl chytá svěží dech. 1)  Klady: invence, nápady, neotřelý přístup, svižné tempo. 28letý svérázný Martin "Mikýř" Mikyska._____ 2)  Zápory: zaznamenal jsem snad jen lehce trapnou psycholožku (!), ženu Jaroslava Uhlíře při uvádění do Síně slávy. ()

JUK_JANA

Ceny Anděl. Když jsem se na ně dívala naposled, tak jsem fandila kapele Nightwork a nikdy by mě nenapadlo, že skoro o deset let později se na ně budu dívat kvůli osobě moderátora. Ale stalo se tak a nelituju toho. Martin Mikyska alias Mikýř je svůj. Není profesionální moderátor, ale je profesionální tvůrce obsahu. A pokud se na jeho videa nechcete dívat, protože vám přijdou moc divoká, stačí jenom poslouchat. Své myšlenky vetknul i do tohoto večera, už od upoutávky se držel svého vlastního stylu a dobře udělal. Hudební stránka večera se mi převážně líbila, vzpomínání na ty, co s námi již nejsou bylo citlivé a silné zároveň. Byl to večer plný emocí - radosti, smutku, humoru, černého humoru, nostalgie... Hodnocení - pořad jako celek=80%, moderátor=100%. ()

topi80 odpad!

Údajně prestižní ceny se udílejí v prostoru takového většího obýváku, moderátor, jestli jsem dobře pochopil, je nějaký týpek, co si točí videa na youtube. Přítomní umělci jsou samozřejmě samí z řad pokrokových a uvědomělých, kteří vždy dokážou zvednout varovný prst, objeví-li se ve veřejném prostoru nějaký narušovatel zavedených europořádků. No, a za celý večer nezazní snad ani jeden hudební motiv, který by byl obdařen nějakým zajímavým melodickým nápadem. ()

castor

Myslím, že kromě Davida Stypky si potlesk vestoje zasloužil i (pro mě dosud neznámý) moderátor, který vše odstartoval teatrálně velkým červeným tlačítkem v případě záchrany, pokračoval přivítáním zapomínání textu či Michalem Davidem a fanoušky kompotovaného ovoce, aby to se ctí zakončil spolu s povedenými vystoupeními bezprostřední Ewy Farne, kapely Bandjeez se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou či manželského dua: hlasově hutný Haj a minišatová Smetana. Zasloužená síň slávy pro skladatele Jaroslava Uhlíře (viditelně bojující se svým psychickým zdravím), i když jeho chotě bylo až příliš. ()