Proslulý závodník na motorkách Lyle Swann (Fred Ward) se účastní turnaje v poušti na mexických hranicích. Během závodu zabloudí a dostane se do epicentra přístroje, na němž američtí vědci testují cestování v čase. Během okamžiku se tak ocitne v roce 1877. Lidé před Swannem a jeho motocyklem prchají, ale neuvěřitelné vlastnosti stroje neuniknou desperátovi Reesovi (Peter Coyote), jenž ho začne neúprosně pronásledovat. Úkryt Swannovi poskytne až křesťanská komunita vedená páterem (Ed Lauter) a krásnou Claire (Belinda Bauer), ale na jak dlouho? (J.Connor)

Terva

Důsledky jednoho experimentu do kterého se úplně náhodou zapletl motocyklový závodník Swan. CITÁT - Je to tu strašně divný........ Po úvodním nadšení, že vidím zase jeden dobrý snímek o cestování časem, se nadšení mění ve zklamání. Čtyřicet minut se jen honěj a zase honěj. Nic zajímavého jen škoda materiálu. Hudba dobrá, dialogy váznou a děj pokulhává. Zasmál jsem se, když Swan nasedl na koně. CITÁT - Potřeboval bych návod........... Nic moc. Má to dobrý potenciál, ale velice nevyužitý. Zbytečné prodlužování děje je na škodu. K čemu nám například je půlhodinové ježdění na motorce, když je to dobrodružný film a ne dokument o motorkách ? Situace kolem vrtulníku je už vyloženě trapná. Zvláště ta střelba. Muži co střílejí by měli vědět kam mířit a co trefit a nestřílet někam do ztracena. Velké zklamání a nuda. ()

dobytek odpad!

To bylo zase veledílo. Občas se povede natočit slušnej film za pár stovek někde uprostřed pustiny, ale k tomu je potřeba dobrej scénář. Tady byl scénář naprosto stupidní (pokud teda vůbec nějakej scénář existoval a nebylo to celý jedna velká improvizace) a natočit bez nějakýho originálního nápadu kvalitní sci-fi, když měli k dispozici jednu motorku a pár westernovejch kostýmů, je prostě mission impossible. Obvykle i v případě špatnejch filmů najdu nějakej důvod, proč dát aspoň tu 1 hvězdu. Tady jsem nenašel vůbec nic. Ani Fred Ward, kterýho mam docela rád, tady nic nepředved. Navíc stejně většinu času má na hlavě blembák, takže sledujete ve skutečnosti kaskadéra. Ještě bych měl dodat, že asi po hodině jsem to vypnul, takže nevim, jestli to třeba nemělo nějakej fantastickej závěr, kterej by stál za vidění. ()

MM_Ramone

Motocyklový pretekár Lyle Swan sa počas závodu zhodou okolností ocitne v pásme pôsobnosti stroja času, ktorý tajne testuje skupina vedcov. Swana i s jeho výkonnou terénou motorkou to posunie o stopäť rokov do minulosti. Prenesie ho to do roku 1875. Ocitne sa na Divokom Západe. Filmy o cestovaní v čase mám hodne rád. Je to zaujímavá sci-fi téma. Avšak v tomto prípade som ostal dosť sklamaný. Čakal som od toho väčšiu zábavu. Takže môj najobľúbenejší "Jazdec v čase" naďalej zostáva Marty McFly. ** ()

LiVentura

Skoro celý příběh hlavní hdrina se svou vytuněnou "crooskou" netuší, že se octl v jiném čase. Zkrátka je to takový pohodový sci-fi western.. ()

J.Connor

Příběh o chlápkovi, co se propadne časem a během různých nebezpečenství se stihne i zamilovat, ve mně svým tématem evokoval pozdější český komiks z Abc Tvrz (1989) a přítomným časovým paradoxem pak dokonce prvního Termoše (1984). Peter Coyote je tu správně slizký kojot a celkově z toho vychází vůbec ne špatné dobrodrůžo, zvláště vzhledem k datu výroby. Na druhou stranu se člověk nemůže ubránit dojmu, že z daného tématu šlo vytřískat víc, především v akční a výpravné rovině (zřejmě nebyly finance). ()

corpsy

Ide o námet populárny a atraktívny. Dá sa na tom vystavať príbeh plný akcie, humoru a napätia ( viď NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI ). TIMERIDER je síce brakový, ale nie to je práve tým problémom. Problémom je jeho nevýraznosť, plochosť a strohosť. Pár vystrelených nábojov, nejaký ten motostunt a to je všetko. Nudu som vzhľadom na béčkový štýl filmu príliš nečakal. ()

esopesokeso

Ako by ste sa cítili, keby ste sa vrátili z minulosti a zistili by ste, že vaša prapraprababka bola kurva?!Nemáte za čo.. o nič dobré neprichádzate. ()

pepua

Časové paradoxy neparadoxy, tenhle biják je prostě příliš nedokonalý v hodně směrech, např. ve zpracování, logice chování postav, vývoji děje… ale co už, jsou i horší filmy a horší ještě budou určitě natočeny, jako odpočinkový film je to v pohodě. ()

majo25

Námet má to určite zaujímavý, ale spracovanie je také lepšie televízne. Hlavný hrdina sa mi tam nehodil a trochu logiky vo filme (a všeliakých paradoxov) bolo dosť mimo. Záver to mohol vylepšiť, ale nestalo sa, je akoby useknutý. Hodnotenie: 60% ()

A.L.E.S.

Tenhle film ze začátku ocení spíš motorkáři než fanoušci vědeckofantastických filmů. Od plného počtu hvězdiček mé hodnocení srážejí až neúměrně dlouhé pasáže s kamerou namířenou na stopu motocyklu. Děj je místý mdlý než akční, ale postupně začne nabírat na obrátkách. Především jsem se modlil za to, aby ve filmu nebyly vyložené hlouposti a naštěstí jsem se žádné vážnější nedočkal. Bylo to příjemné zpestření sobotního odpoledne. Jen bych to příště viděl spíš na epizodu z nějakého seriálu. ()

vitekpe

Tohle bych nevymyslel. A nebo mozna jo, ale nikdy bych nesebral odvahu to prezentovat jako namet na film. :-) Vse je dostatecne popsano v okolnich komentech, motokrosar se dostane do minulosti atd... Na druhou stranu je to tak bizarni, az je to vlastne vtipny. Plusem tez hodne pekna Belinda B. :-) ()

iXtr3m3

Od odpadu to delila jedna hviezda za síce v danej úlohe maximálne tupého, ale ako vždy sympatického Freda Warda. Inak to bola zhovadilosť ako Brno aj na svoju dobu a nieto ešte dnes. ()

Han22

Pův. komentář 29.3.2010: Netradiční western, kde nechybí mexická vesnička, krásná dívka i padouch v čele banditů. Jen místo tajemného cizince je tu muž z budoucnosti se svoji motorkou, která ty jednodušší lidi děsí a ty vychytralejší nutí ke spřádání plánů, jak ji získat. V podstatě takový předchůdce Návratu do Budoucnosti 3, který je méně vychytaný, ale docela v pohodě. EDIT 2024: No asi takhle. Nehodící se rocková hudba (do westernu), zdlouhavé moto záběry. A lidi se chovají jako pitomci - v roce 1877 kdy existovaly vlaky a různé stroje by asi těžko někdo považoval motorku za dílo ďábla; naopak hrdinovi za celý film nedojde, že je na Divokém západě. Jako western laciný (pár chajd) a ohraný (záporáci, vesničani dívka), na druhou stranu špinavý, drsný, krvavý a ke konci i parádně akční. Navíc skončí to dobře a prababiččin paradox se mi líbil, takže ty 3* si to zaslouží. ()

zdeny99

Ukázkový případ, že i za pár dolarů jde v pustině natočit dobrý film. Stačí k tomu crosska, kterou pronásledují tři desperádi na koních, pár pušek a jedna docela rajcovní samice Belinda Bauer. Největší pozornost samozřejmě na sebe strhává crossový závodník Lyle Swann (Fred Ward) ve své červené kombinéze na pekelném stroji. Pro mne veliké, pohodové překvapení, na které se dá dívat i po téměř 40 letech. [167. hodnocení, 20. komentář, 50%] ()

Hapretor

Slátanina, ale zabavila. Na tu dobu i docela originální. Pár vtípků je povedených. Nebýt dost myšlenkově zavádějícího konce, jsou ty tři hvězdy upřímné. Jinak "béčko se vším všudy", řadím mezi ty lepší. Jsem zvědav, jak dopadne aktuální podobná slátanina vyšperkovaná počítačovými triky - Kovbojové a vetřelci (2011, Daniel Craig, Olivia Wilde, Harrison Ford, Sam Rockwell a další). ()

MickeyStuma

Tři roky před tím, než Michael J. Fox začal cestovat časem ve své trilogii ´Návrat do budoucnosti´, se stala taková pošetilá věc Fredovi Wardovi v roli proslulého závodníka na motorce v tomto na svou dobu vcelku zajímavém snímku. Prostě si jen tak jel, a najednou je v dobách sakra divokého západu. Nejen on, ale i lidé v této době si jsou navzájem překvapeni, a aby také ne. V roce 1877 je pro lidi taková motorka coby pekelný stroj. Jak se tam ocitnul, je vedlejší dějovou linkou. Vědci zkoušeli stroj na cestování časem, ale něco nějak nevyšlo. Tento zádrhel se později velmi často používal. No a pak se pokoušeli vše napravit. Snímek je tak především westernem šmrncnutý kapkou sci-fi a na počátek 80.let to není zase až tak špatné. Westernový příběh má ze svého žánru vše co má mít a onen človíček z budoucnosti se chová přesně tak, jak by se v jeho situaci choval každý. Těžko říci, jestli tento snímek nějakým způsobem později neovlivnil tvůrce výše zmíněné trilogie, ale faktem je, že k tomuto snímku to má setsakramentsky blízko. Děj má správný drive, tempo a patřičnou dobrodružnou atmosféru. Dokonce ani nevypadá, že by kromě vizuální struktury nějak zestárnul. Každopádně je krapet pozapomenutý a je to škoda. Natočen je poměrně dobře. ()

cyright

Byla to fakt nuda, navíc připitomělá, ale v té době se točily i mnohem větší blbosti. Takže pokud jsou zrovna tři hodiny v noci a trpíte nespavostí, doporučuji Timeridera. On už to zařídí, uspí vás a skutečně vás přenese v čase...do rána :-)) ()

Dubron

Céčkový film s céčkovýma hláškama a vším co k céčkům patří. Nediv se csfderům, že se jejich hodnocení tak liší. Buď máš takový filmy rád a vzpomínaš na ně z dětství, jak kolovaly na VHSkách a důležitý bylo jen to, že se něco hýbe na obrazovce, nebo je prostě nenávidíš. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)