Ostrovní blues

• Južná Kórea 우리들의 블루스 (viac)
Dráma / Komédia / Rodinný
Južná Kórea, 2022, 22 h 14 min (Minutáž: 57–92 min)

Láska je úžasná, ale umí taky pěkně bolet. A život přináší různé slasti i strasti. Lidi, kteří žijí a pracují na rušném ostrově Čedžu, o tom vědí svoje. (Netflix)

Pethushka

Pro mě asi nejočekávanější seriál letošního roku dopadl ještě líp, než bych si přála. Absolutní herecká špička prožívá svoje příběhy v prostředí tržiště, které je podle mě atmosférou naprosto autentické. V téhle sestavě je skoro nemožné kohokoliv vypíchnout, protože jsou skvělí úplně všichni. Bavil mě formát, kdy se z hlavních postav v některých epizodách stávají vedlejší nebo dokonce jen křoví, aby pak jejich příběh zase dostal víc prostoru. A klidně bych si o každé z dvojic užila celou sérii. Skvost, 5* ()

Denila

Naprosto dokonalá podívaná. Jejich prolínající se příběhy mi budou velice chybět. Přesně ta jednoduchost, nahlédnout do "obyčejných" životů, jejich štěstí, lásek ale i strastí. Prožívat s nimi daný okamžik. Nakonec si zde jen uložím motto...  Ep. 20 V životě si musíme pamatovat jedno. Na tento svět jsme nepřišli, abychom trpěli nebo se trápili, ale proto, abychom byli šťastní. ()

Timothy

Jeju! Přesně tento typ dost můžu. Omnibus je super cesta. Je taky fakt, že jsem si po 5,7 a 8 filmu říkal, že to nemůže být snad lepší, ale minimálně dalších pět se hrdě vyrovnalo + vrchol herectví v cca půlce posledního dílu. Nesedly mi akorát asi tak tři věty ve 14 a 15, ale to je asi věc scénáristky. Jednoduchost vyprávění vám dá pocit, že sedíte vedle nich, vykreslení postav je mňam a i od těch nejmenších se můžete dočkat precizní práce a hlavně bezbřehé roztomilosti. Je to dobré, je to krásné a je to ze života, ať už se odehrává kdekoliv. Svět je všude !!! ()

ainny

K tomu, co napsala Pethushka nemám skoro co dodat. Líp se seriál asi shrnout nedá. Už dlouho se mi nestalo, abych u něčeho skoro v každém díle bulela, protože mě to dojímalo. Při hádkách budoucích dědečků jsem se byla dojatá a zároveň se přes slzy smála. Jestli existuje dokonalost, tak jednou je i tenhle seriál. ()

Isobell

To bylo moc příjemné koukání. Několik prolínajících se, zajímavých příběhů obyčejných lidí na kouzelném ostrově Čedžu 제주도. Další z řady jihokorejských seriálů, u kterého mi bylo líto, že končí. Chtěla bych se dívat dál, prožívat s nimi další a další příběhy. Ráno jít na trh třeba pro čerstvé :) tkaničnice, procházet se na pobřeží. Vzpomínku mám spojenu s melodií: Quando, Quando, Quando... "Tell me when will you be mine? Tell me quando, quando, quando. We can share a love divine. Please don't make me wait again". Na závěr moto: "V životě si musíme pamatovat jedno. Na tento svět jsme nepřišli, abychom trpěli nebo se trápili, ale proto, abychom byli šťastní". Quando Quando Quando https://youtu.be/BlOMvDkyyjI ()