Keď jej sestra a švagor zahynú pri automobilovej nehode, ujme sa úspešná modelingová agentka starostlivosti o ich tri deti. Netuší, čo všetko ju čaká. Helen Harrisová si užíva života, o akom vždy snívala - dni trávi na módnych prehliadkach a noci v prestížnych kluboch, jej kariéra osobnej asistentky Dominique, šéfky poprednej manhattanskej modelingovej agentúry, je na vzostupe. Helenin bezstarostný životný štýl však drasticky zmení jediný telefonát - Lindsay, jej sestra a švagor Paul zahynuli pri autonehode. Pri čítaní testamentu vyjde najavo, že práve Helen stanovili opatrovníčkou svojich troch detí - pätnásťročnej Audrey, desaťročného Henryho a päťročnej Sarah. (TV JOJ)

lennyd

Helen (Kate Hudson) je redaktorkou módního časopisu a svůj volný čas tráví na módních přehlídkách nebo na diskotékách. Její bezstarostný život však naruší autonehoda její sestry, po které zůstanou tři nezaopatřené děti. Ačkoliv je zde ještě další sestra Jenny (Joan Cusack), zasloužilá matka svých dětí, dle přání zesnulé připadnou děti do péče právě Helen. Ta se musí vzdát všech svých snů, a i přes nedůvěru Jenny, si musí k dětem vybudovat vztah, a dokázat (hlavně sama sobě), že na to má. A možná potká i toho pravého muže ? ... Garry Marshall je těžkej romantik (aspoň dle filmů které točí), a Život z Helenou je dalším z nich (a bohužel jedním z těch horších). Sice námět tak hrozně nevypadá, ale když se všechno splácalo do kupy, je z toho dost hloupej film. Hodně tomu napomáhá i Kate Hudson, která ze sebe dělá těžkou blbku, ale takové už jsou role (a co by člověk pro pár doláčů neudělal). Je pravda, že už od prvních minut je jasné jak to všechno skončí, a i když se to Garry Marshall snažil ke konci ještě zkomplikovat, stejně to tak dopadlo. Celkově je to jen slabě podprůměrnej film... ()

splaty

Tak za prvé: 119 min. je zbytečně moc a to z jednoho prostého důvodu: Drive není ani mezi Kate Hudson a pastorem, ani mezi Kate a dětmi. Joan Cusac má sice roli otravné starší sestry, ale je jediná, která v tomhle filmu za něco stojí. Ne že bych neměla Kate Hudson ráda... Jen opět potvrdila že je královnou průměrných rádoby romantických komedií posledního desetiletí. 45% ()

sedm.1

Ani moc nevím co na takovýchto filmech okomentovat.Pustit to a buď to s nablblým úsměvem dokoukat až do konce a říct,to byla zase hovadina,nebo to s nablblým úsměvem dokoukat až do konce a říct si,to jsem si ale pohodičkově odpočinul,a nebo varianta třetí,s nablblým úsměvem to v půlce vypnout,protože to je po sté omletá blbůstka.Život s Helenou jsem dokoukal s nablblým úsměvem až do konce a nemyslel jsem si na konci o tom filmů vůbec nic,neboť jsem měl naprosto vypnuto.Jde o velmi,velmi nezáživný a chvílemi hodně nudný a fádní romantickou komedii s prvky dramatu,ale "díky" hercům a to především pak díky naprosto selhávající Kate Hudson nefunguje ani jeden z těchto žánrů.John Corbett sice jako protipól milý je,ale dostal minimum prostoru a ostatní jen přicmrndávaj,tu vtipněji,tu trapněji,ale vůbec né vyrazněji.Nejde zkrátka ani o zábavu,ani o navození romantiky,ani o drama k zamyšlení,jde jen o typickou "hollywoodstory",kde všichni jsou tak skvělý,dobří,rozumní,hodní a krásní,až to dokáže otrávit i toho největšího životního optimistu,zvlášť pak při tom neodvratném slaďoučkém happyendu.Uf :( ()

Violeta

Fuj to bylo milý! Mimochodem máloco je tak sexy jako chlap, který se vám dívá do očí a říká, že je sexy. Bavila jsem se čím dál víc a čím dál líp a nijak zvlášť mi nemrzí ani nepřekvapuje, že jsem byla ušetřená detailních rozborů dětských duší po tom, co prožily. Jednu hvězdičku bych nejradši dala i sama sobě za to, že jsem se vykašlala na všechny tyhle komentáře a dala tomu šanci. A že se mi to sakra vyplatilo. ()

ecceHOMMO

Pravdou je že je to len priemerný film.......pretože občas pôsobil ako keby z neho vymačkali všetku šťavu a tudíž nebol šťavnatou dužinou lež iba obyčajnou šupkou......taktiež sa malo viac popracovať na emočnej stránke filmu, pretože tá v niektorých miestach riadne škrípe.......Napriek tomu sa tu našli scény, na ktoré sa je radosť pozerať (napr.: zaväzovanie šnúrok králičou metódou, alebo hrošíkova oslava )......škoda len že ich nebolo viac. ()

• Během natáčení režisér Garry Marshall často nechtěně oslovoval Kate Hudson jako Goldie. Pracoval totiž s její matkou Goldie Hawn na filmu Přes palubu (1987) a neustále ji oslovoval špatně, protože podle něj nejen vypadají, ale i hrají podobně. Herečka tyto přeřeky brala v pohodě, avšak štáb dal Marshallovi krabičku, do které musel hodit 5 dolarů pokaždé, když řekl její jméno špatně. Za peníze, které se vybraly do konce natáčení, potom Hudson uspořádala pro celý štáb párty. (HappySmile)
  • Rozhodčí hokejového utkání pastora Dana je představen jako bývalý olympijský bruslař Scotty Buttons. Jeho jméno je kombinací jmen Scott Hamilton a Dick Button, což jsou oba bývalí olympijští vítězové zlatých medailí pro USA. (HappySmile)