Do hajzlu!

(festivalový názov)
  • Nemecko Ach du Scheisse!

Jestli se domníváte, že je váš život k posrání (inflace, Zagorka, hypotéky, putlerizace vesmíru), pak se směle ponořte do žumpy jménem Do hajzlu! a ihned pocítíte neskonalou úlevu na nervy staženém svěrači. Nic totiž nepotěší tak, jako neštěstí toho druhého – obzvlášť, pokud je zabředlý do ještě větších sraček než vaše maličkost. Šmakulózní skvost Do hajzlu! jsme vycucali z bezbřehé zatuchlé díry jménem Cannes. Právě zde k nám probublal senzoricky výrazný debut Lukase Rinkera, který spojuje nemožné: TrosečníkaMacGyvera Telefonní budku. Akorát, že v typicky německém schmutzig podání z toho vylezla realitní noční můra o architektovi Frankovi (Thomas Niehaus), jenž za věru záhadných okolností uvíznul v budce toaletní, ulepen od krve, potu a jiných pochutin, které lze obvykle nalézt na festivalových tojkách ve dvě hodiny ráno. Nebohému projektantovi Frankovi ale zbývá jen půlhodina. Kadibudku má totiž bezelstně vyhodit do povětří šéf Horst, zosobněný slizácky půvabným Gedeonem Burkhardem (Hanebný pancharti, Lída Baarová, Komisař Rex). Klaustrofobní drama Do hajzlu! udrží spolehlivě vaši pozornost až do poslední ruličky toaleťáku. Přitom se jedná o brutální, řemeslně dotažený survival, který sám sebe splachuje čvachtavými proudy inkontinenčního humoru toho nejnižšího ražení. Ostatně, není stolice jako stolice, pravil by architekt Pavel Bobek. (Festival otrlého diváka)

darkrobyk

Splatter černá komedie, která je, pokud se dostatečně vžijete do role hlavního hrdiny, skutečný horor. A to ani ne tak proto, že krev stříká proudem, ale protože ta bezvýchodnost, kdy čas běží a Frank je přišpendlený v povalené kadibudce, se zdá být natolik skutečná, že jsem si do konce nedokázal představit, zda Frank vyvázne, či ne. Jinak akční to příliš není, jelikož v prostoru TOIky se těžko rozmáchnete k dechberoucí akci. Ale děj je napínavý, místy až k prasknutí. Občasný milý vtípek obstará slunéčko sedmitečné či mobil ve fekáliích, který tvrdohlavě přehrává písničky. A mimochodem nejen na konci, nýbrž i během děje zazní super hit skupiny Münchener Freiheit - Ohne Dich. Holt retro je stále v kurzu. Směrem ke konci už není Frank jen od krve, ale vypadá, jako by ho protáhli několikrát odpadním potrubím končícím v přeplněném septiku. A kdysi sympatický Burkhard tu je za úlisného hada, jehož si očividně střihnul s chutí. Bavil jsem se na silné 4*, ovšem za ten závěr musí pátou přihodit. p.s. film jsem viděl v němčině, což je pro mne OK, ale navíc s polským rychlodabingem - a to byla teprve jízda! ()

borec999

Nápad natočiť survival horor, resp. mierne čiernohumornú hororvú komédiu zo záchodu (typická Toi Toi) bol fajn. Je to však béčko ako remeň a celkové prevedenie nápadu dosť pokulháva. Hlavný herec sa ešte vcelku snaží, ale všetko naokolo (scenár, réžia, nedostatok prachov, či ostatní herci - konkrétne najmä Brandtner z Komisára Rexa, prehrávajú jedna radosť) potápa film doslova do hajzlu. Zranenia hlavného hrdinu, a to čo tu robí s poranenou rukou sú v dimenzii science fiction a väčšina diania vyžaduje prepnúť mozog do polohy OFF (logika a uveriteľnosť išli na dovolenku). Oceniť teda vo finále okrem nápadu možno ešte béčkové gore a prehananú krvavosť a to je všetko. Ten typ filmu, ktorým keď sa v spoločnosti pochválite že ste ho videli, tak získate chvíľkovú pozornosť, no zároveň druhým dychom dodáte že to vlastne za videnie nestálo a bola to vcelku pi*ovina (i keď občas zábavná). 30% ()

JFL

Sympatický malý high concept biják, jehož český název by s ohledem na dějové peripetie měl znít "To mě poser", se celý (až na pár záběrů) odehrává v prostoru mobilní latríny. Právě tam za bizarních a velmi bolestivých okolností uvízl stavební technik a musí se odtamtud také v daném čase dostat, než ho navždy pohřbí exploze plánované demolice. Debutující Lukas Rinker si s velkou nadsázkou vědomě si pohrává s přiznanými vzory a referencemi a přichází tak s rozvernou a záměrně přepjatou záchodovou parafrázi na "Telefonní budku" i "Trosečníka". Stylově pak jeho absurdní thriller stojí hrdě rozkročený mezi excesivní formálností a intenzivní tělesností bijáků dua Neveldine/Taylor a současně jalovou hovadnostní německé televizní produkce (zde budiž referenčním počinem vědomě pitomá krimi série "Hubert a Staller"). Místy sice film vykazuje obvyklé debutantské neduhy, jako neschopnost zkrátit či opustit těžce pořízené či naopak radostně vzniklé záběry, a také mu občas padá řetěz. Ovšem, když už šlápne do pedálů a pořádně zabere, jako třeba když se může plně vyžívat ve vyhrocené fyzičnosti či vyobrazování špíny a bolesti na hraně naturalistického extrému a splatstickové grotesknosti, je to tuze zábavná podívaná. [projekce na filmovém trhu v Cannes] ()

Kudly4

Celkem zábavná a napínavá podívaná, kde hlavní postava je prakticky od samého začátku ve sračkách a v krvi a to od hlavy až k patě. Ach du Scheisse ! Tohle bych nechtěl zažít. Finále už trochu přepálené, ale oukey. Čtvrtá hvězda za tu chutnou scénu, kde si ruku vyndavá skrz zkroucenou, betonářskou, ocelovou tyč, au ! (61. hodnocení) ()

pornogrind

Boudo, budko kdo v tobě přebývá ? Je to Frank a není to obyčejná budka ale kadibudka. Frank je zde uvězněn, ruku má prošpikovanou tyčí a zbývá mu ukrutně málo času kdy mu poté hrozí, že vyletí do vzduchu i s budkou plnejch sraček. Obsah zdárně nalákal na krev, pot a jiné tekutiny a v tomhle obsah opravdu nelhal. Krve, potu, chcánek a sraček se divák opravdu dočká(bylo by divný kdyby né když se to celý odehrává na hajzlíku) přiznávám se ale bez mučení, že jsem to očekával ve větší míře. Celkově jsem očekával, že to bude pojato víc jako komedie a bude to větší vodvaz, úlet, nářez. No zkrátka asi jsem čekal větší Fekál párty(což mi připomnělo již několik let zrušenej menší pražskej fesťáček, kterej se též jmenoval Fekál Párty ale to jsem úplně odbočil). Takže v tomhle směru se to na můj vkus drželo trošku při zemi. Taktéž jsem se přistihl, že jsem tak nějak podvědomě očekával jestli zde nezahraje song Toi Toi Story od české Goregrindové kapely Gutalax, kterej by se sem tématicky vyloženě hodil. Ale chápu, že to bych asi chtěl moc a že to je muzika vyloženě pro posluchače okrajový muziky(tvrdší muziky) ale co si budeme on i tenhle film není určen pro normální filmový konzumenty. Když to shrnu. Ach du Scheisse! bylo určitě zábavným zpestřením včerejšího večera. Rozhodně jsem se nenudil a svoji stopáž si to v pohodě utáhne. Na vážkách mezi 3-4hvězdami se přikloním ke slabším 4hvězdám. ()

• Film bol natočený vo Frankfurte nad Mohanom (Nemecko). Natáčanie trvalo od 1. marca do 31. marca 2021. (Arsenal83)
  • Na produkciu filmu boli použité 4 mobilné toalety. Vzhľadom na obmedzený počet dostupných toaliet sa natáčanie uskutočňovalo väčšinou v chronologickom poradí a ďalšia toaleta sa použila až vtedy, keď tá predošlá bola už úplne zničená alebo nepoužiteľná. (Arsenal83)