fabecc1222

Nevim no, popravdě jsem od účasti Forda v seriálovém projektu čekal více, než naprosto snadno zaměnitelou vztahovku, kterých v USA ročně vyprodukují desítky. On už ten název je zavádějící, o terapie tu v podstatě vůbec nejde. Je to taková ta klasická Americká rutina, trochu rasové problematiky, trochu sexuálních menšin (v extrémně klišovitém podání), trochu rodinných problémů...No ale vlastně nic, co vás nějak vtáhne. Komedie to neni z toho důvodu, že tu nejsou vtipné momenty a drama to taky neni, protože tu chybí něco silného. ()

choze

AppleTV servíruje po Tedu Lassovi další skvělý feel good komediální seroš, který každým dílem spolehlivě rozesměje a velmi příjemně pohladí a mezi jehož sympatické postavy se člověk moc rád vrací. Příběhy o vyrovnávání se se ztrátou blízké osoby nemusím, není to moje téma, ale v takhle zábavném balení jsem to v pohodě zkousnul. Stylem humoru mi to připomínalo třeba Sorkinův Newsroom, tj. je to plné svižných, hravých, chytrých a vtipných slovních výměn, jaké v reálu nikdy neuslyšíte. Ústřední herecké trio to perfektně táhne, hlavně Ford vládne ve své typické šarži sarkasticky hláškujícího grumpy mentora. Rychle sem s další řadou. ()

M.i.k.e

původně avizovaná terapie pravdou, kdy měl truchlící Jason Segel razantně změnit přístup k pacientům se sice úplně nekoná, protože za celou dobu uvidíme jen asi tři jeho pacienty a celé to zabere zhruba tak deset minut z celkové stopáže, ale ve výsledku to nic nemění na tom, že je Shrinking jedna z nejlepších oddechovek za poslední dobu. Sympatické obsazení a postavy,, laskavý a hlavně funkční humor a spousta životních pravd podávaných nenásilně. Zkrátka opravdu něco jako Ted Lasso i když ten je přeci jen lepší a jde ještě trochu dál. Už teď se těším na další sérii, protože tohle mi fakt sedlo a klidně bych si dal ještě pár dílů...80% ()

Streeper

Pro mě velmi milé překvapení. Od tvůrců Teda Lassa jsem čekala laťku hodně vysokou ale nečekala jsem, že se mi seriál bude až takhle moc líbit. První díl je trochu zahřívací a průměrnější, ale pak se to od jednotlivých epizod zlepšuje a laťka kvality stoupá. Hlavně se seriál věnuje velmi těžkému tématu, ale zároveň jsem se u toho neskutečně moc zasmála. A navíc Harrison Ford! ()

ScarPoul

Nebyť posledných pár sekúnd, tak by sa jednalo o dokonalosť. Nečakal som žiadny zázrak a dostal som ultimate feel good seriál, ktorý má nielenže výborné postavy a ich vývin, ale veľmi dobre strieda drámu a humor. Všetko je tu tak perfektne vyvážené. Každá z postáv je pozitívna a je nositeľom vlastností a túžob s ktorými sa vieme stotožniť. Či už sa jedná o pacienta, ktorý sa v príbehu mihne, alebo o nejakú z hlavných postáv. U všetkých funguje chémia. Ako keby sa parta kamošov rozhodla spraviť niečo, čo má peknú myšlienku, čo je hodnotné a zároveň sa dá pri tom skvelo pobaviť. Situačný humor a sarkastické dialógy dominujú. A do toho herecký koncert Forda a Segela. A áno stále je tam černoch a homosexuál a zapadá to celé do súčasnej doby, ale veľkou výhodou seriálu je, že namiesto rozdielov spája. Každá z postáv ma svoju hĺbku, príbeh a motiváciu. Takto dobre som sa pri seriály už dlho necítil. Takto presne sa má robiť v súčasnej dobe seriál. Presne takto. 1 séria - 100% ()