Jimmy nedokáže smútiť za nebohou manželkou, pretože je zároveň aj otcom, priateľom a psychológom. Rozhodne sa na každom vo svojom živote vyskúšať nový prístup: úplne brutálnu úprimnosť. Pomôže sám sebe tým, že pomáha iným? A privedie ho to naspäť ku svetlu? (Apple TV+)

Pajky3

Dospěl jsem do fáze, kdy mi stačí vědět, že v pozadí seriálu stojí Bill Lawrence, abych si byl jistý tím, že se mi bude líbit. A přesně to je případ i u Shrinking. Tady si navíc zopakoval spolupráci s Brettem Goldsteinem z Teda Lassa. A obsazení Shrinking je další výhra. V hlavní roli hraje Jason Segel, kterého jsem od Marshalla v HIMYM pořádně nikde neviděl, ale tahle role mu sedí. A pak je tady postava Phila, která mi trochu přípomíná Roye Kenta z Teda Lassa, a kterou hraje naprosto perfektně Harrison Ford. V podstatě každá postava něčím zaujme a je pro příběh důlěžitá.  Prvních deset epizod uteklo jako voda a skvěle pobavily, i když ne vždy bylo jen do smíchu a řešila se vcelku vážná témata. Je skvělé, že se karty odrývají postupně a seriál se během jedné řady hodně posune. Jsem zvědav na vyřešení závěrečného twistu a nemůžu se dočkat, co přinese druhá řada. Navíc hudba v seriálu je fajn a zavřít sérii s písní od Florence byl skvělý nápad. ()

choze

AppleTV servíruje po Tedu Lassovi další skvělý feel good komediální seroš, který každým dílem spolehlivě rozesměje a velmi příjemně pohladí a mezi jehož sympatické postavy se člověk moc rád vrací. Příběhy o vyrovnávání se se ztrátou blízké osoby nemusím, není to moje téma, ale v takhle zábavném balení jsem to v pohodě zkousnul. Stylem humoru mi to připomínalo třeba Sorkinův Newsroom, tj. je to plné svižných, hravých, chytrých a vtipných slovních výměn, jaké v reálu nikdy neuslyšíte. Ústřední herecké trio to perfektně táhne, hlavně Ford vládne ve své typické šarži sarkasticky hláškujícího grumpy mentora. Rychle sem s další řadou. ()

ScarPoul

Nebyť posledných pár sekúnd, tak by sa jednalo o dokonalosť. Nečakal som žiadny zázrak a dostal som ultimate feel good seriál, ktorý má nielenže výborné postavy a ich vývin, ale veľmi dobre strieda drámu a humor. Všetko je tu tak perfektne vyvážené. Každá z postáv je pozitívna a je nositeľom vlastností a túžob s ktorými sa vieme stotožniť. Či už sa jedná o pacienta, ktorý sa v príbehu mihne, alebo o nejakú z hlavných postáv. U všetkých funguje chémia. Ako keby sa parta kamošov rozhodla spraviť niečo, čo má peknú myšlienku, čo je hodnotné a zároveň sa dá pri tom skvelo pobaviť. Situačný humor a sarkastické dialógy dominujú. A do toho herecký koncert Forda a Segela. A áno stále je tam černoch a homosexuál a zapadá to celé do súčasnej doby, ale veľkou výhodou seriálu je, že namiesto rozdielov spája. Každá z postáv ma svoju hĺbku, príbeh a motiváciu. Takto dobre som sa pri seriály už dlho necítil. Takto presne sa má robiť v súčasnej dobe seriál. Presne takto. 1 séria - 100% ()

Fr

„…SNAŽÍŠ SE TU BOLEST OTUPIT. DROGAMA, CHLASTEM, ŽENSKÝMA“…“ŘÍKAL JSEM, ŽE JSEM TOHO NECHAL!“…“JO, A MÍSTO TOHO SE TEĎ PLETEŠ DO ŽIVOTA SVÝM PACIENTŮM“…  Psychoušskej Ted Lasso? Má to jeho optimismus, každej problém brzo vystřídá pohodový vyústění – navíc s (třeba jednoduchým) vtipem. Baví mě to. Pár postav, vtipný dialogy a terapeuti, co maj problémy sami se sebou. Zjišťuju, že podobný problémy má asi každej a že žádnej vztah (teda ani ten se svým terapeutem), není dokonalej. Taková pohodová oslava přátelství, zabalená do odlehčenejch terapeutických keců a pravd, který (slabší povahy) můžou i dojmout.  ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Za vznikem série stojí stejní tvůrci jako za (podobnou) dramedií Tedd Lasso. 2.) Thx za titule „Kristina Himmerová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ***  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

Malarkey

Standardní odpočinková dialogovka o postavách, které si prochází těžkými časy, a kterých je kolem nás plno a tak to ničím zásadním vlastně nezaujme. Terapie pravdou má ale obrovské štěstí na herce, kde to jednoznačně táhne Harrison Ford a Jason Segel. A i proto jsem nakonec volil čtyři hvězdy. I přesto, že to žádnej vysloveně zásadní díl nemá, ale jako celek to docela obstojně funguje. Obstojně, odpočinkově a sem tam i příjemně vtipně a zábavně. ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

06.04.2022

Před několika týdny skončilo natáčení enormně očekávaného pátého dílu Indiana Jonese a snímek nyní je ve fázi složité postprodukce, hlavní hvězdě Harrisonu Fordovi se nicméně tím pádem aktuálně… (viac)