mira007

Podle prvního dílu této české krimi komedie musím uznat, že se Dyková herecky asi vyřádí, ale já jsem alergický na konstrukci geniální civil (uklízečka), který školí policajty ( viz. Dáma a král (2017) apod. ). Má to spád, občas i vtip dejme tomu, ale je hrozně vidět, že to je dle nějaké francouzské předlohy. A to radši neřeším česko-slovenskou epidemii, kdy Slováci tento svůj remake měli taky letos v televizi s Pauhofovou s názvem Výnimočná Nikol (2022). ()

tein

Tato ceska verze je opravdu po case dobre, zajimave a hlavne zabavne odvedena prace. Je to uplne jina liga o nekolik levelu vys nez ta slovenska prisernost, ktera se ani neda vubec sledovat. Nechapu jak slovaci mohli  tah hrozne zprznit neco co je natoceno podle uspesne zahranicni predlohy, a udelat sz toho ubohou lacinou a amaterskou podivanou. Tato ceska verze nastesti temi neduhy netrpi a Dykova, narozdil od otresne Pauhofove, odvadi opravdu dobrou praci a clovek by ji tu genialitu u i uveril. Pauhofova ovsem pusobi (jako vzdy) jen jako lacina stetka, ktera celou dobu mluvi ani nevi o cem. ()

p.a.douch

Doopravdy málokdy dávám odpad, ale toto dílko je pro mě nestravitelné, takže bych ho sem dát musel. Vím, že odpad je vůči tvůrcům patrně krutý (protože do tohoto "skvostu" investovali úsilí a čas), ale já byl při sledování tohoto díla doopravdy velmi rozladěn. Takže sem alespoň plácnu toto hodnocení. Hlavní postava absolutně nesympatická pipka (její údajnou genialitu jí teda moc nevěřím), poldové vylíčení jako parta mimoňů. Další díly jdou mimo mě a budu mít klid. Vím že se to možná může zlepšit, ale moje pocity z prvního dílu jsou tak hrozné, že nebudu riskovat podobný zážitek. Originál jsem tedy nikdy neviděl a nechápu, proč se k nám tahá každá blbost. A omlouvám se tímto fandům seriálu (chyba je patrně na mém přijímači), ale 64 % je pro mě nepochopitelné. ()

J.CTORN

Já nevím, jsem skalní fanda  BBC Sherlocka a holt kritickej být musím. Teď vyzdvihnu pozitivní: fajn případ, zápletka, herecké výkony ale teď už je čas pro kritiku. Teďka fakt nemusím počítat kolik Edit sound efektů tam přidali, které se dávají do editů na tiktoku, kámo vážně? Když už jste se snažili napodobit Sherlocka tak originálně, dělat si sami efekty a originální záběry, ne že tam budete hejbat s kamerou jak o závod. Stejně tak bylo všemi deseti vidět jak moc se snažili udělat z Tatiany Benedicta Cumberbatche, bylo to až moc viditelné. Upřímně kdybych seriál Sherlock neviděl tak bych možná i ty sound efekty odpustil, ale tohle je síla. No, neříkám, kdybych tyhle věci nezmiňoval tak velice zajímavý projekt s fajn herci a teoreticky i příběhem, až na pár klišé. 6/10 ()

Kekik

Hrůzu nahánějící Dyková, která tak přehrává, až mě to fakt děsí. Její průpovídky mně tedy vtipné nepřipadají. Co ale oceňuji u postavy Marty je její IQ a čuch na detaily. I když je fakt, že zápletka je tak plochá a jednoduchá, že bych i já sepsala lepší příběh. Nemám ráda, když se kamera neustále pohybuje. Vždy by měla být na stativu, nikdy v ruce. Mno, ve sledování budu pokračovat, ale jen proto, že mě zajímá, co se stalo s otcem nejstarší dcery. ()