Agatha Christie: Proč nepožádali Evanse?

• Veľká Británia Why Didn't They Ask Evans? (viac)

Bobby Jones, syn vikáře z malé vesničky ve Walesu, najde na pobřeží umírajícího muže. Krátce před svou smrtí vysloví neznámý otázku: Proč nepožádali Evanse? Bobby se společně se svou přítelkyní rozhodne vypátrat, co mohla tato tajemná slova znamenat... (TV Prima)

filmmovier

Královna detektivek se dočkala další povedené adaptace. Agatha Christie dopadla v rukou Hugha Laurieho tak dobře, že o moc lepší už ani být nemohla. Překombinovanost děje je pak dána předlohou, jinak jde ale o velmi sympatické převedení látky na obrazovku. 75%. Více zde. ()

warrenur

Priemerna, hoci celkom mila dobova amaterska detektivka z britskeho vidieku, ci "slachty". Lucy je fajn svojimi poznamkami a kukucom, Poulter nie je tak nesympaticky ako byval v predoslych filmoch, nuz a Dr.House sa tu ako reziser a scenarista neukazuje prilis. Priemer, co neurazi. Zaver mi prisiel akysi uponahlany a naivny vo svojom vysvetlujucom "odhaleni" - nechcem spoilovat. Na nedelne popoludnie. :) ()

Vyhy

Knihu jsem nečetl, viděl jsem pouze epizodu se slečnou Marplovou, takže je tu možnost s čím srovnat. Problém je, že příběh není tak zajímavý, aby se vešel do tří delších epizod. Zde pomalé tempo až trochu zavánělo nudou, přesto postavy sympatické, prostředí krásné a hlavně beru cokoliv, co pochází od nejlepší spisovatelky všech dob. Přesto toto zpracování není to nejlepší, co jsme už mohli vidět. Zápletka je vlastně jednoduchá, ale složitě podaná, což může být problém i samotné předlohy, ale co už. ()

vesper001

Adaptace knih Agathy Christie je náročná disciplína. Evans je tak trochu na chvostu a jeho filmová zpracování také. Dokud se ho neujal Hugh Laurie. V jeho podání je příběh strhující. Navíc krásně nasnímaný, sympaticky obsazený a doplněný parádní hudbou. Tleskám. ()

hanagi

Proč nepožádali Evanse? Tahle knížka Agathy Christie nepatří zrovna mezi mé favority, příběh je docela překombinovaný, ale zase má velice hezkou a vtipnou pointu. A v tom bude asi ten problém, udržet si ten balanc mezi nadsázkou na jedné straně a temnotou v charakterech postav na straně druhé. Tahle adaptace není zlá, ale já si i po letech pořád pamatuju tu osmdesátkovou verzi, a ta byla lepší. ()

• Natáčení probíhalo v anglickém hrabství Surrey, především ve vesnici Shere a ve městě Guildford, dále pak v destinacích Three Cliffs Bay a ve vesnici Pennard, které se obě nacházejí ve waleském hrabství Swansea. (Trajektt)