Paddy zasvěcuje francouzské dobrovolníky do netradičních výcvikových metod, zatímco Stirling vede s premiérovým synem Randolphem Churchillem útok na Benghází. (HBO Max)

Dusty56

Perfektní začátek epizody (příjezd Francouzů), pobaví i jejich trénink (z počátku) a hlavně dobře provedená akce. Přesto se jedno o nejhorší díl. Proč? Francouzi do děje vůbec nezapadají, Paddy se chová furt hůř a romantický linky se do tady toho druhu seriálu absolutně nehodí. Nejlepší hlášky: "Coopere, jedeš sakra po anglické straně silnice. Přejeď." nebo "Už je mi 25! ... 26!" ()

kenkaku

Tentokrát se věnujeme vzniku Francouzského regimentu a tím i povinnému přísunu dalších historických postav. Tedy žádný balast scénáristy. Ta se stará o výbornou vtipnou vsuvku (ano, svou nekorektností). Pozn.: představení syna Winstona Churchilla překvapilo a také jeho (historicky korektní - proběhlo v květnu 1942) zapojení do akce. Prostě další důkaz o promyšlenosti seriálu obsah perfektně balancovat. ()

• Když v 55. minutě odchází Stirling (Connor Swindells) ze stanu, tak se v různých záběrech mění jeho poloha. (Duoscop)