Seriál vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak povstalci britské armády vytvořili v severoafrické poušti během nejtemnějších dnů druhé světové války nejelitnější speciální jednotku na světě. (HBO Max)

verbal

Kurvením už tak zkomírajících Pykoušů vyhořelý Štefan Rytíř se zjevně nahodil šňupáním testosteronu s pískem, aspoň na chvíli znovu ztvrdnul a uplácal veskrze svižné, zábavné a citlivě modernizované trampoty účelově sympatické a v konfliktech rozhodně více než účinné partičky agloSASkých psychopatů, agresivních asociálů a lopat bez pudu sebezáchovy, která za řevu motorů i Motorů šlape Pouštní lišce na ocas masivní likvidací Luftwaffe. Pod sponzorstvím Bolshevist Behavioural Censorship to vše přeqapivě i zcela bez probuzených a dozajista tehdy všudypřítomných bukanýrů, pohlavních pomatenců, negrů a feministek. A kromě vkusu pro vyváženou zábavu tu Štefan prokázal i vkus hudební, když celou tu taškařici zvukově napěchoval vskutku vytříbeným klasickým výtěrem velikánů velkobritského společenství od Džudasů a Damňáků přes Saxony a Sabaty až po Lemmyho a australské elektrikáře. Pěkný a zvukomalebný seroš s koulema prostě … ()

yvona

Hned v úvodu se dozvíme, že "Kdyby padl Tobrúk, byl by Suez ztracen, kdyby padl Suez, padla by celá Afrika, kdyby byla ztracena Afrika, byla by prohraná celá válka."  Takže děkujeme našim britským "spojencům", že nám tu válku vyhráli.  (Počet britských vojenských obětí 2. SV 382 600) Naštěstí to tvůrci pojali jako komedii a jako komedii seriál i hodnotím.. Kdybych toto děravé a nelogické veledílo měla brát vážně, pak by to byl odpad jak vyšitý. Seriál cílí na adolescenty a vůbec není válečný. Jsem moc ráda, že vznikl i film v roce 2008 o našem nasazení československých vojenských jednotek v Tobruku, který je seriózní. Z několika oslavných komentářů tady se mi dělá nevolno. ()

Pawlisman

spoiler..Mno,,,živé, originální, autentické zároveň i když trošku vykřičené. No, ale jak byla zfilmovaná předpokslední scéna při zajetí plukovníka - a nenápadného útěku spolujezdců. To neee. To rozhodlo na vážkách mezi 4 a 5. Druhá slabina byl čtvrtý (či třetí?) díl, která byla pouze o smrti jednoho z hlaváků. ()

hroubek

Tento seriál mi vykouzlil úsměv na tváři. Trailer získal mou pozornost a na samotný seriál jsem se dost těšil. Nicméně je pravdou, že jsem ho dlouho odkládal. A pak přišla ta správná nálada, správné rozpoložení a já si celou řadu vpálil do svých žil naráz. Steven Knight umí vytvářet zajímavé projekty, které dokážou nabídnou i něco jiného, než jen obyčejnou zábavu - Taboo, Peaky Blinders atd.. V jeho projektech najdete spoustu důležitých věcích, které nutí k hlubším myšlenkám, ale zároveň nikdy nezmizí zábavnost a celková zajímavost daného projektu. A to je případ i Pluku mizerů. Máme zde příběh, který by šel pojmout mnoha způsoby, ale Knight a režisér Tom Shankland se rozhodnou pro mix realistického pojetí vojenské administrativy a přepáleného vojenského válčení za zvuku velký hudebních pecek, u které ho se nešetří černým humorem a násilím. Knight a Shankland správně trefili danou rovinu a směle po ní uhání. Díky tomu je seriál velmi zábavný, má skvělou atmosféru, tempo jenž nenudí, a ukazuje válku velmi netradičně, ale nikdy si z ní nedělá srandu, i přestože dané momenty působí komicky. A právě v těchto scénách si nejvíce uvědomíte absurditu všech válek a samotného válčení. Tvůrci dokáží prodat jednotlivé momenty, tak realisticky, že budete jen koukat (seskok v poušti, první útoky, zlomenost a šílenství), a pak to na kombinují scénami, který vypadají jak z Hanebných panchartů (radost ze zabíjení nepřátel, přehnaná brutalita). Režisér Tom Shankland to výborně zrežíroval a vytáhnul z herců jejich nejlepší výkony. Connor Swindells mě tady přesvědčil, že není dobrý herec, on je výborný herec. Swindells zde vystřídá několik poloh a každou zvládl na skvěle. Navíc má obrovské charisma, díky kterému si ho oblíbíte, i přestože víte, že je to tak trochu vocas. Jack O'Connell mi znovu dokazuje, že je to herecký chameleon a ve své roli je úžasný.  O'Connell pojal svou roli velmi intenzivně, emocionálně a živočišně, že z něho šel strach, ale taky uměl ukázat city a lásku. Alfie Allen je v této roli parádní a moc se mi líbil všechny jeho scény, protože hraje jiným způsobem, než  O'Connell a Swindells, a výborně je doplňuje. Skvělá je i Sofia Boutella, jenž si umí scény ukrást pro sebe nejen svou krásou, ale přesný hereckým výkonem, který funguje, tak jak má. Jediný má výtka se týká rozložení děje v epizodách. Toho děje je tam místy až moc. Někdy se jeden díl věnuje jedné věci, a hned v dalším díle se věnujeme mnohem více věcem a takhle to graduje s každou další epizodou. Kdyby měl seriál deset dílů a místy by tolik nespěchal, tak bych některé momenty docenil o trochu více. Pluk mizerů je super seriál, který si všichni povinně dejte. Nebudete litovat. ()

ceskyhonza

Soustředění na méně podstatné detaily a to, co bylo pro vznik této legendární jednotky a její činnost hlavní, to je místy až v druhém plánu, pro znalce této části vojenské a válečné historie to musí být zklamání. Nejvíc mne ale iritovalo užití muziky ACDC, hudby elektrických kytar a další novodobé nehodící se do obsahu děje 40. let 20. stol.. To považuji skutečně za zprznění mimořádného tématu a nejhorší přešlap tvůrců, který nemohu v žádném případě tolerovat. Tohle by snad mělo být u reálných příběhů, které aspirují na zobrazení historie, trestné. ()

• David Stirling (Connor Swindells) je na konci epizody zajat Němci, to se datuje k lednu roku 1943. Bohužel tank v německých jednotkách je americký MBT (Main battle tank). Tento fakt, vzhledem k využívání kořistní techniky během 2. světové války, můžeme ještě přehlédnout. O dost hůř se přehlíží samotný tank, tím je M60. Ten se začal vyvíjet až v polovině 50. let. První varianty se do služby dostaly až v roce 1959. (DavidSe)
  • Vozidla, která používala Long Range Desert Group (LRDG) a posléze i Special Air Service (SAS), byly upravené americké Chevrolet 1533X2 a Willys Jeep MB. (p3tris)
  • Vedoucí britské špionáže v Egyptě Dudley Wrangel Clarke (Dominic West) se ve své první scéně objeví nalíčený a v ženském oblečení. Skutečný Dudley Wrangel Clarke byl v roce 1941 za nejasných okolností zatčen v Madridu také v ženských šatech. Po výslechu guvernérem Gibraltaru byl propuštěn a bylo mu dovoleno vrátit se do Káhiry. (Jirka_Šč)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb