Zvíře jménem Podzim - Rituál

(koncert)

Mnohohlavá hudební skupina "Zvíře jménem Podzim" připomíná spíše orchestr. Frontman, kterým je renesanční umělec Jakub König, spojil své síly s dalšími 13 hudebníky ze spřátelených kapel, a tak vznikl projekt působící v České republice skoro jako zjevení. To dosvědčují nadšené ohlasy kritiků i získané hudební ceny. Snímek se odehrává 3 dny po říjnovém úplňku, kdy musí členové kapely vykonat hudební rituál. Pokud se jim nevydaří, svět zachvátí vlna depresí a morálních kocovin, kterou vyvolá tajemný tvor žijící ve svém lesním hnízdě. Poznejte Zvíře při hororově laděném filmovém koncertu, který vás i přes všechna nebezpečenství dokáže rozesmát. (Film Naživo)

Slarque

Zvíře jménem Podzim pro mne byl název kapely, ale jinak jsem o nich nic nevěděl. Zato jsem byl zvědav na „hororově laděný koncert“ od Andyho Fehu. A jak to dopadlo? Přesně naopak. Hudba čtyři hvězdičky, vizuální zpracování s bídou dvě. Takže doufám, že jestli tohle Zvíře ještě někdy uvidím, Andy u toho nebude. ()

ostravak30

Toto je velice zvláštní projekt - koncert uprostřed lesa nebo parku či kde. Pro mě je podstatné, že od počátku není jasné, jak se koncertující kapela jmenuje nebo o koho jde. Zvíře? Zvíře jménem Podzim? Hudba je zajímavá, v jiném prostředí by mohla dostat až skoro duchovní ráz, ale v přírodním prostředí podle mě tak nevyzní. Spíše jde o hru světel, která docela vychází, i s vydatnou pomocí televize dotvořených efektů ve studiu, ale to je tak asi všechno. Kameramanovu zvířecí ruku s drápy jsem vůbec nějak nepochopil. Koncert možná byl hororově laděný, nějak jsem si toho nevšiml, ale že by mě rozesmál? To tedy nevím čím přesně se tak mělo stát. ()