Radiohead: 7 Television Commercials

(video kompilácia)
všetky plagáty

6 tvůrců mapuje v 7 videoklipech tvorbu jedné z nejvýznamnějších britských kapel závěru minulého a počátku nového tisíciletí - RADIOHEAD. Jedná se o výběr klipů ze dvou alb, a to THE BENDS (1995) a OK COMPUTER (1997). Konkrétně se jedná o videoklipy: 1. PARANOID ANDROID (Magnus Carlsson), 2. STREET SPIRIT (FADE OUT) (Jonathan Glazer), 3. NO SUPRISES (Grant Gee), 4. JUST (Jamie Thraves), 5. HIGH AND DRY (U. S. VERSION) (Paul Cunningham), 6. KARMA POLICE (Jonathan Glazer) a 7. FAKE PLASTIC TREES (Jake Scott). (zputnik)

zputnik

Britská kapela - RADIOHEAD - představila ve svém projektu 7 TELEVISION COMMERCIALS opravdové hudebně-obrazové skvosty: 1. PARANOID ANDROID - výborný animovaný videoklip. 2. STREET SPIRIT (FADE OUT) - citlivě zpracovaný černo-bílý videoklip „pohrávající si“ se stíny a se zpomalenými/zrychlenými sekvencemi. Jeden z mých nejoblíbenějších videoklipů. 3. NO SUPRISES - jednoduchý a přitom velmi chytrý nápad s nasvětlením a s Thomovým „potápěním“. 4. JUST - další z mých nejoblíbenějších videoklipů od RADIOHEAD. Má zvláštní (chvílemi „kaurismäkovskou“) atmosféru. Samotný příběh finišuje v jakémsi „neprozrazeném tajemství“. Na tomto klipu si především cením "filmového zpracování" a dále geniální souhry obrazové a hudební složky. 5. HIGH AND DRY (U. S. VERSION) - videoklip odehrávající se v baru jak vystřiženém z PULP FICTION. 6. KARMA POLICE - posmutnělý a potemnělý videoklip. 7. FAKE PLASTIC TREES - barevně velmi pestrý videoklip odehrávající se v nákupním středisku. ()

Dadel

Pět hvězdiček je pouze za ony opravdu vynikající videoklipy Radiohead. Zatím jen málokdo (napadá mě pouze Bjork) natočil tolik nádherných klipů. Ale proč proboha jich bylo vydáno pouze sedm?? To nás za pár měsíců čeká nové DVD "Another 7 Television Commercials" za dalších několik set Kč? Pro podobné marketingové praktiky nemám moc pochopení... ()

liborek_

Radiohead je moje srdeční záležitost, je to jedna ze tří hudebních skupin (trojúhelník Liverpool - Oxfordshire - Dublin), která zásadně ovlivnila moje dospívání a hudební vkus vůbec ..:)) Přesto budu maximálně kritický: Těchto sedm videoklipů, je prostě dokonalost sama, stejně jako muzika k nim... Není třeba dalších slov... ()

kinej

Radiohead a Björk nás pravidelně kromě geniální hudby zásobují úchvatnými videoklipy. Kromě High and Dry (US) a Fake Plastic Trees, které jsou pouze výtečné, považuji zbytek videoklipů za díla jež se svou genialtiou vyrovnávají písním. Myslím, že i pozdějšími svými videoklipy (I might be wrong, Knives Out) drží Radiohead laťku na té nejvyšší úrovni. ()

Jhershaw

Jakožto skalní fanoušek Radiohead nemůžu jinak. Jejich klipy jsou IMHO jedny z nejlepšíh a nejúžasnějších, co kdy byly natočeny. ()

KlárkaS

Britská muzika je úžasná a Radiohead jsou toho jasným důkazem. Naprosto originální hudba se skvělými texty a ty klipy... Všech 7 klipů má v sobě tolik emocí a každý si je může vykládat úplně jinak. A navíc, bez Radiohead by asi nikdy nevznikli Muse, takže další důvod, proč je milovat. ()

Hwaelos

Ačkoli poměrně originální jsou všechny klipy, jen tři jsou skutečně geniální. Dlouho jsem tedy váhal mezi 4 a 5 hvězdami. Nicméně ty tři by si snad zasloužili i nad maximum, takže se to vlastně na těch pět dorovnává:) Absoulutní špičkou je podle mě (dosti nedoceňovaný) Jamie Thraves, Jonathan Glazer se "Street spirit" a pro mě zcela neznámý minimalista Grant Gee. ()

Gazy

Audiovizuální dokonalost, každý klip má jedinečnou atmosféru. Záležitost, která by každého obdivovatele Radiohead neměla minout. P.S.: Mými favority jsou Paranoid Android a Street Spirit (Fade Out). ()

ad

Ano, Radiohead jsou super!!!! Jedna z nejvýraznějších současných skupin... Berte ovšem na vědomí, že lidé, co nejsou fanoušci této hudby, zde nehodnotí, celkové hodnocení je tedy dost jednostrané... což je jen dobře!!! Ps. : Street Spirirt (Fade out) je asi ze zde prezentovaných klipů nejlepší.... ()

Sharlay

Radiohead jsou úžasní. Jejich hudba v člověku vyvolá takové pocity a nálady, jako málokterá. Navíc, jejich klipy jsou opravdu ty nejlepší. Kdyby sem do tohoto sestřihu byl přidán i klip na jejich píseň Pyramid Song, patrně by celkové hodnocení i přesáhlo 100%. Bože, jak já tuhle kapelu miluju. ()

solskjaer

Nejprve musím podotknout, že skupina Radiohead patří již dlouhou dobu k těm, pro mě velice srdečným záležitostem a moc moc jejich hudbu miluji, proto asi bude tato recenze trochu jednostraná, ale budu se snažit o objektivitu:-) Tento projekt Radiohead: 7 Television Commercials se skládá ze 7 videoklipů této kultovní kapely, které jsou pospojované do jednoho pořadu. Výběr klipů je famózní a samotné klipy taktéž. Skupina Radiohead vytváří písničky a klipy, které jsou hodně o pocitech , náladě a životě jako takovém, proto jejich klipy jsou hodně abstraktní a myslím si, že spolu z BJORK mají nejlepší klipy ze všech kapel. Hned první klip Paranoid Android od Magnuse Carlssona - je vlastně příběh chlapce z čepicí, jeho přítele, smutného politika a veselého taxikáře. Co je na něm senzační je perfektní načasování , které dodává klipu nenapodobitelnou ráznost. Nevím zda-li jste si všimli , ale já poprvé ne. U stolu na kterém tančí bloňďák s hlavou u břicha tak sedí kapela Radiohead:-) Druhý klip Street Spirit od Jonathana Glazera - zde si vyhrál především režisér a kameraman, který vytvořil nejlepší možnou kulisu pro již tak bezchybnou písničku. Třetí videoklip od Granta Gee - Tak emociální písničku mohl doprovázet jen klip jako je tento. Čtvrtý snímek Just od Jamie Thravese je skutečným minifilmečkem . Je to příběh muže, který chtěl být pouze chvíli sám. Radiohead natočili k další písni High and Dry od Paula Cunninghama dost povedený filmový videoklip, v kterém si zašli Radiohead na jídlo a rozespívali celou restauraci.Předposlední klip Karma Police od Jonathana Glazera - zde slyšíme poprvé i klipovou zvukouvou kulisu (zavírání dveří u auta).Jedoucí auto v kterém sedí Tom žene před sebou běžícího muže, který utíká před nátlakem auta - role se však záhy vyměn a ten kdo bude prchat bude auto.... Poslední klip Fake plastic street od Jake Scotta je pro mě určitě ten nejlepší - v něm si Tom vyjel na nákup sedíc v nákupním vozíku. Nejlepší pasáží tohoto klipu je však geniální načasování klip+hudba a neskutečné Tomův projev když přijde part : "Wheeeeeeer - She looks like ........". Již ze začátku jsem byl rozhodnut dát 5 hvězdiček , proto jsem ani na vteřinku nepřemýšlel o jiném hodnocení , ale kdyby to byla jiná kapela asi bych jim vytkl, že jde opravdu jen o otrocky pospojované videoklipy bez žádného většího nápadu, ale neudělám to protože to jsou Radiohead a u nich mi to vůbec nevadilo! ()